• Porady
 • O nas
- Reklama -

Najlepszy internet mobilny. Ranking ofert bezprzewodowych na sierpień 2021

Zobacz także

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi...

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego...

Raids w Pokemon GO na wrzesień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon...
- Reklama -

Która sieć oferuje dziś najlepszy internet mobilny? Chociaż w tym miejscu kusić mogłoby powołanie się na benchmarki wskazujące średnie wartości downloadu czy uploadu, najszybszy internet bezprzewodowy w jednym miejscu będzie znacznie wolniejszy w innym. Stąd też w rankingu porównać trzeba atrakcyjność ofert, limity przesyłu danych, dostępność 5G, a w końcu stosunek ceny do oferowanej jakości. Jaki będzie najlepszy internet mobilny w tym ujęciu?

W naszym zestawieniu najlepszych ofert internetu bezprzewodowego dowiesz się:

W której sieci jest najszybszy internet mobilny?

Benchmarki internetu mobilnego pokazują, że najszybszy internet mobilny oferuje w Polsce T-Mobile. Takie są wyniki ostatnich aktualnych testów, które przeprowadziły dwa największe podmioty badające szybkość sieci bezprzewodowej. Według pomiarów Speedtest.pl oraz RFBENCHMARK dotyczy to szybkości pobierania danych. Liderzy w pozostałych parametrach są inni. Jak wygląda to pod kątem ściągania danych i pingu?

 Speedtest.plRFBENCHMARK
DownloadT-Mobile (48,6 Mb/s)T-Mobile (43,1 Mb/s)
UploadOrange (10,1 Mb/s)
T-Mobile (10,1 Mb/s)
Play (17,8 Mb/s)
PingOrange (29 ms)(32,2 ms)

Średnie szybkości niewiele mówią nam jednak o atrakcyjności ofert poszczególnych. Najlepszy internet mobilny w sposób bardziej miarodajny zaprezentuje ranking, który uwzględnia wielkość pakietu, długość zobowiązania, cenę oraz dodatkowe opłaty.

Najlepszy internet mobilny – ranking ofert

Który internet mobilny można dziś uznać za najlepszy? Ranking ofert bezprzewodowego dostępu do sieci LTE z domu prezentuje się zdaniem Inside Mobile następująco:

OperatorPakietUmowaCenaOferta
Orange250 GB24 miesiące59,99 złSPRAWDZAM
Virgin Mobile220 GBbezterminowa50 złSPRAWDZAM
T-Mobilebez limitu24 miesiące70 złSPRAWDZAM
Play200 GB24 miesiące60 złSPRAWDZAM
Lajt Mobile100 GB w dzień
200 GB w nocy
bezterminowa39,99 złSPRAWDZAM

Co konkretnie proponują najlepsi dostawcy internetu mobilnego z naszego rankingu?

1. Orange – najlepszy internet mobilny z pakietem 250 GB

Orange oferuje klientom najlepszy internet mobilny do domu, łącząc ogromny pakiet dostępnego transferu z ceną, która nie jest wygórowana za dostęp do sieci w technologii LTE. Korzystając z propozycji pomarańczowego operatora, klient przy umowie na 24 miesiące i abonamencie 59,99 zł liczyć może na:

 • pakiet 250 GB internetu mobilnego,
 • w tym 50 GB do wykorzystania poza strefą domową, na przykład na wakacjach,
 • nielimitowany transfer w godzinach 00:00-08:00,
 • możliwość dobrania do abonamentu routera spłacanego w ratach,
 • aż 1 MB/s po wyzerowaniu comiesięcznego limitu.

Niestety, uzyskanie dostępu do domowego internetu mobilnego od Orange wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty aktywacyjnej w wysokości 49,99 zł. Poza tym propozycja jak na tę cenę wydaje się nienaganna, łącząc w sobie prostotę oferty z wszystkimi potrzebnymi funkcjonalnościami.

2. Virgin Mobile – internet bezprzewodowy do 50 zł

O ile Virgin Mobile proponuje klientom kilkadziesiąt gigabajtów mniej niż Orange, wirtualny operator chce też za swoje usługi znacznie mniej pieniędzy. To najlepszy internet mobilny, jeżeli w grę wchodzi przede wszystkim cena. Wykorzystując infrastrukturę Play, Virgin zapewnia też niezły zasięg, z którym żadnego problemu nie powinno być szczególnie w większych miastach. Przy umowie na 24 miesiące z abonamentem 50 zł klient otrzymuje:

 • 220 GB internetu do wykorzystania w kraju,
 • bezterminową umowę, którą może zerwać z miesięcznym okresem wypowiedzenia,
 • zniżkę 5 zł dla dotychczasowych klientów Virgin Mobile.

Niestety, podobnie jak większość operatorów wirtualnych, Virgin kiepsko radzi sobie z roamingiem. Do kosztów związanych ze skorzystaniem z usług sieci należy również doliczyć opłatę aktywacyjną w wysokości 29 zł. Internet mobilny Virgin Mobile nadal pozostaje jednak bezkonkurencyjny, jeśli klientowi zależy na olbrzymiej liczbie gigabajtów w pakiecie za jak najmniejszą cenę. W przeciwnym wypadku również warto rozważyć tego operatora, mającego jedną z najlepszych ofert internetu mobilnego na kartę, który jest znacznie dogodniejszy dla budżetu.

