Home Porównywarka telefonów. Porównaj smartfony Smartfony Samsung Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold to smartfon, który nie mógł przejść bez echa na całym świecie. Rewolucja telefoniczna zaczyna się od tego momentu i Samsung doskonale o tym wiedział. Nawet jeśli Samsung Galaxy Fold ma swoje wady to jest to smarfon przełomowy, o którym będzie mówić się jeszcze przez długi czas.

Na razie jednak zachwycamy się przyszłością, która dzieje się na naszych oczach. Oto Samsung Galaxy Fold jest już w sprzedaży i cieszy oko, choć zdecydowanie mniej portfel swoich użytkowników.

Porównaj

Samsung Galaxy Fold – wyświetlacz

O Galaxy Fold najdłużej pisać można właśnie w tej kategorii. Albowiem w nasze ręce trafia telefon kompletnie inny, jakby z innego wymiaru, który ma nam do zaoferowania coś, czego nie jesteśmy w stanie porównać z innymi modelami. Gdyby nie charakterystyczne zagięcie to o telefonie Galaxy Fold zapewne nie mówilibyśmy tak entuzjastycznie. Dziś jednak możemy cieszyć się jego „innością” a także kroczyć w przyszłość ku nowym konstrukcjom telefonów.

Galaxy Fold to nie jeden, nie dwa a właściwie trzy ekrany (jeśli podzielimy sobie odpowiednio ich części). Mamy bowiem do dyspozycji ekran składany o przekątnej 7,3, który daję nam powierzchnię pracy znaną wśród informatyków i dwóch monitorów w jednym użyciu. Oprócz tego do naszej dyspozycji jest mniejszy, ekran Super AMOLED o przekątnej 4,6 cala, który będzie służył nam jako szybki dostęp do informacji, które nie wymagają rozkładania naszego mini tabletu.

Jeśli chodzi o główny ekran, to do naszej dyspozycji jest rozdzielczość aż 7,3 cala o rozdzielczości 1536 x 2152 pikseli. Sprawia to że smartphone oferuje nam taką samą powierzchnię do pracy jak pierwsze tablety, które witaliśmy jeszcze nie tak dawno na rynku konsumenckim.

Samsung Galaxy Fold – aparat

Jako iż mamy do czynienia z telefonem kosmicznym tak i kosmiczne zestawienie aparatów musi za nim kroczyć.

Tak jest w praktyce, ponieważ mamy trzy sekcje aparatów:
Potrójny aparat główny – do naszej dyspozycji jest dość szeroka specyfikacja, dlatego zamkniemy się w jej głównych parametrach: 12 Mpix (27mm, F/1.5-F/2.4), 12 Mpix (52mm, F/2.4), 16 Mpix (12mm, F/2.2).
Podwójny aparat w środku obudowy – tutaj do naszej dyspozycji został oddelegowany aparat mający 10 Mpix z przesłoną F/2.2 a także aparat 8 Mpix z przesłoną F/1.9.
Aparat na przodzie obudowy – w tej sekcji mamy skromne 10 Mpix i przesłonę F/1.9 na skromne potrzeby szybkich zdjęć w stylu selfie.

Jak widać Samsung Galaxy Fold prezentuje nam całkiem spory zakres aparatów dzięki, którym możemy wykonywać zdjęcia właściwie z dowolnej części obudowy. Dzięki temu bez względu w jakiej pozycji mamy aparat w danym momencie to jest on w stanie wykonać dla nas zdjęcie.
Jeśli chodzi o materiały wideo, to tutaj również nie będzie rozczarowania. Do naszej dyspozycji jest rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę. Jeśli chodzi o slow motion to mamy 960 klatek na sekundę w rozdzielczości Ready HD 720p.

Samsung Galaxy Fold – specyfikacja techniczna

Oczywiście przy tak głośnej premierze nie mogło zabraknąć kosmicznej specyfikacji, dlatego też Samsung Galaxy Fold został odziany w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 855 z chipsetem graficznym Andreo 640, który odpowiedzialny jest za bardzo mocną wydajność w grach, która musiała udźwignąć większy ekran a także dość sporą rozdzielczość jak na te standardy.

Jeśli chodzi o pamięć RAM to mamy tutaj do dyspozycji rekordowe 12GB, które na ten moment jest wykraczające poza telefony innych producentów. Jeśli chodzi o przestrzeń dyskową, to także nie szczędzono sobie możliwości w tym zakresie. Do naszej dyspozycji jest aż 512 GB przestrzeni, która nie może zostać powiększona ze względu na brak slotu pamięci.

Samsung Galaxy Fold – obudowa i wygląd

Wygląd w Samsungu Galaxy Fold jest odczuciem zdecydowanie indywidualnym. Trudno opisywać pionierski telefon, którego możliwości będą dopiero przez nas testowane. Jeśli chodzi o suche fakty to telefon po rozłożeniu zajmuje aż 17 mm i jest dość ciężki (276 gram). Biorąc pod uwagę jego wszystkie możliwości a także pierwszy tego typu projekt są to aspekty, z którymi trzeba się pogodzić.

Samsung Galaxy Fold to telefon, który albo się kocha albo nienawidzi. Nie za konkretne rzeczy, lecz za całokształt.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników

Oceń “Samsung Galaxy Fold” jako pierwszy

Your email address will not be published.

x

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34