Home Porównywarka telefonów. Porównaj smartfony Smartfony Apple iPhone 13

iPhone 13

Porównaj

W naszym opisie smartfona iPhone 13 poruszyliśmy następujące tematy:

  1. CENA
  2. ROZMIAR
  3. WYŚWIETLACZ
  4. SPECYFIKACJA
  5. APARAT
  6. BATERIA
  7. OPINIE FACHOWCÓW

Informacje zawarte w tym artykule oparte są na doniesieniach, co za każdym razem jest wyraźnie podkreślane. Pewne informacje dostępne będą w dniu premiery iPhone 13.

iPhone 13 – jak będzie jego cena?

Spekulacje na temat ceny iPhone’a 13 będą trwały po dzień prezentacji kolejnej generacji smartfonów Apple. Jak zawsze będzie to temat wywołujący mnóstwo emocji. Jaki koszt może tym razem ustalić gigant z Cupertino?

W przypadku ostatnich iPhone’ów ceny mocno się różniły. Płaciliśmy:

  • 999 dolarów za bazową wersję iPhone X (najdroższy smartfon Apple z tej kategorii w historii),
  • 699 dolarów za stosunkowo tani jak na obecne ceny iPhone 11,
  • rozpoczynający rynkową przygodę od , aż po 799 dolarów za iPhone’a 12

Rozmiar iPhone’a 13 nie śnił się nawet waszym filozofom

Jak na razie nie pojawiły się żadne plotki, przecieki ani spekulacje na temat rozmiarów iPhone’a 13.

Smartfon Apple w końcu ma się doczekać wyświetlacza 120 Hz

Według nieśmiałych plotek iPhone 13 ma doczekać się częstotliwości odświeżania w wyświetlaczu na poziomie 120 Hz. Sporo przewidywań na ten temat poprzedzało premierę poprzedniego smartfona Apple. Okazały się one zbyt optymistyczne, ale kolejna generacja może doczekać się pod tym względem skoku technologicznego.

Pomóc mogłyby pod tym względem wyświetlacze LTPO znane ze smartwatcha Apple Watch Series 6, które ponadto pozwolą na bardziej ergonomiczną pracę baterii. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, i to rozwiązanie mogło trafić do iPhone’a 12. Tak się nie stało, jednak ma się to zmienić w piętnastej generacji, nawet jeżeli takie rozwiązanie miałoby trafić wyłącznie do iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max.

Z plotkami na temat specyfikacji też musimy poczekać

Podobnie jak w przypadku rozmiaru, i pod tym względem nie doczekaliśmy się jeszcze żadnych mięsistych plotek. Oczywiste jest jednak to, że doczekamy się upgrade’u procesora. Nie powinien on być bardziej skomplikowany niż zamiana chipsetu A14 Bionic na SoC z numerkiem większym o 1.

Lepszy aparat iPhone’a 13 tylko w wersji Pro

Nabywcy podstawowego smartfona Apple zdaniem analityków nie powinni spodziewać się zmian w obrębie aparatu. Bazowy iPhone 13 ma mieć takie same obiektywy jak poprzednie generacje.

Wszyscy spodziewają się za to zmian w szerokokątnym dla wersji Pro oraz Pro Max. Jak daleko posuniętych? Na ten moment wszelkie przewidywania co do dokładnych parametrów należałoby potraktować raczej jako wywoływanie zamieszania niż faktyczne informacje.

Bateria

Sporo negatywnych opinii dotyczących poprzedniego smartfona Apple odnosiło się do czasu pracy baterii. Architekci iPhone’a 13 mają ponoć pracować szczególnie uważnie nad tym aspektem, poprawiając wytrzymałość akumulatora dzięki integracji modemu 5G z chipsetem.

iPhone 13 – Opinie

Z oczywistych względów na opinie dotyczące iPhone’a 13 będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników

Oceń “iPhone 13” jako pierwszy

Your email address will not be published.

x