Home Porównywarka telefonów. Porównaj smartfony Smartfony OnePlus OnePlus 9

OnePlus 9

OnePlus 9 jest flagowym smartfonem chińskiej marki na 2021 rok, który nieco niższej ceny niż inne telefony z tej półki wcale nie ma przypłacić słabszym wykonaniem.

Porównaj

W naszym opisie smartfona OnePlus 9 poruszyliśmy następujące tematy:

  1. CENA
  2. OPINIE
  3. SPECYFIKACJA
  4. WYŚWIETLACZ
  5. APARAT
  6. BATERIA

Informacje zawarte w tym artykule oparte są na doniesieniach, co za każdym razem jest wyraźnie podkreślane. Pewne informacje dostępne będą w dniu premiery OnePlus 9.

OnePlus 9 – cena

Cena OnePlus 9 nie jest jeszcze znana. Nie spodziewamy się, aby miała przekroczyć standardy nieco tańszych flagowców, czyli wiodących smartfonów danego producenta. Czy będzie taka sama jak w przypadku modelu poprzedniej generacji? Na to z pewnością byśmy się nie obrazili, bowiem jak na telefony z tej półki były naprawdę przyzwoite. Sprzedawane w dwóch wariantach wnętrzościowych kosztowały na start:

  • OnePlus z 8 GB RAM / 128 GB pamięci – 3299 zł
  • OnePlus z 12 GB RAM / 256 GB pamięci – 3749 zł

Czy będzie tak dobrze? Jako że uważane za nieco bardziej ekskluzywnego flagowca Xiaomi Mi 11 najprawdopodobniej trafi do Polski w cenie 3500 zł za wersję 8 GB RAM / 128 GB pamięci, i tutaj nie spodziewalibyśmy się znaczącej podwyżki. OnePlus nie ma jeszcze na tyle dobrej marki, aby stawać w szranki z konkurentem z Państwa Środka. Niestety, do klientów nastawionych przede wszystkim na cenę kierowane są kolejne telefony z serii OnePlus Nord i może się okazać, że siłą rzeczy OP trafi do wyższej ligi również kosztowo.

OnePlus 9 – opinie

Jak łatwo się domyślić, na temat samego smartfona wypowiadać mogą się tylko osoby, które lubią komentować rzeczywistość przed zapoznaniem się z faktami. Nie oznacza to jednak, że opinie na temat OnePlus 9 są w sieci nieobecne. Internauci mają sporo oczekiwań co do nowego telefonu chińskiej firmy. Czego pragną najbardziej?

Przede wszystkim tego, aby zgodnie z oczekiwaniami OnePlus 9 był jednym z najlepszych nowych telefonów na 2021 rok pod względem współczynnika cena/jakość. Na temat tej pierwszej już spekulowaliśmy. Czego natomiast można spodziewać się po szczegółach technicznych flagowca?

OnePlus 9 – specyfikacja wnętrza

Pod względem specyfikacji jednego możemy być pewni niemal stuprocentowo – będzie to kolejny zaplanowany na ten rok flagowiec z chipsetem Snapdragon 888. Według benchmarków nieznanego telefonu z Geekbench, za który uważa się właśnie OnePlus 9, procesor działał będzie naprawdę świetnie. Co z pamięcią RAM oraz miejscem na dysku? Tutaj pewności już nie ma, ale standardowe na rynku 8 GB RAM / 128 GB pamięci wewnętrznej wydaje się prawdopodobne w przypadku wersji podstawowej.

Mnóstwo przecieków mówi o tym telefonie jako posiadającym bazowo moduł 5G, więc osoby chcące korzystać z zalet szybkiej sieci nie będą zawiedzione. Powoli staje się to standardem i naprawdę cieszy myśl, że twórcy nowego smartfona firmy raczej nie wypuszczą w dwóch wersjach.

OnePlus 9 – wyświetlacz

Niestety, technikalia związane z wyświetlaczem wciąż pozostają wielką niewiadomą. Tego samego nie można powiedzieć o wyglądzie, bowiem ten ujawniony został na wyciekłych zdjęciach uznawanych powszechnie za realne. Będziemy więc mieli do czynienia z coraz mniej popularną ramką dookoła wyświetlacza, a także przednim aparatem do selfie w lewym górnym rogu.

Tak wyglądają wyciekłe zdjęcia OnePlus 9
Fot. Weibo

OnePlus 9 – aparat

Na powyższym zdjęciu widzimy także tył smartfona, a tam klasyczną i harmonijną wysepkę na trzy aparaty OnePlus 9. Jak to zazwyczaj bywa z plotkami i rzekomymi przeciekami na temat nowych modeli, i w tym przypadku doniesienia medialne z właściwą sobie dezywnolturą żonglują najprzeróżniejszymi konfiguracjami megapikseli.

Czy któraś z opcji wydaje się prawdopodobna? Nie zdziwilibyśmy się, gdyby faktycznie główny aparat OnePlus 9 miał 48 MP. Co do spekulowania na temat całej reszty wolimy się jak na razie wstrzymać.

OnePlus 9 – bateria

Pod względem baterii OnePlus 9 nie będzie odbiegał zapewne od standardu rynkowego przewidywanego w 2021 roku dla flagowców. Szybkie ładowanie 65W oraz ładowanie bezprzewodowe 30W sprawić ma, że bateria o pojemności 4500 mAh będzie napełniała się naprawdę szybko, nawet jeśli posłuży maksymalnie dzień czy dwa.

Dodatkowe informacje

Procesor

Snapdragon 888

Pamięć RAM

8 GB lub 12 G

Pamięć wewnętrzna

128 GB lub 256 GB

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników

Oceń “OnePlus 9” jako pierwszy

Your email address will not be published.

x