Home Porównywarka telefonów. Porównaj smartfony Smartfony Xiaomi Xiaomi Mi Note 10 Pro

Xiaomi Mi Note 10 Pro

Porównaj

Mając w kieszeni telefon Xiaomi Mi Note 10 Pro możesz wypakować z niej od razu kilka niepotrzebnych już akcesoriów. Za pomocą jednego urządzenia możesz teraz zrealizować mnóstwo zadań i to w perfekcyjny sposób. W stosunku do Note 10, model Pro udowadnia, że można jeszcze szybciej, jeszcze wydajniej i jeszcze lepiej.

Xiaomi Mi Note 10 Pro wyświetlacz

Ekrany AMOLED są dedykowane do urządzeń przenośnych, głównie z uwagi na mały pobór energii w porównaniu do jakości wyświetlanego obrazu. Należą one do rodziny OLED, czyli diod elektroluminescencyjnych wytwarzanych ze związków organicznych. Z uwagi na to, że po nałożeniu różnokolorowych diod na płytkę bazową nie trzeba ich podświetlać, całość jest płaską i chudą strukturą idealnie wpasowującą się w trend smukłych telefonów.

W Note 10 Pro ekran ma przekątną 6.47’’ i rozdzielczość 2340×1080 px, stanowi również prawie 100 % przedniej strony telefonu z wagi na niemal całkowity brak ramki.

Xiaomi Mi Note 10 Pro aparat

W telefonie Xiaomi Mi Note 10 Pro wbudowano dokładnie 6 obiektywów o różnych specyfikacjach i przeznaczeniu. Na aparat tylni składa się: teleobiektyw 5 MP z 10-krotnym zoomem hybrydowym i 50-krotnym cyfrowym, aparat portretowy 12 MP z podwójnym zoomem optycznym, aparat o ultra-wysokiej rozdzielczości 108 MP 1/1.33’’ super sensor, aparat szerokokątny 20 MP i macro 2 MP. Lampa błyskowa jest elementem wbudowanym LED-owym o podwójnej mocy. Aparat przedni 32 MP jak w poprzednich modelach opiera się na funkcji HDR. Całość pozwala na robienie zdjęć, na których możesz zobaczyć więcej szczegółów niż patrząc bez obiektywu.

Xiaomi Mi Note 10 Pro specyfikacja techniczna

Telefon o słabym połączeniu z siecią traci dużo ze swoich funkcjonalności. Inżynierowie Xiaomi postawili na różnorodne metody połączeń, zarówno z siecią komórkową, Internetem oraz innym urządzeniem. Obie karty SIM działają w systemie 4G LTE, 802.11 a/b/g/n/ac. Z Internetem można łączyć się za pomocą Wi-Fi w standardzie 2.4, 5G, display i direct. Z innymi urządzeniami natomiast Bluetooth 5.0. Wdrożenie technologii NFC pozwala na sprawną obsługę płatności, w połączeniu z modułami Google Pay.

Polecanym systemem operacyjnym dla Xiaomi Mi Note 10 Pro jest Android 9.0 Pie, współpracujący z MIUI 11. Jest to oprogramowanie wykorzystujące całą moc płynącą z procesora Qualcomm® Snapdragon™ 730 (8 × Kryo™ 470, taktowanie do 2.2 GHz) i układu graficznego Adreno™ 618. Ten silny zestaw jest w stanie obsługiwać aplikacje, których działanie oparte jest na akcelerometrze, czujniku światła, czujniku zbliżeniowym, kompasie cyfrowym i żyroskopie. Jednocześnie możemy zamienić naszego Xiaomi Mi Note 10 Pro w pilota do urządzeń domowych za pomocą wbudowanego modułu podczerwieni.

Miejsce na dysku

Xiaomi Mi Note 10 Pro występuje w dwóch wariantach: 126 GB lub 256 GB pamięci. Są to jednostki ilości danych, które użytkownik może zachować i na jakich może działać podczas obsługi. Operowanie na takiej ilości danych bez zacinania się, jest możliwe dzięki dobrej współpracy na linii procesor – układ graficzny – pamięć RAM – pamięć ROM. Większa ilość pamięci jest konieczna z uwagi na rozmiary jakie osiągają zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości a przed kompresją.

Pamięć RAM

Pamięć RAM to obszar, który odróżnia model Note 10 od Note 10 Pro. W Xiaomi Mi Note 10 Pro do dyspozycji jest aż 8 GB pamięci cyfrowej, na jakiej może działać procesor. Stanowi to 2 GB różnicy względem poprzedniego modelu. Być może z tym przedrostkiem, różnica nie wygląda aż tak spektakularnie, ale jeśli by wyrazić ją w megabajtach to wynosiłaby aż 2000 jednostek.

Bateria

Podobnie jak w modelu podstawowym nie wdrożono bezprzewodowego ładowania, za to znacznie przyspieszono to przewodowe. 30 W, USB typu C i tylko 65 minut od 0 do 5260 mAH. Tak pojemna bateria, zbudowana z ogniwa litowo-polimerowego, pozwala na dwa dni swobodnej pracy, przy nieznacznym zwiększeniu ciężaru i grubości tego modelu.

Xiaomi Mi Note 10 Pro obudowa i wygląd

Zarówno tył jak i przód, nieco skromnego w wyrazie, ale i eleganckiego modelu Xiaomi Note 10 Pro, zabezpiecza Corning® Gorilla® Glass 5. Krawędzie ekranu są zakrzywione z obu stron, a sam ekran posiada nie tylko redukcję niebieskiego światła, ale również responsywny czytnik linii papilarnych, za pomocą którego w prosty i szybki sposób system zweryfikuje swojego właściciela. Materiałami wiodącymi jest szkło i aluminium.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników

Oceń “Xiaomi Mi Note 10 Pro” jako pierwszy

Your email address will not be published.

x