• Rankingi

Najlepszy internet mobilny. Ranking ofert bezprzewodowych 2021

Zobacz także

Mobilny internet w podróży – czym jest roaming?

Komunikacja z bliskimi i przyjaciółmi to ważny element wakacji za granicą. Wyjeżdżając do innego kraju, musimy mieć pewność, że...

Sprzedaż telefonów używanych — ile można dostać?

Wiele osób, które decydują się na sprzedaż telefon komórkowego, upatruje w tym procesie szansy na amortyzację kosztów związanych z...

Gdzie można sprzedać stare telefony komórkowe?

Rozwój nowych technologii, dostęp do coraz to nowocześniejszych funkcji, lepsze parametry oraz najnowocześniejsze podzespoły — rynek telefonów komórkowych rozwija...

Jak przygotować iPhone do sprzedaży?

Żadne telefony tak nie trzymają swojej ceny tak, jak jest to w przypadku smartfonów Apple. Taki stan rzeczy...

Jak przygotować telefon do sprzedaży?

Sprzedaż telefonu wydaje się czynnością banalną. Wystarczy raptem wystawić smartfon na jednym z serwisów z ogłoszeniami i poczekać na...

Jak usunąć dane z telefonu przed sprzedażą?

Jednym z najprostszych sposobów na zaoszczędzenie na kupnie nowego telefonu jest sprzedaż obecnie używanego modelu. Przed oddaniem telefonu trzeba...
- Reklama -

Która sieć oferuje dziś najlepszy internet mobilny? Chociaż w tym miejscu kusić mogłoby powołanie się na benchmarki wskazujące średnie wartości downloadu czy uploadu, najszybszy internet bezprzewodowy w jednym miejscu będzie znacznie wolniejszy w innym. Stąd też w rankingu porównać trzeba atrakcyjność ofert, limity przesyłu danych, dostępność 5G, a w końcu stosunek ceny do oferowanej jakości. Jaki będzie najlepszy internet mobilny w tym ujęciu?

W naszym zestawieniu najlepszych ofert internetu bezprzewodowego dowiesz się:

W której sieci jest najszybszy internet mobilny?

Benchmarki internetu mobilnego pokazują, że najszybszy internet mobilny oferuje w Polsce T-Mobile. Takie są wyniki ostatnich aktualnych testów, które przeprowadziły dwa największe podmioty badające szybkość sieci bezprzewodowej. Według pomiarów Speedtest.pl (wrzesień 2021) oraz RFBENCHMARK (wrzesień 2021) dotyczy to szybkości pobierania danych. Liderzy w pozostałych parametrach są inni. Jak wygląda to pod kątem ściągania danych i pingu?

 Speedtest.plRFBENCHMARK
DownloadT-Mobile (47,0 Mb/s)T-Mobile (45,9 Mb/s)
UploadOrange (10,9 Mb/s) Orange (18,7 Mb/s)
PingOrange (28 ms)T-Mobile (30,1 ms)

- Reklama -

Średnie szybkości niewiele mówią nam jednak o atrakcyjności ofert poszczególnych. Najlepszy internet mobilny w sposób bardziej miarodajny zaprezentuje ranking, który uwzględnia wielkość pakietu, długość zobowiązania, cenę oraz dodatkowe opłaty.

Najlepszy internet mobilny – ranking ofert

Który internet mobilny można dziś uznać za najlepszy? Ranking ofert bezprzewodowego dostępu do sieci LTE z domu prezentuje się zdaniem Inside Mobile następująco:

OperatorPakietUmowaCenaOferta
Orange250 GB24 miesiące59,99 złSPRAWDZAM
Virgin Mobile220 GBbezterminowa50 złSPRAWDZAM
T-Mobilebez limitu24 miesiące70 złSPRAWDZAM
Play200 GB24 miesiące50 złSPRAWDZAM
Lajt Mobile100 GB w dzień
200 GB w nocy
bezterminowa39,99 złSPRAWDZAM

Co konkretnie proponują najlepsi dostawcy internetu mobilnego z naszego rankingu?

