W naszym opisie smartfona LG K42 poruszyliśmy następujące tematy:
LG K42 – cena
LG K42 to jeden z wielu budżetowych telefonów na polskim rynku dedykowanych tym, którzy nie chcą lub nie mogą kupić drogiego smartfona za tysiące złotych. Jest dostępny w tylko jednej wersji wyposażenia: z 3 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Na stronie producenta kosztuje on 829 złotych, jednak w marketach z elektroniką dostępny jest nawet za 749 złotych.
To typowy tani telefon, ze wszystkimi wadami urządzenia z tego segmentu rynku. Można polecić go przede wszystkim fanom marki albo osobom szukającym ciekawego designu, ponieważ tylny panel LG K42 jest niepodobny do żadnego z modeli konkurencji.
LG K42 – opinie
Wszyscy zwracają uwagę przede wszystkim na wspomniane plecki telefonu. Wykonano je tak, że nie są płaskie, a karbowane, a ich wzór przypomina falę. Właściciel tego telefonu zdecydowanie będzie się wyróżniał, ponieważ podobnych modeli na rynku nie uświadczymy. Na plus należy także zaliczyć baterię o pojemności 4000 mAh oraz osobny przycisk uruchamiający asystenta Google.
Największą wadą modelu K42 jest jego absolutna przeciętność, jeśli chodzi o pozostałe elementy. Kiepskie opinie dotyczą też zaledwie 3 GB RAM, ponieważ wypuszczane w podobnym okresie czy kilka miesięcy później budżetowce takie jak Samsung Galaxy A02s mają pod tym i kilkoma innymi względami specyfikację lepszą, pomimo porównywalnej lub nawet znacznie niższej ceny.
LG K42 – specyfikacja wnętrza
Serce smartfona LG K42 to ośmiordzeniowy chipset MediaTek Helio P22. Trudno spodziewać się po nim świetnych osiągów, natomiast sprawdza się w codziennych czynnościach, takich jak korzystanie z komunikatorów, maila czy nawigacji. Nie będziemy mieli również problemu z korzystaniem z aplikacji randkowych czy audiobooków.
Niestety, wspomniane już 3 GB pamięci RAM to wartość mała, dlatego lepiej zapomnieć o kilku działających równolegle aplikacjach, nie wspominając już w ogóle o skomplikowanych grach mobilnych online. Pamięć wewnętrzna telefonu wynosi 64 GB, ale powiększyć ją można za pomocą dodatkowej karty pamięci.
LG K42 – wyświetlacz
LG K42 oddaje nam do dyspozycji budżetowy ekran IPS o rozdzielczości HD+, czyli 720 x 1600 pikseli. Zajmuje on zaledwie 83% przedniego panelu, tym samym niestety trzeba przyzwyczaić się do szerokich ramek.
Wyświetlacz ma przekątną 6,6 cala, jeśli więc ktoś jest pobłażliwy jeśli chodzi o jakość obrazu, może z powodzeniem oglądać na nim filmy. Otwór na aparat do selfie jest tutaj niewielki, umieszczony na środku, tuż pod górną ramką.
LG K42 – aparat
LG K42 pochwalić się może czterema obiektywami, umieszczonymi na wyspie, w lewej górnej części plecków:
- główne szkło ma matrycę 13 MP,
- obok niego znajdziemy 5 MP z obiektywem ultraszerokokątnym,
- a także 2 MP makro
- oraz 2 MP do głębi ostrości.
Mimo zapewnień producenta o świetnej jakości uzyskiwanych zdjęć, liczyć możemy w tym przypadku na poprawne fotografie, typowe dla tanich telefonów. Lepiej też nawet nie próbować zabawy z fotografią nocną, ponieważ na tym polu K42 wyraźnie zawodzi. Filmowanie jest możliwe w maksymalnej rozdzielczości 1080p, jednak z prędkością zaledwie 30 klatek na sekundę.
LG K42 – bateria
Nie ma żadnych zastrzeżeń co do pojemności baterii w smartfonie LG K42. Dostępne 4000 mAh to wartość w zupełności wystarczająca do korzystania ze wszystkich opcji urządzenia od rana do nocy. A nawet dłużej, jeśli częściej piszemy i dzwonimy, niż oglądamy filmy i gramy w gry online.
Jak przystało na model z półki budżetowej, niestety próżno szukać w tym przypadku takich opcji, jak szybkie ładowanie czy też ładowanie indukcyjne.