Samsung Galaxy Fold – wyświetlacz
O Galaxy Fold najdłużej pisać można właśnie w tej kategorii. Albowiem w nasze ręce trafia telefon kompletnie inny, jakby z innego wymiaru, który ma nam do zaoferowania coś, czego nie jesteśmy w stanie porównać z innymi modelami. Gdyby nie charakterystyczne zagięcie to o telefonie Galaxy Fold zapewne nie mówilibyśmy tak entuzjastycznie. Dziś jednak możemy cieszyć się jego „innością” a także kroczyć w przyszłość ku nowym konstrukcjom telefonów.
Galaxy Fold to nie jeden, nie dwa a właściwie trzy ekrany (jeśli podzielimy sobie odpowiednio ich części). Mamy bowiem do dyspozycji ekran składany o przekątnej 7,3, który daję nam powierzchnię pracy znaną wśród informatyków i dwóch monitorów w jednym użyciu. Oprócz tego do naszej dyspozycji jest mniejszy, ekran Super AMOLED o przekątnej 4,6 cala, który będzie służył nam jako szybki dostęp do informacji, które nie wymagają rozkładania naszego mini tabletu.
Jeśli chodzi o główny ekran, to do naszej dyspozycji jest rozdzielczość aż 7,3 cala o rozdzielczości 1536 x 2152 pikseli. Sprawia to że smartphone oferuje nam taką samą powierzchnię do pracy jak pierwsze tablety, które witaliśmy jeszcze nie tak dawno na rynku konsumenckim.
Samsung Galaxy Fold – aparat
Jako iż mamy do czynienia z telefonem kosmicznym tak i kosmiczne zestawienie aparatów musi za nim kroczyć.
Tak jest w praktyce, ponieważ mamy trzy sekcje aparatów:
Potrójny aparat główny – do naszej dyspozycji jest dość szeroka specyfikacja, dlatego zamkniemy się w jej głównych parametrach: 12 Mpix (27mm, F/1.5-F/2.4), 12 Mpix (52mm, F/2.4), 16 Mpix (12mm, F/2.2).
Podwójny aparat w środku obudowy – tutaj do naszej dyspozycji został oddelegowany aparat mający 10 Mpix z przesłoną F/2.2 a także aparat 8 Mpix z przesłoną F/1.9.
Aparat na przodzie obudowy – w tej sekcji mamy skromne 10 Mpix i przesłonę F/1.9 na skromne potrzeby szybkich zdjęć w stylu selfie.
Jak widać Samsung Galaxy Fold prezentuje nam całkiem spory zakres aparatów dzięki, którym możemy wykonywać zdjęcia właściwie z dowolnej części obudowy. Dzięki temu bez względu w jakiej pozycji mamy aparat w danym momencie to jest on w stanie wykonać dla nas zdjęcie.
Jeśli chodzi o materiały wideo, to tutaj również nie będzie rozczarowania. Do naszej dyspozycji jest rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę. Jeśli chodzi o slow motion to mamy 960 klatek na sekundę w rozdzielczości Ready HD 720p.
Samsung Galaxy Fold – specyfikacja techniczna
Oczywiście przy tak głośnej premierze nie mogło zabraknąć kosmicznej specyfikacji, dlatego też Samsung Galaxy Fold został odziany w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 855 z chipsetem graficznym Andreo 640, który odpowiedzialny jest za bardzo mocną wydajność w grach, która musiała udźwignąć większy ekran a także dość sporą rozdzielczość jak na te standardy.
Jeśli chodzi o pamięć RAM to mamy tutaj do dyspozycji rekordowe 12GB, które na ten moment jest wykraczające poza telefony innych producentów. Jeśli chodzi o przestrzeń dyskową, to także nie szczędzono sobie możliwości w tym zakresie. Do naszej dyspozycji jest aż 512 GB przestrzeni, która nie może zostać powiększona ze względu na brak slotu pamięci.
Samsung Galaxy Fold – obudowa i wygląd
Wygląd w Samsungu Galaxy Fold jest odczuciem zdecydowanie indywidualnym. Trudno opisywać pionierski telefon, którego możliwości będą dopiero przez nas testowane. Jeśli chodzi o suche fakty to telefon po rozłożeniu zajmuje aż 17 mm i jest dość ciężki (276 gram). Biorąc pod uwagę jego wszystkie możliwości a także pierwszy tego typu projekt są to aspekty, z którymi trzeba się pogodzić.
Samsung Galaxy Fold to telefon, który albo się kocha albo nienawidzi. Nie za konkretne rzeczy, lecz za całokształt.