• Porady

Łączenie pdf w jeden plik. Wszystkie sposoby.

Zobacz także

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

iPhone 14 Plus. Poznaj nową czternastkę Apple z dużym ekranem

iPhone 14 Plus to jeden z czterech najnowszych smartfonów marki Apple, które swoją premierę miały we wrześniu 2022 roku....

Jak zacząć z domową automatyką? Przewodnik dla początkujących

Internet of Things (Internet Rzeczy) to koncepcja, która z roku na rok rozwija się coraz prężniej. W wielu polskich...

Internet mobilny na kartę czy abonament? Jak dobrać najtańsze rozwiązanie?

W jakich sytuacjach sprawdza się Internet mobilny? Niewątpliwą zaletą Internetu mobilnego jest wspomniana we wstępie możliwość korzystania z niego w...

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama?

Jeśli jesteś miłośnikiem Instagrama i chcesz pobrać swoje ulubione zdjęcia lub filmy, nie jesteś sam. Wiele osób chce zachować...

W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela?

Uniwersum Marvela to jedno z największych i najbardziej znanych na świecie komiksowych uniwersów. W ciągu ostatnich kilku lat wiele...
- Reklama -

Połączenie dwóch lub więcej, plików w formacie pdf może z początku wydawać się skomplikowanym procesem. Na szczęście nie jest to takie trudne: do wyboru mamy przynajmniej kilka możliwości, zarówno w trybie online, jak i offline. Łączenia plików możemy dokonywać z poziomu przeglądarki internetowej bądź instalując odpowiednie oprogramowanie na pececie lub laptopie. Inną możliwością jest scalanie pdf-ów bezpośrednio na urządzeniu mobilnym. Wybraliśmy sześć najskuteczniejszych sposobów na to, w jaki sposób szybko i sprawnie połączyć pliki pdf w całość.

Kiedy przydaje się funkcja scalania pdf?

Każdy, kto choć raz miał potrzebę połączenia dwóch, oddzielnych plików pdf w całość wie, jak irytujące może być szukanie skutecznych rozwiązań. Popularne programy do edycji tekstu najczęściej nie pozwalają na scalenie kilku pdf-ów. Nawet jeśli uda nam się wgrać oba pliki do programu, zwykle treść dokumentów będzie rozmieszczona nierównomiernie. Mogą pojawić się także inne problemy, np. z odczytem pliku i optymalizacją czcionki. Programy i aplikacje do scalania plików pdf stanowią znakomitą pomoc dla osób pracujących zdalnie, czy studentów sporządzających prace zaliczeniowe. Oszczędzają dużą ilość nerwów i pomagają w krótkim czasie uzyskać złączony dokument.

1. Wondershare PDFElement

To program do edytowania dokumentów w formacie pdf. Użytkownik może w aplikacji modyfikować stworzone wcześniej pliki pdf, co często jest niemożliwe w przypadku korzystania ze standardowych programów edytujących pliki z rozszerzeniem doc i docx.

Wondershare pozwala także na konwertowanie plików, tworzenie nowych dokumentów i łączenie pdf-ów w jeden wyodrębniony plik. Aplikacja dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej, posiadającej większą funkcjonalność.

- Reklama -

Na razie producent Wondershare Software wypuścił wersję testową, posiadającą dosyć okrojoną funkcjonalność. Mimo wszystko w tym niewielkim programie możemy scalić pliki pdf, tworząc jeden nowy dokument. Niewielki, kilkudziesięciu megabajtowy program do sprawnego działania, wymaga systemu Windows.

Jak korzystać z Wondershare Software?

Aby dokonać łączenia należy uruchomić program i po załadowaniu się menu głównego skorzystać z opcji „Combine PDF”. Po kliknięciu pojawi się panel do wgrania plików pdf bezpośrednio z komputera. Następnie wybieramy konkretne pliki i przeprowadzamy scalanie, wybierając właściwą opcję.

