Home Porównywarka telefonów. Porównaj smartfony Smartfony LG LG G7 THINQ

LG G7 THINQ

Porównaj

Co można zrobić z udanym telefonem? Zdaniem firmy LG, można go po prostu ulepszyć. Tak właśnie południowokoreańska firma postąpiła z modelem G6, który zyskał sobie niemałe uznanie wśród użytkowników, a także specjalistów branży. Producent postanowił zatem zaprezentować światu kolejną generację smartfona, w której zamiast na rewolucję, postawił zdecydowanie na ewolucję.

Ten dwuletni już niemal flagowiec LG to przede wszystkim wydajność oraz szybkość, uwielbiany przez (prawie) wszystkich Android 9.0 Pie, a także ciekawe rozwiązania w tematyce dużego wyświetlacza. Oczywiście nie udało się stworzyć telefonu bez wad, którym także poświęcimy nieco uwagi i miejsca w recenzji.

LG G7 THINQ – wyświetlacz

LG G7 to telefon z najwyższej półki, w związku z czym po prostu nie może mieć ekranu mniejszego, niż 6 cali. W przypadku tego modelu jest to 6,1 cala IPS LCD, o proporcjach 19,5×6, oferujące rewelacyjną rozdzielczość 3120×1440, czyli 1440p, w niemal niewidocznych ramkach. Wyświetlacz posiada “notch” w górnej części, upodabniający nieco ten telefon do produktów firmy Apple, w przeciwieństwie do Iphone’a jednak, ta część ekranu może być dostosowana do preferencji użytkownika. Mimo że nie jest to AMOLED, ekran LG G7 oferuje niezwykłą ostrość obrazu, a także świetne odwzorowanie kolorów, pod tym względem producent spisał się świetnie.

LG G7 THINQ – aparat

Fani produktów LG z pewnością docenią poprawę jakości zdjęć w stosunku do wcześniejszego modelu, G6. Tylny aparat z podwójnym obiektywem (standardowym 16 Mpix, f/1.6 oraz szerokokątnym f/1.6) w technologii Crystal Clear Lens, pozwala na rejestrację szerszego zakresu barw, z większą ilością szczegółów i ostrego, jak żyletka. Maksymalna rozdzielczość filmów to 2160p, początkowo z prędkością 30, a po aktualizacji softu, aż 60 klatek na sekundę. Przedni aparat posiada z kolei matrycę 8 MP, przesłonę f/1.9, oraz maksymalną rozdzielczość filmów 1080p (full HD).

LG G7 THINQ – specyfikacja techniczna

By zapewnić użytkownikowi szybkie działanie smartfona, producent postawił na procesor Qualcomm Snapdragon 845, połączony z 4 GB RAM. Dzięki temu, modelowi G7 nie brakuje mocy, zaś w testach wszystkich telefonów z tym konkretnym procesorem, produkt LG plasuje się w ścisłej czołówce.

Miejsce na dysku i pamięć RAM

W standardzie smartfona znalazła się pamięć wewnętrzna 64 MB, którą wielu użytkowników bardzo szybko uzna za niewystarczającą. Na szczęście rozszerzyć ją można przy pomocy karty microSD o pojemności do aż 2 TB. Jak wspomniano wyżej, telefon ten charakteryzuje się 4 GB RAM i choć nie jest powolny, trochę szkoda, że na polskim rynku nie pojawiła się jego mocniejsza wersja z 6 GB RAM oraz pamięcią wewnętrzną 128 GB.

Bateria

Pojemność 3000 mAh nie jest najlepszym wynikiem w tej klasie smartfonów, jednak bez żadnego problemu pozwala na cały dzień korzystania ze wszystkich dostępnych na pokładzie LG G7 funkcji. Standardowa ładowarka, dołączona do telefonu, naładuje go w ciągu około 1,5 godziny, co jest dobrym wynikiem. Dostępne w tym modelu jest również ładowanie bezprzewodowe.

LG G7 THINQ – obudowa i wygląd

Telefon dostępny jest w czterech kolorach: różowym, granatowym, czarnym oraz szarym i we wszystkich prezentuje się niezwykle elegancko, za sprawą szklanego panelu przedniego oraz tylnego, a także aluminiowych boków. Jedyne, do czego można się przeczepić, to ślady palców, które zostają na tylnym panelu. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest rzecz jasna dokupienie etui, które będzie także chronić nasz G7 przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. W dolnej części obudowy znalazło się także miejsce na wejście słuchawkowe jack. Waga telefonu to 162 g, dzięki czemu świetnie leży on w dłoni, nie męcząc, nawet podczas długiego użytkowania.

LG G7 THINQ – cena

LG G7 dostępny jest za około 1500 złotych, zapewniając tym samym niezłą relację jakości do ceny.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników

Oceń “LG G7 THINQ” jako pierwszy

Your email address will not be published.

x

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34