3. T-Mobile – najlepszy internet mobilny bez limitu

Chociaż w rankingu internetu mobilnego propozycja T-Mobile znajduje się dopiero na trzecim miejscu, dla osób potrzebujących nielimitowanego dostępu do sieci będzie to zdecydowanie najlepszy wybór. Trzeba za to wprawdzie odpowiednio więcej zapłacić, ale za to w cenie 70 zł miesięcznie otrzymuje się na 24 miesiące:

 • brak limitu GB do wykorzystania,
 • najszybszy internet w Polsce w średnich wynikach z benchmarków,
 • obowiązkowy router za zaledwie 9 zł,
 • brak opłaty aktywacyjnej,
 • zniżkę 20 zł dla posiadaczy abonamentu w T-Mobile.

Brak limitu dotyczącego pakietu danych przekłada się niestety na prędkość pobierania danych. Im maksymalny możliwy pułap miałby być większy, tym więcej trzeba zapłacić. W prezentowanej ofercie to 60 Mb/s, a jego podwyższenie do 90 Mb/s zwiększyłoby cenę miesięcznego abonamentu do 90 zł. Jako że średnia prędkość ściągania danych na łączach T-Mobile i tak nie sięga 50 Mb/s, a przeciętny użytkownik nie ma potrzeby nielimitowanego transferu, dopłacanie kilkudziesięciu złotych więcej mija się zwykle z celem.

4. Play – 200 GB internetu LTE w przyzwoitej cenie

O ile w porównaniu najlepszych ofert komórkowych przygotowanych na wakacje bezkonkurencyjny był Play, tak w przypadku internetu mobilnego propozycja tego operatora znalazła się tuż za podium. Wybierając ofertę bez urządzenia na 24 miesiące, za 60 zł klient liczyć może na:

 • pakiet 200 GB internetu z pełną prędkością,
 • możliwość dobrania routera za 89 zł z obniżką abonamentu 5 zł miesięcznie,
 • darmowy miesiąc z platformą VOD Amazon Prime Video,
 • aż 1 MB/s po wyzerowaniu comiesięcznego limitu.

Niestety, i tutaj nie obędzie się bez potrzeby uiszczenia opłaty aktywacyjnej w wysokości 50 zł. Bazowo płaci się więc dokładnie tyle samo, co w Orange, dostając do wykorzystania pakiet 50 GB internetu mniej. Dla wielu użytkowników nie będzie to znacząca różnica, więc w przypadku posiadania lepszego zasięgu w Play równie dobrze wybrać można tę ofertę.

5. Lajt Mobile – najlepszy internet mobilny na noc

Jeżeli klient nie ma wielkich potrzeb związanych z internetem w godzinach dziennych, a ściąganie większych plików może zostawić na noc, wówczas najlepszy internet mobilny zaoferuje mu Lajt Mobile, wirtualny operator działający na infrastrukturze Plusa. Wszystko to ze względu na podzielenie transferu na dwie pule: dzienną i nocną, a co za tym idzie – znaczne zmniejszenie ceny. Opłacanie 39,99 zł miesięcznie przy bezterminowej umowie zapewnia:

 • pakiet 100 GB transferu w dzień,
 • dodatkowe 200 GB od godziny 01:00 do godziny 08:00,
 • brak kilkuletniej umowy,

Do końca wakacji po wpisaniu w formularz rejestracyjny kodu promocyjnego LATO liczyć można ponadto na 50% zniżki przy uiszczaniu opłaty aktywacyjnej, kosztującej 29 zł.

Najlepszy internet mobilny – kryteria rankingu

Głównym kryterium rankingu najlepszych ofert internetu mobilnego był komfort użytkownika, który za jak najniższy abonament otrzymać miał wystarczająco duży pakiet internetu. Na potrzeby większości osób spokojnie powinno wystarczyć 200 GB miesięcznie, jednak czym większy możliwy transfer bez znaczącego podnoszenia ceny, tym wyższe miejsce w rankingu. Bardziej wymagający użytkownicy powinni przejrzeć także ranking internetu mobilnego bez limitu.

Niestety, trudno uznawać za uniwersalne kwestie zasięgu oraz szybkości internetu mobilnego. W przypadku połączenia LTE tak wiele zależy od miejsca zamieszkania, że branie pod uwagę uśrednionych wyników z benchmarków albo map jakości połączenia zdecydowanie mija się z celem. Przed związaniem się z danym operatorem kilkuletnią umową warto przetestować daną sieć. Miarodajny będzie jedynie test praktyczny, który można przeprowadzić chociażby kupując najtańszy starter na kartę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego...

Raids w Pokemon GO na wrzesień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na wrzesień 2021 roku,...

Netflix na październik 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany platformy...

Ile kosztuje Netflix? Nowy cennik i większe ceny za pakiety!

Od października zmianie ulegną kwoty, jakie należy uiszczać każdego miesiąca za oglądanie najlepszych seriali i filmów. Ile kosztuje teraz Netflix? Cennik zależy od wybranego...

FIFA 22 FUT: Web App za rogiem. Kiedy start z App Companion?

Dobry start w trybie FUT w FIFA 22? Web App to narzędzie niezbędne, aby nie przespać pierwszych możliwości na zdobycie silnych kart i dobre...

Powiązane artykuły