W połowie 2019 roku na polskim rynku pojawił się nowy model budżetowego smartfona, K50, koreańskiego producenta LG. Czy jest to urządzenie, mogące przekonać do siebie klientów, którzy godzą się na nieco gorszą specyfikację techniczną, w zamian za znacznie lepszą cenę? Przekonajmy się, biorąc pod lupę najważniejsze jego elementy.
LG K50 – wyświetlacz
Kiedy bierzemy K50 do ręki, od razu widzimy duży ekran. To plus, ponieważ klienci lubią duże ekrany, łatwiej na nich oglądać filmy, czy grać, niektórzy nawet czytają w ten sposób książki. W tym przypadku mamy do czynienia z aż 6,3 cala przekątnej, a to niemal tyle samo, co w iPhone 11 Pro Max. Oczywiście rozdzielczość budżetowego smartfona jest o wiele mniejsza, to HD+, czyli 720 x 1520 pikseli. Ekran ma proporcje 19 x 9, wykonany jest w technologii IPS LCD i zajmuje 79% przedniego panelu telefonu.
LG K50 – aparat
Na tylnej obudowie znajdziemy dwa obiektywy, główny, o matrycy 13 Mpix i przesłonie f/2.2, a także dodatkowy, o rozdzielczości 2 Mpix i świetle f/2.4, dodający zdjęciom głębi ostrości. Filmy robione przy pomocy LG K50 będą miały maksymalną rozdzielczość 1080p i prędkość 30 klatek na sekundę.
Aparat na przedniej obudowie, ukryty w “notch’u” ekranu ma taką samą rozdzielczość jak główny obiektyw z tyłu, 13 Mpix, ale lepszą przesłonę, bo jest to f/2.0. Zapewnia przez to niezłej jakości zdjęcia selfie oraz wideorozmowy, często zaskakując osoby spodziewające się po budżetowym telefonie gorszej specyfikacji.
LG K50 – specyfikacja techniczna
Wnętrze telefonu kryje w sobie chipset Mediatek MT6762 Helio P22, działający wspólnie z 3 GB pamięci RAM. System operacyjny to, oczywiście, Android 9 Pie. Firma LG zadbała o to, by podstawowe aplikacje, jakich nie może zabraknąć na żadnym chyba smartfonie, działały szybko i bezproblemowo. Warto jednak pamiętać, że żaden model ze średniej półki nie jest tworzony do aplikacji bardzo obciążających system, takich jak na przykład większość popularnych, nowych gier.
Miejsce na dysku i pamięć RAM
Wewnętrzna pamięć o pojemności 32 GB wystarczy na początek przygody z tym smartfonem oraz dla osób niezbyt wymagających. Ci, którzy lubią nagrywać filmy, mieć na dysku dużo zdjęć, czy ściągać filmy z Netflixa, do obejrzenia później, powinni wyposażyć się w dodatkową kartę microSD. W tym przypadku może ona mieć pojemność nawet 2 TB. Pamięć RAM w telefonie LG K50 to 3 GB, standard w przypadku średniej półki i wystarczająco dużo, by “casualowy” użytkownik nie miał problemów z zamykającymi się aplikacjami, czy lagami.
Bateria
Za zasilanie nowości od firmy LG odpowiada akumulator Li-Po o pojemności 3500 mAh. Biorąc pod uwagę zastosowane w telefonie podzespoły, nie będzie zatem problemu z tym, by K50 wytrzymał na jednym ładowaniu cały dzień, a przy oszczędnym korzystaniu, nawet dwa dni.
LG K50 – obudowa i wygląd
Wygląd modelu K50 z pewnością odbiega od typowego dla urządzeń z niższej półki. Poza plastikowym tyłem, telefon ten ma eleganckie, metalowe boki, a sam ekran przywodzi na myśl flagowce. Wykonanie jest z pewnością solidne, tym bardziej że K50 spełnia normę wojskową MIL-STD 810G. Na tylnym panelu znalazł swoje miejsce także czytnik linii papilarnych. Wymiary tego LG wynoszą 161.3 x 77 x 8.7 mm, a jego waga to 170 g.