• Porady
 • O nas
- Reklama -

Ranking ofert komórkowych. Porównanie abonamentów w 2021 roku

Zobacz także

Research Breakthrough na październik 2021

Nagrodą za Research Breakthrough na październik 2021 roku będzie Yamask.  Jak go zdobyć? Każdego miesiąca jednym z zadań graczy...

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie...
- Reklama -

Wielu klientów, chcąc wybrać najlepszy abonament telefoniczny, udaje się do jednej z czterech największych sieci. W porównanie ofert komórkowych warto jednak wpisać również propozycje submarek oraz operatorów wirtualnych. Jaki będzie najlepszy abonament z telefonem i bez niego? Która sieć w przystępnej cenie zapewni darmowe rozmowy, SMS-y, MMS-y, największy pakiet internetu oraz dostęp do 5G? Zapraszamy do naszego rankingu.

W dalszej części artykułu opisujemy szerzej:

Porównanie ofert komórkowych – ranking na lipiec 2021

Porównanie ofert komórkowych na lipiec 2021 prezentujemy najpierw w formie tabeli. Jaki abonament telefoniczny jest dziś najlepszy wśród wszystkich sieci? Jeżeli brać pod uwagę wszystkie czynniki i umowy długoterminowe (sam internet mobilny na kartę przedstawiliśmy w oddzielnym rankingu), ranking sieci prezentuje się następująco:

SiećInternetRozmowySMS-y i MMS-yAbonamentOferta
Play40 GBBez limituBez limitu55 złSPRAWDZAM
Plush30 GBBez limituBez limitu30 złSPRAWDZAM
Orange25 GBBez limituBez limitu60 złSPRAWDZAM
T-Mobile200 GBBez limituBez limitu65 złSPRAWDZAM
Premium Mobile50 GBBez limituBez limitu39,70 złSPRAWDZAM

1. Play – najlepszy abonament telefoniczny na rynku

Najlepsza sieć komórkowa pod względem ofert abonamentu telefonicznego to obecnie Play. Abonament SOLO M zawiera w sobie wszystko, czego w średnim przedziale cenowym wymagać można od sieci komórkowej. Przy umowie na 2 lata za 55 zł miesięcznie otrzymujemy:

 • pakiet 40 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • brak opłaty aktywacyjnej,
 • dostęp do 5G dla 1/3 populacji Polski,
 • nielimitowany roaming w Unii Europejskiej,
 • spory wybór telefonów do abonamentu,
 • darmowy dostęp do telewizji internetowej Play Now bez obciążania limitu danych,
 • 3 miesiące bezpłatnego dostępu do aplikacji Tidal.

Na lipiec 2021 roku Play jest niekwestionowanym liderem rankingu abonamentów. Porównanie sieci komórkowych pod kątem 2-letnich zobowiązań nie pozostawia wątpliwości. Poruszając się w najpopularniejszym w polskich domach przedziale 50-60 zł miesięcznie, nie znajdziemy bardziej kompleksowej oferty na abonament niż ta, którą oferuje fioletowy operator.

2. Plush – najlepsza oferta dla przenoszących numer

Jeżeli jesteśmy rozczarowani usługami czterech największych sieci, warto zainteresować się ich submarkami. Najlepsza oferta dla przenoszących numer przygotowana została przez Plush, który zwalnia ich z opłat przez 4 pierwsze miesiące po podpisaniu umowy. 2-letnie zobowiązanie za 30 zł miesięcznie oferuje:

 • pakiet 30 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • brak opłaty aktywacyjnej,
 • dostęp do 5G docierający do 13 milionów Polaków,
 • możliwość dobrania telefonu na raty,
 • brak zużycia transferu przy korzystaniu z Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsApp,
 • 3 miesiące bezpłatnego dostępu do aplikacji Tidal.

To kolejna propozycja, w przypadku której klient otrzymuje większość istotnych możliwości bez znaczących wad. Jedynym mankamentem jest brak nielimitowanego roamingu, który nawet na terenie UE ograniczony jest do 3,5 GB. Jeśli szukając najtańszego abonamentu komórkowego, nie musimy ograniczać się do mocno zredukowanych opcji za kilkanaście złotych, najlepsza oferta na abonament znajdzie się dla nas właśnie w Plusie.

3. Orange – najlepszy abonament z telefonem

Chociaż oferta tej sieci ma swoje wady, jednego nie można pomarańczowemu operatorowi odmówić. Orange proponuje najlepszy abonament z telefonem, ponieważ daje klientom naprawdę szeroki wybór modeli smartfonów. Podpisanie 2-letniej umowy na 60 zł miesięcznie daje klientowi:

 • pakiet 25 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • nielimitowany roaming w Unii Europejskiej,
 • dostęp do 5G docierający do 6 milionów Polaków,
 • duży wybór telefonów na abonament niedostępnych u innych operatorów.

Mimo iż Orange zapewnia olbrzymi wybór telefonów do abonamentu, sama oferta komórkowa nie powala. Za 60 zł miesięcznie oczekiwalibyśmy co najmniej dwa razy większego pakietu internetu. Nieco pomaga tutaj jednak dodatkowe 25 GB na start oraz niekończące się promocje na darmowy internet. Niemiłym zaskoczeniem może być również opłata aktywacyjna w wysokości 50 zł. Zważywszy jednak na fakt, że porównanie sieci komórkowych dla wielu Polaków wciąż rozpoczyna się od przejrzenia dostępnych modeli, ranking abonamentów musi zawierać Orange, i to na wysokiej lokacie.

