LG G8s ThinQ wprowadzony na polski rynek w lutym 2019 roku wyróżnia się designem. Obłożona szkłem Corning Gorilla Glass 5 z przodu i Corning Gorilla Glass 6 z tyłu konstrukcja jest opływowa i elegancka. LG wychodzi naprzeciw nowym trendom na rynku takim jak bezprzewodowe ładowanie czy jednobryłowa konstrukcja, jednocześnie nie zapominając o starych sprawdzonych rozwiązaniach, takich jak chociażby gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.
LG G8s ThinQ – Wyświetlacz
Wyświetlacz LG G8s ThinQ o przekątnej 6.21’’ i rozdzielczości 2248×1080 px oparty jest na technologii G-OLED. Jest to nic innego jak ulepszana przez LG technologia diod organicznych oparta na komponentach szklanych. Ekrany te charakteryzują się ultra-cienkością, warstwową budową i bardzo precyzyjnym odzwierciedlaniem kolorów. Diody budują kontrast, dzięki któremu barwy zbliżają się do tego co ludzkie oko może oglądać w naturalnym środowisku. Szacuje się możliwość wytworzenia około 16M kolorów. Wyświetlacz zachowuje współczynnik screen-to-body ratio na poziomie 81, 6%.
LG G8s ThinQ – Aparat
Z tyłu LG G8s ThinQ możemy znaleźć trzy, wydzielone obiektywy w linii poziomej: 12MP z możliwością nagrywania w jakości 4K, czyli 3840x2160px i 60 kl./s., w aparacie wbudowana jest lampa błyskowa; dodatkowo aparaty 12MP i 13MP. Z przodu mieści się kamera 8MP pozwalająca na rejestrację obrazu w FullHD tj. 1920x1080px, z prędkością 30 kl./s. Korzystając z aparatu głównego można stworzyć z funkcją Triple Shot własną animację, natomiast za pomocą Video Depth Control nagrasz już całkowicie profesjonalny film, gdzie główna postać będzie wyostrzona a tło odpowiednio wygaszone. Istotna jest wynikająca z czujnika światła możliwość auto dopasowania oświetlenia do scenerii w jakiej robione jest zdjęcie.
LG G8s ThinQ – Specyfikacja techniczna
Przy doborze procesora LG postawiło na szybkość i niezawodność – Qualcomm SM8150 Snapdragon 855 świetnie pasuje do układu graficznego Adreno™ 640 GPU. Oznacza to przepustowość na poziomie gigabajtów, integrację ze sztuczną inteligencją, XR w trybie czasu rzeczywistego, możliwość interaktywnych rozgrywek typu multi-player za pomocą Snapdragon Elite Gaming.
LG G8s ThinQ jest przystosowany do obsługi dwóch kart SIM w technologii LTE i posiada moduł NFC oraz możliwość prostej konfiguracji z TV za pomocą Miracast i Slimport. Oprogramowaniem systemowym jest Android 9.0 Pie. Ważnym udogodnieniem jest możliwość biometrycznego odblokowywania urządzania za pomocą czytnika oraz bezdotykowego wydawania poleceń.
Miejsce na dysku
W wersji podstawowej LG G8s ThinQ można skorzystać z pamięci na poziomie 128 GB. Jest to wartość, która pozwala na swobodne korzystanie z aplikacji o różnym przeznaczeniu, magazynowanie plików osobistych, w tym zdjęć, filmów i muzyki – zarówno naszego autorstwa jak i streamów magazynowanych na czarną godzinę trybu samolotowego. Jeśli potrzebne jest więcej pamięci, w urządzeniu dostępne jest gniazdo dla karty micro SD o pojemności do 2TB.
Pamięć RAM
Szybkość działania sprzętu jest bardzo ważna, dlatego odpowiednie proporcje między ilością danych na jakich pracuje dany system a pamięcią podręczną jaką do tego wykorzystuje muszą być odpowiednie. 6GB RAM w LG G8s ThinQ przy udziale procesora jest wartością pozwalającą na swobodną pracę i nie generowaniem opóźnień między wydaniem polecenia przez użytkownika, a realizacją po stronie systemu.
Bateria
Do zasilania LG G8S wykorzystywana jest bateria o pojemności 3550 mAh i należy do akumulatorów litowo-jonowych. Jest możliwość bezprzewodowego ładowania lub tradycyjnego za pomocą USB typu C zgodnego ze standardem USB 3.1 Compatible.
LG G8s ThinQ – Obudowa i wygląd
O świetnym designie tego modelu można by mówić dużo. Charakteryzuje go, zgodne z klasą premium połączenie szkła i aluminium. Mimo tego, że smartfon mierzy ponad 15 cm wysokości, dzięki zaokrąglonym brzegom dobrze trzyma się w dłoni. Oprócz walorów estetycznych obudowa ma wiele praktycznych udogodnień. Jest pyło- i wodoszczelna, ma możliwość wytrzymania zanurzenia w wodzie na głębokości 1,5 m do 30 min. Gorilla Glass zadbała o to by na powierzchni nie tworzyły się zadrapania i mikrorysy, dzięki czemu telefon bardzo długo wygląda świeżo. Dodatkowo oprócz standardowych przycisków z poziomu obudowy możemy przywołać asystenta Google bądź włączyć ToF camerę.