1. Orange – najlepszy internet mobilny z pakietem 250 GB

Orange oferuje klientom najlepszy internet mobilny do domu, łącząc ogromny pakiet dostępnego transferu z ceną, która nie jest wygórowana za dostęp do sieci w technologii LTE. Korzystając z propozycji pomarańczowego operatora, klient przy umowie na 24 miesiące i abonamencie 59,99 zł liczyć może na:

 • pakiet 250 GB internetu mobilnego,
 • w tym 50 GB do wykorzystania poza strefą domową, na przykład na wakacjach,
 • nielimitowany transfer w godzinach 00:00-08:00,
 • możliwość dobrania do abonamentu routera spłacanego w ratach,
 • aż 1 MB/s po wyzerowaniu comiesięcznego limitu.

Niestety, uzyskanie dostępu do domowego internetu mobilnego od Orange wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty aktywacyjnej w wysokości 49,99 zł. Poza tym propozycja jak na tę cenę wydaje się nienaganna, łącząc w sobie prostotę oferty z wszystkimi potrzebnymi funkcjonalnościami.

2. Virgin Mobile – internet bezprzewodowy do 50 zł

O ile Virgin Mobile proponuje klientom kilkadziesiąt gigabajtów mniej niż Orange, wirtualny operator chce też za swoje usługi znacznie mniej pieniędzy. To najlepszy internet mobilny, jeżeli w grę wchodzi przede wszystkim cena. Wykorzystując infrastrukturę Play, Virgin zapewnia też niezły zasięg, z którym żadnego problemu nie powinno być szczególnie w większych miastach. Przy umowie na 24 miesiące z abonamentem 50 zł klient otrzymuje:

 • 220 GB internetu do wykorzystania w kraju,
 • bezterminową umowę, którą może zerwać z miesięcznym okresem wypowiedzenia,
 • zniżkę 5 zł dla dotychczasowych klientów Virgin Mobile.

Niestety, podobnie jak większość operatorów wirtualnych, Virgin kiepsko radzi sobie z roamingiem. Do kosztów związanych ze skorzystaniem z usług sieci należy również doliczyć opłatę aktywacyjną w wysokości 29 zł. Internet mobilny Virgin Mobile nadal pozostaje jednak bezkonkurencyjny, jeśli klientowi zależy na olbrzymiej liczbie gigabajtów w pakiecie za jak najmniejszą cenę. W przeciwnym wypadku również warto rozważyć tego operatora, mającego jedną z najlepszych ofert internetu mobilnego na kartę, który jest znacznie dogodniejszy dla budżetu.

3. T-Mobile – najlepszy internet mobilny bez limitu

Chociaż w rankingu internetu mobilnego propozycja T-Mobile znajduje się dopiero na trzecim miejscu, dla osób potrzebujących nielimitowanego dostępu do sieci będzie to zdecydowanie najlepszy wybór. Trzeba za to wprawdzie odpowiednio więcej zapłacić, ale za to w cenie 70 zł miesięcznie otrzymuje się na 24 miesiące:

 • brak limitu GB do wykorzystania,
 • najszybszy internet w Polsce w średnich wynikach z benchmarków,
 • obowiązkowy router za zaledwie 9 zł,
 • brak opłaty aktywacyjnej,
 • zniżkę 20 zł dla posiadaczy abonamentu w T-Mobile.

Brak limitu dotyczącego pakietu danych przekłada się niestety na prędkość pobierania danych. Im maksymalny możliwy pułap miałby być większy, tym więcej trzeba zapłacić. W prezentowanej ofercie to 60 Mb/s, a jego podwyższenie do 90 Mb/s zwiększyłoby cenę miesięcznego abonamentu do 90 zł. Jako że średnia prędkość ściągania danych na łączach T-Mobile i tak nie sięga 50 Mb/s, a przeciętny użytkownik nie ma potrzeby nielimitowanego transferu, dopłacanie kilkudziesięciu złotych więcej mija się zwykle z celem.

