Home Porównywarka telefonów. Porównaj smartfony Smartfony Xiaomi Xiaomi Poco X3 NFC

Xiaomi Poco X3 NFC

Na opinie o Xiaomi Poco X3 NFC wpływa przede wszystkim jego cena, ponieważ za takie pieniądze nigdzie indziej nie dostaniemy porównywalnego procesora czy pamięci RAM. Warto jednak przyjrzeć się, jakie kompromisy musiały zostać zawarte w celu zapewnienia takiej ceny.

Porównaj

W naszym opisie smartfona Xiaomi Poco X3 NFC poruszamy następujące kwestie:

 1. OPINIE
 2. CENA
 3. SPECYFIKACJA
 4. WYŚWIETLACZ
 5. APARAT
 6. BATERIA
 7. AKCESORIA

Xiaomi Poco X3 NFC – opinie

Xiaomi Poco X3 NFC jest powszechnie uznany za jeden z lepszych telefonów dla osób o niskim budżecie. Procesor Qualcomm Snapdragon 732G jest najlepszym, w jakie są zaopatrzone telefony w tej kategorii cenowej, co w połączeniu z wyświetlaczem o szybkości odświeżania 120 Hz sprawia, że smartfon doskonale sprawdza się nawet przy nieco bardziej wymagających grach.

Zdaniem wielu użytkowników największą wadą Xiaomi Poco X3 NFC jest głośność prowadzenia rozmów, która jest zbyt wysoka, by prowadzić prywatną konwersacje bez użycia słuchawek. Kolejnym potencjalnym problemem może być również wielkość telefonu, a także mnogość niesatysfakcjonujących rozwiązań związanych z niezbyt wysoką ceną. Smartfony Xiaomi przyzwyczaiły swoich użytkowników do kompromisowych rozwiązań, jednak nie wszystkim pewne braki przypadają do gustu.

Xiaomi Poco X3 NFC – cena

W zależności od wariantu RAM i pamięci wewnętrznej, cena Xiaomi Poco X3 NFC predestynowała go wcześniej do bycia gwiazdą w dwóch kategoriach kosztowych: smartfonów do 1000 zł oraz tych sięgających maksymalnie 1500 zł. Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych za 999 zł można kupić zarówno wersję 6/64 GB, jak i 6/128 GB.

Jak wcześniej wspomniano, Poco X3 NFC ma świetny stosunek jakości do ceny i za mniej niż 1000 zł trudno o telefon wyposażony w lepsze podzespoły. Niestety, z niskim kosztem wiąże się mnogość rozwiązań budżetowych: wyświetlacz IPS TFT, olbrzymie kształty, plastikowa obudowa na plecach, umieszczony na boku czytnik linii papilarnych oraz

Xiaomi Poco X3 NFC – specyfikacja wnętrza

Qualcomm Snapdragon 732G jest bardzo przyzwoitym procesorem jak na poziom telefonów średnio budżetowych,a bardzo dobrym dla tych które możemy kupić za 1000 zł. Telefon jest w stanie znieść bardzo dużo: od korzystania z mediów społecznościowych do grania w gry. Smartfon nie jest niestety kompatybilny z 5G, ale modemu nowej generacji powinniśmy spodziewać się raczej wśród droższych smartfonów z przedziału do 1500 zł. Jeszcze trochę wody upłynie w Wiśle, nim 5G zawita do modeli za tysiaka.

6 GB RAM-u wystarczy do wszystkich codziennych zadań telefonu, o ile będziemy pamiętać, żeby nie zostawiać za dużo aplikacji otwartych na raz. Xiaomi Poco X3 NFC możemy dostać w wariancie z 64 lub 128 GB pamięci. Dodatkowo telefon jest kompatybilny z kartami pamięci micro SD do 256 GB, więc osoby potrzebujące więcej miejsca na dysku nie muszą obawiać się o jego brak.

Xiaomi Poco X3 NFC – aparat

Xiaomi Poco X3 NFC ma 4 aparaty na tylnym module, znajdującym się na środku górnej części telefonu:

 • 64 MP z F1.89 – główny
 • 13 MP z F2.2 – szerokokątny
 • 2 MP z F2.4 – soczewka z pomiarem głębi
 • 2 MP z F2.4 – soczewka makro

Tylny zestaw uzupełnia aparat do selfie 20 MP z F2.2. Całość nie jest najmocniejszym punktem telefonu, ale główna i szerokokątna soczewka nie odstają jakością od innych modeli z niskiej (a nawet paru ze średniej) półki cenowej. Aparat ma możliwość nagrywania filmów w jakości 4K (w szybkości 30 fps). Oczywiście soczewki makro i z pomiarem głębi są raczej wypełniaczem przestrzeni, jak w większości smartfonów do 2000 zł.

Xiaomi Poco X3 NFC – wyświetlacz

Poco X3 NFC ma wyświetlacz LCD w rozdzielczości 1080p o szybkości odświeżania 120 Hz, który zajmuje 85% przedniego panelu. Kamera portretowa jest umieszczona w standardowej pozycji na górze ekranu. Ze względu na przekątną ekranu, długą na 6,67 cala, smartfon Xiaomi dobrze sprawdza się przy oglądaniu filmów czy seriali, a także w grach i rozmowach video.

Na przednim panelu widać krawędzie plastikowej obudowy. Designowi nie pomaga też mocno wystająca wyspa z aparatami. Osoby poszukujące efektownie wyglądającego telefonu powinny zastanowić się nad innym modelem lub przygotować się na inwestycję w modny case. Nie ma co ukrywać, że mamy w tym przypadku do czynienia z dużą cegłą, choć ze względu na olbrzymi ekran Xiaomi Poco X3 NFC świetnie sprawdzi się jako telefon dla dziecka do zdalnej nauki, a może i grania w gry.

Xiaomi Poco X3 NFC – bateria

Model jest zaopatrzony w baterię Li-Po o pojemności 5160 mAh z możliwością szybkiego ładowania. W przeciwieństwie do standardowego uzupełniania baterii dowolną ładowarką USB-C, opcja ta ograniczona została do sprzętu kompatybilnego z szybkim ładowaniem Xiaomi.

Bateria jest w stanie wytrzymać 12 godzin pracy bez przerwy. Przy bardziej konserwatywnym korzystaniu rozciągnie się to nawet do 2 dni, jednak raczej nie nakorzystamy się wówczas z nawigacji czy wideorozmów.

Xiaomi Poco X3 NFC – akcesoria

Ze względu na budżetowe plecy oraz inne rozwiązania charakterystyczne dla telefonów ze średniej półki, po nabyciu Xiaomi Poco X3 NFC warto zaopatrzyć się w akcesoria ochronne. Po niedawnym wejściu na polski rynek Amazona wybór tego typu sprzętu jest dość spory. Warto przyjrzeć się chociażby następującym przedmiotom:

Dodatkowe informacje

Aparat przedni

20 MP

Aparat tylny

64 MP + 13 MP + 2 MP + 2 MP

Pamięć RAM

6 GB

Pamięć wewnętrzna

64 GB lub 128 GB

Procesor

Snapdragon 732G

Przekątna ekranu

6,67 cala

System operacyjny

Android 11

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników

Oceń “Xiaomi Poco X3 NFC” jako pierwszy

Your email address will not be published.

x