Program umożliwia także wybór konkretnych stron, które mają zostać ze sobą połączone. Wówczas należy wybrać opcję „Page Range”, aby dodać określone strony z pliku PDF. Aplikację można pobrać m.in. z oficjalnej strony producenta: https://pdf.wondershare.net.

2. PDF-Merge.com – konwerter online

To doskonała opcja dla osób, które z różnych względów nie chcą pobierać programów na swój komputer. Do przeprowadzenia procesu scalania wystarczy jedynie przeglądarka z aktywnym dostępem do Internetu.

Po wejściu na stronę pdf-merge.com należy wybrać opcję „Select PDF Files”. Alternatywnym rozwiązaniem jest przeciągnięcie plików bezpośrednio z folderu i „zrzucenie” ich w miejscu wskazanym przez stronę. Jednorazowo możemy scalić aż 100 plików pdf.

Po wrzuceniu dokumentów w odpowiedni obszar należy przejść do kolejnego kroku, klikając na „Merge PDF”. Po zakończeniu scalania pojawi się baner z napisem „Download Merged PDF”, który klikamy, by móc pobrać dokument na dysk.

Jak przekonują twórcy strony do łączenia pdf, wysyłane przez użytkownika pliki są w pełni bezpieczne. Po 6 godzinach wszelka aktywność zostaje skasowana, wobec czego nie musimy się martwić o to, że nasz dokument trafi w niepowołane ręce. Dużą zaletą interaktywnej strony online jest działanie bez instalacji. Pozwala to na scalanie plików także z poziomu smartfona czy tabletu.

3. CombinePDF.com

To kolejny sposób na scalenie plików pdf w jeden, odrębny dokument. Strona combinepdf.com posiada nieco bardziej okrojoną funkcjonalność niż poprzednia propozycja scalania pdf-ów online. Ma to jednak swoje plusy – odczujemy je, jeśli korzystamy ze starszych urządzeń, które mogą mieć problem z przetwarzaniem zasobochłonnego procesu scalania plików.

W przypadku Combine PDF możemy jednorazowo połączyć do 20 plików pdf. Co więcej, twórcy strony udostępnili także szereg innych funkcjonalności, tj. kompresowanie pdf-ów, konwertowanie ich do png czy docx.

Proces scalania plików pdf za pośrednictwem strony https://combinepdf.com wykonuje się w trzech krokach.

 1. Klikamy panel „Upload files”, wybieramy dokumenty bezpośrednio z dysku. Możemy również przeciągnąć plik na ekran w miejscu wskazanym przez instrukcję na witrynie.
 2. Korzystamy z opcji „Combine”. Strona zacznie wówczas przetwarzać informacje i przygotowywać gotowy klik.
 3. Po zakończeniu procesu klikamy „Download” i pobieramy dokument na dysk twardy.

4. Adobe Acrobat DC

Programy ze stajni Adobe są bardzo dobrze znane wszystkim osobom, choć w niewielkim stopniu zaznajomionym z zagadnieniami komputerowymi. Aplikacja Adobe Acrobat pozwala na odczytywanie plików pdf, a także ich wielowymiarową edycję. Jedną z funkcjonalności programu jest możliwość rozdzielania lub scalania plików pdf w jedność.

Oprogramowanie umożliwia intuicyjne wybieranie kolejności plików, które mają zostać połączone. Wystarczy kliknąć i przeciągnąć „kafelek” w odpowiednią pozycję. Można zatem na początku wgrać wszystkie pliki, a dopiero później ustalać ich kolejność. To przydatne rozwiązanie w kontekście łączenia dużej ilości dokumentów w formacie pdf.

Jak połączyć pliki w Adobe Acrobat DC krok po kroku?