4. Play – 200 GB internetu LTE w przyzwoitej cenie

O ile w porównaniu najlepszych ofert komórkowych Play jest bezkonkurencyjny, tak w przypadku internetu mobilnego propozycja tego operatora znalazła się tuż za podium. Wszystko dlatego, że Virgin Mobile oferuje na tej samej infrastrukturze większy pakiet, nie wymagając jednocześnie podpisywania dwuletniej umowy. Wybierając ofertę bez urządzenia na 24 miesiące w Play, za 50 zł klient liczyć może na:

 • pakiet 200 GB internetu z pełną prędkością,
 • możliwość dobrania routera mobilnego kat. 6 ZTE MF-971R za 9 zł,
 • darmowy miesiąc z platformą VOD Amazon Prime Video,
 • aż 1 MB/s po wyzerowaniu comiesięcznego limitu.

Niestety, i tutaj nie obędzie się bez potrzeby uiszczenia opłaty aktywacyjnej w wysokości 50 zł. Bazowo płaci się więc dokładnie tyle samo, co w Virgin Mobile, dostając do wykorzystania 20 GB mniej i wiążąc się długą umową.

5. Lajt Mobile – najlepszy internet mobilny na noc

Jeżeli klient nie ma wielkich potrzeb związanych z internetem w godzinach dziennych, a ściąganie większych plików może zostawić na noc, wówczas najlepszy internet mobilny zaoferuje mu Lajt Mobile, wirtualny operator działający na infrastrukturze Plusa. Wszystko to ze względu na podzielenie transferu na dwie pule: dzienną i nocną, a co za tym idzie – znaczne zmniejszenie ceny. Opłacanie 39,99 zł miesięcznie przy bezterminowej umowie zapewnia:

 • pakiet 100 GB transferu w dzień,
 • dodatkowe 200 GB od godziny 01:00 do godziny 08:00,
 • brak kilkuletniej umowy.

Niestety, obecnie nie funkcjonuje żadna zniżka związana z opłatą aktywacyjną. Na start trzeba zatem liczyć się z koniecznością wydania 29 zł.

Najlepszy internet mobilny – kryteria rankingu

Głównym kryterium rankingu najlepszych ofert internetu mobilnego był komfort użytkownika, który za jak najniższy abonament otrzymać miał wystarczająco duży pakiet internetu. Na potrzeby większości osób spokojnie powinno wystarczyć 200 GB miesięcznie, jednak czym większy możliwy transfer bez znaczącego podnoszenia ceny, tym wyższe miejsce w rankingu. Bardziej wymagający użytkownicy powinni przejrzeć także ranking internetu mobilnego bez limitu.

Niestety, trudno uznawać za uniwersalne kwestie zasięgu oraz szybkości internetu mobilnego. W przypadku połączenia LTE tak wiele zależy od miejsca zamieszkania, że branie pod uwagę uśrednionych wyników z benchmarków albo map jakości połączenia zdecydowanie mija się z celem. Przed związaniem się z danym operatorem kilkuletnią umową warto przetestować daną sieć. Miarodajny będzie jedynie test praktyczny, który można przeprowadzić chociażby kupując najtańszy starter na kartę. Ciekawym pomysłem na próbę może być także skorzystanie z najtańszego abonamentu bez zobowiązań, stopniowo poszerzając zakres oferty o dodatkowy internet bezprzewodowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

Najnowsze artykuły

TikTok bez rejestracji. Czy da się korzystać?

TikTok to popularna aplikacja do tworzenia i udostępniania krótkich filmów, która wymaga rejestracji. Aby korzystać z aplikacji, trzeba założyć...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet – promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Pokemon GO: eventy na grudzień 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na grudzień 2021 roku? Ten miesiąc przyniesie okazje na zyskanie najlepszych Pokemonów w grze, co nastraja pozytywnie na...

Pokemon GO: Community Day na grudzień 2021

Producenci Pokemon GO ujawnili informacje na temat Community Day na grudzień 2021. Zgodnie z tradycją otrzymamy dostęp do wszystkich bohaterów Dni Społeczności z minionych...

Powiązane artykuły

x