W naszym opisie smartfona LG Wing poruszamy następujące kwestie:
LG Wing – opinie
Nieliczni dotychczas użytkownicy LG Wing chwalą sobie jakość wykonania telefonu oraz bezproblemowe otwieranie i zamykanie wyświetlacza. Dwa ekrany pozwalają na multitasking, czyli korzystanie jednocześnie z dwóch otwartych aplikacji. Model ten posiada także moduł 5G.
Pomimo wysokiej ceny smartfona, jego podzespoły nie pochodzą wcale z najwyższej półki. LG Wing działa sprawnie, ale nie jest to poziom osiągany przez modele innych firm, dostępne w podobnej cenie. Ma on też wadę ergonomiczną. Po rozłożeniu ekranu dostęp do przycisków głośności jest niemal niemożliwy. To poważny problem telefonu, który reklamowany jest przecież jako rozkładany do multimediów.
LG Wing – cena
Jeśli telefon wygląda wyjątkowo, a do tego obiecuje użytkownikom bardzo wiele, nie może być tani. LG Wing z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej na polskiej stronie producenta kosztuje 4598,99 zł. Czy tak wysoka cena jest uzasadniona?
Ze względu na niestereotypowy wygląd i działanie, LG Wing nie daje się porównać do żadnej konkurencji, bo jej po prostu nie ma. Jego charakterystyczne cechy, jak funkcja gimbala czy obracany ekran główny, odkrywający drugi, mniejszy wyświetlacz, nie mają analogii. To po prostu wyjątkowy model.
LG Wing – specyfikacja wnętrza
Jako serce smartfona LG Wing zastosowano procesor Qualcomm Snapdragon 765G. Nie jest to najnowszy chipset, jednak doskonale radzi sobie z obsługą Androida 10 i aplikacjami. W tym oczywiście z multitaskingiem, który jest cechą charakterystyczną LG Wing.
Nie jest źle jeśli chodzi o pamięć. 8 GB RAM to satysfakcjonująca wartość. Podobnie jak 128 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozbudowania o kartę SD do 2 TB. LG Wing sprawdza się we wszystkich zastosowaniach, radzi sobie nawet z grami mobilnymi, choć ma jedną wadę związaną z ekranem.
LG Wing – wyświetlacze
Dwa ekrany tego smartfona to FullVision POLED o przekątnej 6,8 cala oraz GOLED 3,9 cala. Ich rozdzielczości to odpowiednio FHD+, czyli 2460 x 1080 pikseli oraz 1080 x 1240 pikseli. Oba ekrany mają odświeżanie 60 Hz, co dla wymagających graczy mobilnych będzie niestety niewystarczające. Tym bardziej, że 90 Hz dostępne jest nawet w smartfonach poniżej 1000 zł, na przykład w OPPO A53.
LG Wing wyposażony jest też w czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu, co świadczy o przynależności do wyższej klasy budżetowej. Rozłożony LG Wing prezentuje się świetnie. Ramki ekranu głównego, choć widoczne, nie są problemem, a całość sprawia wrażenie lekkiej, choć model ten waży aż 260 g. Dodatkowy ekran manatomiast duże ramki, niestety zbyt duże, by całość wyglądała nowocześnie.
LG Wing – aparat
Na pleckach LG Wing znajdziemy wyspę z trzema obiektywami. Podstawowy to szkło 64 MP z F1.8, wspomagany przez ultraszerokokątny 13 MP z F1.9. Trzeci z obiektywów, 12 MP z F2.2, wykorzystywany jest tylko do kręcenia filmów w trybie gimbal. Smartfon dysponuje też wysuwaną z górnej części obudowy kamerą selfie 32 MP z F1.9.
Zdjęcia robione przy pomocy Winga trudno nazwać wybitnymi. Są co najwyżej poprawne. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy tylko zaczynamy filmować. Możliwe jest to w rozdzielczości 4K w 30 i 60 klatkach na sekundę. W trybie rozłożonym mamy wtedy do czynienia z prawdziwym gimbalem, który redukuje drgania i którym sterować można wirtualnym joystickiem z małego ekranu.
LG Wing – bateria
Choć masywny telefon nie pozwolił na zastosowanie bardzo pojemnego ogniwa, jest nieźle. Bateria o pojemności jedynie 4000 mAh wystarcza w zupełności na cały dzień zwykłych zastosowań smartfona, a nawet dwa, jeśli rozważnie korzystamy z telefonu. Jednak już aktywne używanie funkcji gimbal wyczerpuje ją bardzo szybko.
Na plus można zaliczyć LG Wing natomiast wspieranie szybkiego ładowania oraz ładowanie bezprzewodowe.