Home Porównywarka telefonów. Porównaj smartfony Smartfony LG LG G7 Fit

LG G7 Fit

Porównaj

LG chcąc zwiększyć udział w rynku i przekonać do swoich telefonów osoby szukające urządzenia budżetowego, ale z wyższej części średniej półki, zaproponowało model plasujący się pomiędzy LG G6 a flagowcem LG G7 ThinQ. Chwalimy koreańską firmę za ciekawy pomysł, ale o tym, czy warto na ten smartfon wydać pieniądze, musicie zdecydować sami, czytając szczegółowy opis G7 Fit w dalszej części tekstu.

LG G7 Fit – wyświetlacz

Ekran charakteryzuje się dużym rozmiarem, jego przekątna to aż 6,1 cala, a proporcje 19,5:9. Wykonany w technologii IPS LCD ma dobrą rozdzielczość, wynoszącą maksymalnie 3120 x 1440 pikseli i zagęszczenie pikseli 563 ppi, co można z angielska nazwać “overkill”, jako że oko ludzkie nie jest w stanie rozpoznać wartości większych niż około 400 ppi. Wyświetlacz LG G7 Fit jest wygodny do używania nawet bardzo słoneczny dzień i charakteryzuje się dobrymi kątami patrzenia, jak również niezłym odwzorowaniem kolorów. Za wytrzymałość odpowiada tutaj Gorilla Glass 5.

LG G7 Fit – aparat

W przypadku aparatu widać wyraźnie oszczędnościowe rozwiązania, odróżniające G7 Fit od wersji ThinQ. W tańszym i nieco niżej pozycjonowanym modelu znajdziemy bowiem zaledwie jeden obiektyw, o matrycy 16 Mpix i średnim świetle, f/2.2, przez co lepiej nie oczekiwać udanych zdjęć w czasie od zmierzchu do poranka. Fotografie robione w dzień są natomiast ostre, z dobrym odwzorowaniem kolorów. Maksymalna rozdzielczość wideo to 1920 x 1080 pikseli, z prędkością 30 klatek na sekundę.

Na przednim panelu LG G7 Fit, dużym “notchu”, który połowie ludzi nie przeszkadza, a drugą połowę doprowadza do szewskiej pasji, znajdziemy aparat do selfie. Ma on matrycę 8 MP oraz światło f/1.9, dzięki czemu zdjęcia są poprawne, w miarę ostre i jeśli pokażemy komuś zrobione przednim aparatem zdjęcie, zapewne osoba ta nie ucieknie z krzykiem. Chociaż nigdy nie wiadomo.

LG G7 Fit – specyfikacja techniczna

Serce LG G7 Fit to Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821, ten sam chipset co w G6 oraz aż 4 GB RAM. Aplikacje ładują się i zamykają dość szybko, bez zacinania, dostęp do pamięci wewnętrznej oraz kartySD jest bezproblemowy, ten model radzi sobie nawet z grami, które wymagają większej mocy obliczeniowej. W przypadku poważniejszego obciążenia trzeba jednak liczyć się z tym, że LG G7 Fit zacznie się grzać, mogąc osiągnąć nawet bardzo niewygodną dla użytkownika temperaturę 40 stopni.

Miejsce na dysku i pamięć RAM

Pamięć wewnętrzna LG G7 Fit, w zależności od wybranej wersji, to 32 lub 64 GB i najlepiej od razu zdecydować się to pierwsze rozwiązanie, ponieważ dokupienie kartySD o maksymalnej pojemności 2 TB to wydatek o wiele bardziej logiczny, zwłaszcza jeśli za jakiś czas planujemy “przesiadkę” z LG G7 Fit na inny model telefonu. 4 GB RAM to akurat tyle, ile trzeba, by zapewnić smartfonowi tej klasy szybkie i bezproblemowe działanie, choć trzeba też powiedzieć, że G6 ma dokładnie tyle samo pamięci.

Bateria

Wreszcie trafiliśmy na słaby punkt LG G7 Fit. Czas pracy na jednym ładowaniu znacząco odstaje od konkurencji w tym segmencie rynku. 3000 mAh wystarczy na cały dzień, tylko jeśli będziemy pamiętać o tym, by nie nadużywać funkcji wymagających więcej prądu i na przykład zmniejszymy rozdzielczość ekranu. Quick Charge 3.0 trochę tutaj ratuje sytuację, ale przecież każdy chce, żeby jego smartfon wytrzymał cały dzień, bo ładowarki zazwyczaj nie nosi się przy sobie.

LG G7 Fit – obudowa i wygląd

Jeśli chodzi zarówno o estetykę, jak i jakość wykonania LG G7 Fit, koreański producent zasłużył na pochwałę. Obudowa jest smukła, świetnie leży w dłoni, jej elementy charakteryzuje bardzo dobre spasowanie. Również ramki wokół ekranu są niewielkie, a do “notch’a” po prostu trzeba się przyzwyczaić. Model G7 Fit jest również pyło i wodoodporny, spełnia on normę IP68. Wymiary telefonu to 153.2 x 71.9 x 8 mm, a jego waga to zaledwie 156 g.

LG G7 Fit – cena

Cena około 1400 złotych za LG G7 Fit to niemal średnia pomiędzy modelami LG G6 oraz LG G7 ThinQ. Te pierwsze kosztują bowiem obecnie nieco ponad 1000 złotych, a te drugie, ponad 1600 złotych. LG G7 Fit ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny, przez co można go spokojnie polecić.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników

Oceń “LG G7 Fit” jako pierwszy

Your email address will not be published.

x