Telefony plasujące się pomiędzy się flagowcami, a półką budżetową mają do spełnienia bardzo trudne zadanie, muszą zaoferować wrażenie tych pierwszych, ceną ciążąc bardziej ku tym drugim. Nie jest to Mission Impossible, chociaż łatwo w tym segmencie zaliczyć wpadkę. Czy model Q60 zasługuje na uwagę? Sprawdźmy.
LG Q60 – wyświetlacz
Na pierwszy rzut oka jest całkiem nieźle, ponieważ ekran ma przekątną 6,26 cala i proporcje 19:9. Jest to jednak matryca wykonana w technologii IPS, oferuje rozdzielczość zaledwie 1520 x 720 pikseli, przez co zagęszczenie pikseli na cal to bardzo słaba wartość 269. Na szczęście kąty widzenia są całkiem nieźle i nie zobaczymy żadnych wyraźnych przebarwień, przez co korzystanie patrząc na ekran inaczej niż na wprost, jest wygodne i bezproblemowe. Niski poziom maksymalnej jasności powoduje niestety, że znacznie gorzej będzie w jasny, słoneczny dzień, wiadomo jednak, jak jest z pogodą w Polsce, więc nieczęsto będzie użytkownikom dane się tym przejmować.
LG Q60 – aparat
Pod tym względem model Q60 prezentuje się bardzo dobrze. Na tylnym panelu znajdziemy aż trzy obiektywy, rzecz znaną z telefonów z najwyższej półki. Szkła te to obiektyw główny 16 Mpix o przesłonie f/2.0, drugi ultraszerokokątny, posiadający matrycę 5 Mpix i przysłonę f/2.2 oraz trzeci, służący do pomiaru głębi ostrości, 2 Mpix przy świetle f/2.4. Zdjęcia robione tym telefonem wychodzą bardzo dobrze, co jest także zasługą sztucznej inteligencji, nieco je podkręcającej. Filmy robić można w maksymalnej rozdzielczości 1080p, przy prędkości 30 klatek na sekundę.
Aparat do selfie także prezentuje się nieźle, ma on rozdzielczość 13 Mpix oraz światło f/2.0 i może kręcić filmy w jakości 1080p, również z prędkością 30 fps.
LG Q60 – specyfikacja techniczna
Obudowa modelu Q60 kryje w sobie serce w postaci procesora MediaTek Helio P22 MT6762 wraz z 3 GB pamięci RAM. Taki tandem radzi sobie z zarządzaniem urządzeniem mobilnym całkiem nieźle, nie widać tutaj wyraźnych lagów, można nawet otworzyć na raz kilka aplikacji bez strachu, że telefon nagle przestanie reagować na polecenia. Czy jednak ten LG poradzi sobie z grami? Z najnowszymi i najbardziej wymagającymi produkcjami na urządzenia mobilne może być kłopot, jednak pozostałe nie powinny sprawiać większego problemu.
Miejsce na dysku i pamięć RAM
64 GB pamięci wewnętrznej to wystarczająco dużo, by potencjalny użytkownik przez długi czas nie musiał martwić się komunikatami o braku miejsca. A kiedy te się pojawią, slot microSD może pomieścić kartę o maksymalnej pojemności 1 TB. Pamięć RAM to wspomniane już wcześniej 3 GB, które w zupełności wystarczają w codziennym użytkowaniu aplikacji.
Bateria
Litowo-polimerowa bateria ma pojemność 3500 mAh i pozwala na jeden dzień intensywnej pracy z telefonem lub nawet 2 dni, jeśli użytkownik nie będzie zbyt często korzystał z multimediów. Niestety nie ma w przypadku tego modelu mowy o szybkim ładowaniu, przy pomocy ładowarki dostępnej w zestawie 100% akumulatora osiągniemy dopiero po około 3 godzinach.
LG Q60 – obudowa i wygląd
Dwie rzeczy, które można powiedzieć na pewno o LG Q60 to to, że jest duży i ładny. Wielkość telefonu to 161.3 x 77 x 8.7 mm, a jego waga to 172 g i wszystkie te wymiary są dość typowe, jak na urządzenie z ekranem o przekątnej znacznie powyżej 6 cali. Oczywiście trzeba także wspomnieć, że z racji samej wielkości, nie jest to najlepszy wybór dla osób o krótszych palcach, ponieważ raczej nie będą one mogły obsługiwać aplikacji jedną ręką. Choć modele ze średniej półki starają się naśladować flagowce, w tym przypadku nie znajdziemy w obudowie śladu metalu, ani szkła (poza ekranem). Plastiki są natomiast dobrze spasowane, a przyciski wygodne, o wyraźnym skoku.
LG Q60 – cena
Choć sugerowana cena za nowy model LG wynosiła około 1000 zł, w sklepach internetowych bez trudu znaleźć można ten telefon nawet 30% taniej. I w takiej, niższej cenie, to urządzenie mobilne warto polecić.