 1. Po zainstalowaniu programu z oficjalnej strony producenta: https://www.adobe.com (możemy skorzystać z darmowej wersji próbnej), otwieramy plik startowy.
 2. Przechodzimy do górnych zakładek – znajdujemy kartę „Tools” w górnej części okna.
 3. Wybieramy opcję „Combine files”, po czym klikamy „Add files”.
 4. Dodajemy poszczególne pliki i ustalamy ich kolejność łączenia.
 5. W kolejnym kroku klikamy w baner „Combine Files” i czekamy na zakończenie procesu scalania.
 6. Określamy nazwę nowopowstałego pliku, klikamy „Save”, by zapisać dokument. To wszystko – połączony plik pdf jest już do naszej dyspozycji.

5. SodaPDF Anywhere

SodaPDF to, jak przekonuje producent, potężne narzędzie do edycji plików PDF. Dzięki funkcjonalnościom serwisu https://www.sodapdf.com można w prosty sposób edytować, łączyć, dzielić, konwertować, kompresować, a nawet podpisywać pliki PDF. Szczególnie ta ostatnia opcja jest ciekawym wyróżnikiem serwisu. Po zakończeniu scalania dokumentu możemy go asygnować własnym podpisem. Funkcja ta przydaje się, gdy chcemy potwierdzić autentyczność tworzonego pliku pdf.

Internauta ma dwie możliwości na korzystanie z bezpłatnych funkcjonalności SodaPDF:

 • można skorzystać z intuicyjnego panelu do wgrywania plików, albo
 • można pobrać desktopową wersję programu i po zainstalowaniu korzystać z wybranych funkcji.

SodaPDF umożliwia przesyłanie scalonych plików bezpośrednio na adres mailowy: to pomocne narzędzie wówczas, gdy nie chcemy pobierać pliku, tylko wolimy przesłać go do innej osoby. Narzędzie ma pewne ograniczenia, m.in. związane z dziennym limitem wgranych dokumentów, czy ilością wrzuconych plików jednocześnie.

6. PDF24

PDF24 to kolejny sposób na łączenie dwóch lub więcej plików pdf. Narzędzie bezproblemowo działa zarówno na komputerach osobistych z systemem Windows, jak i na urządzeniach mobilnych (iOS, Android) i stacjonarnych (Mac, Linux). Twórcy przygotowali także wersję oprogramowania offline – wymaga to jednak wcześniejszego dostępu do sieci w celu pobrania programu PDF24 Creator.

Narzędzie pozwala na scalanie plików pdf oraz dokumentów word, co jest przydatną opcją dla osób pracujących na obu tych formatach plików. W trybie expert PDF24 umożliwia wybieranie konkretnych stron, które zostaną połączone ze sobą. Korzystanie z funkcji strony jest bardzo proste.

Wystarczy wejść na https://tools.pdf24.org/pl/laczenie-pdf, zapoznać się z regulaminem i zasadami wgrywania plików. W kolejnym kroku wybieramy pliki, ustawiamy ich kolejność i wydajemy polecenie łączenia. To wszystko – po zakończeniu przetwarzania możemy pobrać gotowy plik.

Jaki rodzaj programów wybrać: darmowy czy płatny?

Jeśli scalamy maksymalnie kilka plików miesięcznie, a nasza praca z pdf-ami nie jest codziennością, to nie ma najmniejszego sensu, by inwestować w płatne wersje programów. Bezpłatne narzędzia online, choć mają spore ograniczenia, np. związane z maksymalną ilością operacji, będą w takim wypadku wystarczające.

W przypadku, gdy tworzenie i edytowanie pdf-ów jest naszą pracą i potrzebujemy dużych „mocy przerobowych” – darmowe programy mogą okazać się za mało funkcjonalne na nasze potrzeby. Wówczas warto zainwestować w jednorazowy zakup programu bądź korzystać z abonamentu miesięcznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

[recent_products limit=”4″ columns=”2″]

Najnowsze artykuły

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

Pokemon GO: Team GO Rocket w natarciu. Jakie kontry warto przygotować?

Jakie zasadzki szykuje na nas Team GO Rocket w 2022 roku? Mimo iż Giovanni Special Research nie jest obecnie dostępny, od 24 do 30...

Raids w Pokemon GO na grudzień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na grudzień 2021 roku,...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet ? promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Powiązane artykuły

x