Home Porównywarka telefonów. Porównaj smartfony Smartfony Apple Apple iPhone X

Apple iPhone X

Porównaj

Marka Apple jest jedną z najbardziej popularnych na rynku. Praktycznie każdego roku pojawia się kilka nowych smartfonów od tego producenta. W drugiej połowie 2017 roku byliśmy świadkami premiery smartfona Apple iPhone X. Co otrzymujemy w tym modelu? Na początek zajmijmy się ekranem, czyli tym gdzie będą wyświetlane wszystkie informacje. Postanowiono, że będzie on miał przekątną 5.80 cala i rozdzielczość 1125 x 2436 px. Wykonano go w technologii OLED. Zajmuje ponad 81% powierzchni przedniego panelu urządzenia. Pracuje on pod nadzorem systemu operacyjnego iOS 11.

Apple iPhone X – autorski procesor

Sercem telefonu jest autorski procesor Apple A11. Otrzymuje wsparcie w postaci pamięci RAM – są to 3 GB. W dodatku mamy oczywiście pamięć wbudowaną i tutaj producent pozostawia nam wybór, bo na rynku pojawiły się dwie wersje. Jedna z 64 GB, a druga z 256 GB pamięci wbudowanej. Jak na iPhone’a przystało nie możemy wykorzystać tutaj żadnej karty pamięci. Skupmy się teraz na tym co jest pewnego rodzaju cechą charakterystyczną tych smartfonów, czyli zdjęcia. Wykonujemy je w tym przypadku przy pomocy podwójnego aparatu o matrycach 12 Mpix. W dodatku zostały wyposażone one w poczwórną lampę LED. Nie zapomniano także o aparacie do selfie, który posiada matrycę 7 Mpix. Został on umieszczony na górze przedniego panelu w charakterystycznej wyspie.

Apple iPhone X – wodoszczelny smartfon

Smartfon nie posiada czytnika linii papilarnych ani złącza słuchawkowego, jednak pomyślano o certyfikacie IP67, dzięki czemu urządzenia ma potwierdzoną wodoszczelność oraz pyłoszczelność co bez wątpienie jest jego ogromną zaletą. Jeśli chodzi o baterię to nie ma konkretnych informacji o jej pojemności, jednak wiadomo, że wspiera ona szybkie ładowanie oraz ładowanie indukcyjne w technologii Qi. Samo urządzenie waży dokładnie 174 g, a jego wymiary to 143.6 x 70.9 x 7.7 mm. Cena tego iPhone’a obecnie to ok. 4000 zł.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników

Oceń “Apple iPhone X” jako pierwszy

Your email address will not be published.

x