4. T-Mobile – największy pakiet internetu w abonamencie telefonicznym

Najdroższa z ofert abonamentu komórkowego na naszej liście kusi klientów przede wszystkim największym pakietem internetu. Jeszcze niedawno taki transfer reklamowany był przez niektóre sieci pod hasłem “bez limitu”. Za 65 zł miesięcznie w abonamencie GIGAlato na 2 lata T-Mobile oferuje:

 • pakiet 200 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • brak opłaty aktywacyjnej,
 • dostęp do dynamicznie rozwijającej się sieci 5G,
 • 200 zł zniżki na telefon do abonamentu.

Niestety, podobnie jak w przypadku Orange, i tutaj najlepszy abonament telefoniczny sieci ma spore mankamenty. Jedną z nich jest mocno ograniczony roaming w Unii Europejskiej, w ramach którego korzystać można z oferty do równowartości 228,88 zł netto. Wymaga to od użytkownika pilnowania się, zatem turyści lubiący zagraniczne podróże powinni zwrócić się w kierunku ofert komórkowych konkurencji. Mimo to 200 GB internetu stawia propozycję T-Mobile tuż za podium rankingu abonamentów. Dla użytkowników, którzy nie mają dostępu do internetu ze światłowodu, może być to decydujący czynnik!

5. Premium Mobile – najlepszy abonament bez telefonu

Piąte miejsce w rankingu zajmuje propozycja Premium Mobile idealnie skrojona pod potrzeby klientów, którzy zastanawiają się, jaki abonament bez telefonu powinni wybrać. Skorzystanie z usług operatora wirtualnego daje nie tylko bezterminową umowę, ale także całkiem spory pakiet internetu w 5G! Co konkretnie otrzymamy w ofercie Freedom4, której koszt to 39,70 zł miesięcznie? Premium Mobile oferuje:

 • pakiet 50 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • 5G w zasięgu sieci Plus,
 • umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zdecydowanie największą wadą oferty Premium Mobile jest kompletny brak darmowego roamingu w Unii Europejskiej, nawet przy umiarkowanym wykorzystaniu danych. Przykrą niespodzianką może być również konieczność uiszczenia 29 zł opłaty aktywacyjnej. Dla osób planujących korzystać z telefonu wyłącznie w kraju może być to jednak najlepszy abonament telefoniczny ze względu na elastyczność umowy, która nie wiąże aż na 24 miesiące.

Porównanie ofert komórkowych – kryteria rankingu

Ranking abonamentów zawiera 5 najlepszych ofert sieci komórkowych. Oznacza to, że przy porównaniu odpadło kilku operatorów, których propozycjom brakowało unikatowości. Oferowały praktycznie to samo, co konkurencja, tyle że za większe pieniądze. Zdarzało się jednak i tak, że zalety nieujętych abonamentów niekoniecznie wynagradzały wady. Nad jakimi ofertami można się jeszcze zastanowić?

 • Abonament za 39 zł w nju mobile nie daje więcej niż propozycja Plusha, ale umowę podpisuje się bezterminowo, a dodatkowo brak wykonanych telefonów i SMS-ów może oznaczać niższą opłatę.
 • Plus w abonamencie za 60 zł miesięcznie nie daje może znacząco więcej niż konkurencja (pakiet 50 GB internetu 5G oraz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y), ale od czasu do czasu pozwala wybrać dostępny tylko w ofercie tej sieci telefon, i to w cenie kilkaset złotych mniejszej, niż zapłacimy w sklepach z elektroniką.
 • Red Bull Mobile każe sobie płacić słono za abonament z telefonem, jednak przy 90 zł miesięcznie można dobrać za kilka czy kilkadziesiąt złotych naprawdę dobry model.
 • W Lajt Mobile za 44,90 zł otrzymamy olbrzymie pakiety internetu (100 GB do wykorzystania w godzinach dziennych i 200 GB nocą), a przy tym nie zwiążemy się umową na stałe. Biorąc pod uwagę dostęp do 5G z infrastruktury Plusa, dla osób potrzebujących dużych ilości transferu będzie to lepsza opcja na abonament bez telefonu niż nieco tańsza propozycja Premium Mobile.

Podstawowymi kryteriami w rankingu ofert komórkowych są darmowe rozmowy, SMS-y oraz MMS-y, a także sensowny pakiet internetu. Biorąc pod uwagę rozwój 5G i fakt, że dociera ona już do znacznej części populacji Polski, szczególnie tej żyjącej w dużych miastach, w 2021 roku najlepszy abonament musi oferować dostęp do sieci nowej generacji. O ile w rankingu najlepszego internetu bez limitu jego dostępność mogła wpływać negatywnie na miejsce danej sieci w zestawieniu (ze względu na cenę oddzielnego modemu, który w nowe telefony jest wbudowany fabrycznie i nie oznacza dorzucania do abonamentu wydatku 1500-2000 zł).

Poza tym ważnym, choć nie decydującym, czynnikiem rankingowymi był dla nas również roaming. To główna przewagi dużych operatorów nad małymi sieciami komórkowymi, które pobierają opłaty za dzwonienie, wysyłanie i korzystanie z internetu nawet w krajach Unii Europejskiej. Dla osób podróżujących za granicę, czy to w celach turystycznych, czy biznesowych, takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie się nie kończy! Sprawdź nowe...

Netflix na październik 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany platformy...

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi abonamentami operatorów wirtualnych (Virgin, Lajt...

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego dnia miesiąca, ale wcześniejsze zapowiedzi...

Powiązane artykuły