Seria telefonów marki Samsung oznaczona literką „A” do tej pory reprezentowała średnią półkę telefonów komórkowych. Pomimo wszystko Samsung postanowił zrobić małe porządki w swoich seriach dzięki czemu oznaczenie „J” zostało usunięte. Tym samym seria „A” stała się linią telefonów najniższych budżetowo w Samsungu.
Bardzo dobrym przykładem tego stwierdzenia jest Samsung A20e który już w dniu premiery kosztował 849zł w oficjalnych sklepach internetowych. Telefon przy tak niskiej cenie oferuje o wiele lepszą jakość o której opowiemy za chwilę. Pewne jest jednak to iż w dzisiejszych czasach nie musimy wydawać kwoty rzędu ponad 1000zł aby otrzymać solidny telefon od marki Samsung.
Samsung Galaxy A20E – wyświetlacz
Model A20E oferuje nam 5,8 calowy wyświetlacz wykonany w technologii PLS TFT. Generuję ona rozdzielczość HD+ o wymiarach 1560 x 720 pikseli. Jeśli chodzi natomiast o gęstość pikseli to sięga ona do 296 PPI.
Z pewnością wielu z Was interesuje wypełnienie ekranu. Tutaj musimy zadowolić się 80% powierzchni i proporcjach 19, 5:9. Nie jest to jednak powierzchnia rekordowo mała. Jest to jak na niskobudżetowy telefon przystało całkiem rozważna powierzchnia ekranu.
Samsung Galaxy A20E – aparat
Samsung Galaxy A20E dysponuje aż dwoma aparatami. Główny aparat posiada rozdzielczość 13 megapikseli a także jasność obiektywu F/1.9. Oczywiście w takim telefonie nie powinniśmy spodziewać się optycznej stabilizacji obrazu.
Drugi aparat oddaje do naszej dyspozycji zaledwie 5 megapikseli, jasność obiektywu na poziomie F/2.2 a także obiektyw ultra szerokokątny. Jest to dość ciekawa opcja jak na telefon który jest na półce cenowej ustawionej już w dniu premiery poniżej kwoty 1000zł.
Jeśli chodzi o przedni aparat to do naszej dyspozycji zostało oddane 8 megapikseli i jasność F/2.0. Nie jest to specjalnie dobry aparat, lecz do selfie wystarczy zdecydowanie.
Samsung Galaxy A20E – specyfikacja techniczna
Tutaj dość ciekawe zaskoczenie. Jak na niskobudżetowy telefon zaskakujące może być to, że dostajemy do dyspozycji aż ośmiordzeniowy procesor. Nie jest to jednak wielki kombajn, ponieważ Exynos 7884 dysponuje dość małymi zegarami 2 x 1,6 + 6 x 1,35. W połączeniu z pamięcią 3GB RAM dostaniemy jednak telefon pracujący płynnie na co dzień. Jego parametry idealnie pasują do jego przeznaczenia, czyli do codziennego, podstawowego użytku.
Kolejną z kwestii która z pewnością ciekawi niektórych z nas jest przestrzeń dysku. Tutaj do naszej dyspozycji zostało oddanych aż 32 GB na system i pliki. Jeśli jednak jest to dla nas zbyt mała powierzchnia to jak najbardziej możemy rozszerzyć ją do maksymalnych 512 GB pamięci poprzez karty typu Micro SD. Telefon dysponuje także możliwością działania w trybie Dual SIM.
Samsung Galaxy A20E – obudowa i wygląd
Samsung Galaxy A20E został wykonany tak jak można było się tego spodziewać. Czyli adekwatnie do swojej ceny. Tył został wykonany ze specyficznego tworzywa sztucznego, które jest w całości jego obudową. W zależności od kolorystyki dostajemy bardzo ciekawe i stonowane kolory. Idealnym tego przykładem jest kolor łososiowy który jaka wiadomo nie jest częstym wypadkiem u koreańskiego producenta telefonów.
Jeśli tworzywo sztuczne z którego wykonany jest nasz Samsung Galaxy A20E nie odpowiada nam ze względów wizualnych to jak najbardziej warto dodać iż dzięki zastosowaniu tego materiału telefon jest w stanie wytrzymać większość skromnych upadków bez używania żadnego dodatkowego futerału. Jest to po prostu telefon wykonany dość solidnie i poradzi sobie w trudniejszych warunkach, czego nie można powiedzieć o droższych odpowiednikach z metalu a tym bardziej ze szkła.
Samsung Galaxy A20E jest zdecydowanie telefonem który można polecić osobom szukającym czegoś niezobowiązującego. Bardzo dobrze że Samsung wreszcie zadbał o najniższy sektor, dając swoim klientom w uczciwych pieniądzach bardzo dobry telefon. Stosunek ceny do jakości jest tutaj bardzo dobry przez co telefon zasługuje na wyróżnienie. Jest to model zdecydowanie wart swoich pieniędzy.