Home Porównywarka telefonów. Porównaj smartfony Smartfony LG LG G6

LG G6

Porównaj

Telefon LG G6 miał swoją premierę w 2017 roku i szybko stał się popularnym urządzeniem dzięki sprawdzonym rozwiązaniom, a także bardzo dobremu stosunkowi jakości do ceny. W roku 2020 sprawdzamy, jak się zestarzał, czy nadal jest wart rozważenia jako urządzenie dla mniej wymagających klientów, a także, w jakiej cenie można go obecni kupić.

LG G6 – wyświetlacz

LG G6 dysponuje świetną matrycą IPS LCD o przekątnej 5,7-cala, rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli i proporcjach 18:9. Doskonale radzi sobie w testach jakości oraz jasności wyświetlanego obrazu, a także odwzorowania kolorów. Bardzo ciekawą nowością w tym smartfonie jest z pewnością możliwość podzielenia ekranu na pół, by korzystać z dwóch aplikacji naraz. Jak to w urządzeniach z wyższej półki, LG G6 ma bardzo wygodny ekran i warstwę zapobiegającą powstawaniu smug i odcisków palców.

LG G6 – aparat

Poprzednia wersja tego telefonu, czyli LG G5, dysponowała aparatem o matrycy 16 Mpix, w nowym modelu wartość ta została zmniejszona do 13 Mpix i “downgrading” bardzo trudno jest logicznie uzasadnić. Mimo wszystko, mając do dyspozycji taką rozdzielczość, a także niezłą przysłonę f/1.8, jak również drugie szkło szerokokątne (125 stopni), o świetle f/2.4, o jakość zdjęć możemy być spokojni. W świetle dziennym wychodzą one ostre, z dostateczną ilością szczegółów oraz dobrym odwzorowaniem kolorów, w nocy niestety jest już dużo gorzej. Rozdzielczość wideo to bardzo dobre 3840 x 2160 pikseli, z prędkością 30 klatek na sekundę.

Aparat selfie umieszczony jest nad górną krawędzią ekranu i także jest to sprzęt o matrycy mniejszej niż we wcześniejszym modelu, liczba Mpix spadła bowiem z 8 do zaledwie 5. Przysłona f/2.2 także nie urywa różnych części ciała i dobre selfie zależeć będzie nie tyle od naszych umiejętności, ile od oświetlenia.

LG G6 – specyfikacja techniczna

Sercem i mózgiem LG G6 jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 8996, taktowany zegarem 2.35 Ghz. Nie był on najnowszy już w dniu premiery tego smartfona, mimo wszystko pracuje z dużą wydajnością. Razem z nim za płynne działanie odpowiadają 4 GB pamięci RAM. Efekt? Model ten więcej, niż daje radę. Przeglądanie internetu, multimedia, korzystanie z GPS, a nawet nowoczesne gry – z tym wszystkim G6 z pewnością poradzi sobie doskonale, bez lagów, czy samoczynnego zamykania się aplikacji, kiedy telefonowi “skończy się pamięć”.

Miejsce na dysku i pamięć RAM

Wbudowana pamięć to 32 lub 64 GB, od których, rzecz jasna, odjąć trzeba co najmniej 10 GB na system operacyjny Android 7.1 Nougat lub nowszy oraz pliki systemowe. Dla tych, którym wiecznie brakuje wolnego miejsca na filmy, gry, czy zdjęcia, idealnym rozwiązaniem będzie zakup karty microSD która może mieć maksymalny rozmiar aż 2 TB. Wspomniane już wcześniej 4 GB pamięci RAM to rozsądna wartość, pozwalająca na stabilną pracę urządzenia nawet z aplikacjami o kilka lat młodszymi od samego LG G6.

Bateria

Bateria o pojemności 3300 mAh to o 500 mAh lepiej, niż w poprzednim modelu G5, jest ona tym razem zabudowana na stałe. Ponieważ korzystanie ze wszystkich możliwości smartfona jest w stanie wydrenować go w ciągi zaledwie kilku godzin, producent wyposażył LG G6 w funkcję Smart Charge.

Osoby, które z umiarem korzystają z GPS, odtwarzania, czy nagrywania filmów, z pewnością wrócą do domu po całym dniu z działającym telefonem i jeszcze kilkoma procent baterii w zapasie.

LG G6 – obudowa i wygląd

Jakość wykonania LG G6 widać od razu. Materiały użyte do wyprodukowania obudowy LG G6 to szkło na przednim oraz tylnym panelu, a także metal na bokach telefonu. Prezentuje się on niezwykle elegancko, a w dłoni leży świetnie. Waga 163 g to jeszcze nie tak dużo, by ten model męczył dłoń po chwili używania, także wymiary urządzenia, 148.90 x 71.90 x 7.90 mm, pozwalają na swobodne z niego korzystanie z drugą ręką w kieszeni.

LG G6 – cena

W chwili premiery cenę modelu LG G6 podnosił, rzecz jasna, “podatek od nowości”, dlatego na metce zobaczyć można było nieco astronomiczną kwotę 3300 złotych. Już rok później cena spadła jednak o połowę, a dzisiaj, przy odrobienie szczęścia, albo z jakimś kodem rabatowym, kupimy ten telefon za mniej niż 1000 złotych. Pod względem ceny smartfon z Korei zestarzał się o wiele bardziej, niż pod względem osiągów, co może tylko cieszyć potencjalnych kupujących, dla których następna generacja, G7, jest zbyt droga.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników

Oceń “LG G6” jako pierwszy

Your email address will not be published.

x