• Rankingi

Porównanie ofert komórkowych. Ranking abonamentów 2021 roku

Zobacz także

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

iPhone 14 Plus. Poznaj nową czternastkę Apple z dużym ekranem

iPhone 14 Plus to jeden z czterech najnowszych smartfonów marki Apple, które swoją premierę miały we wrześniu 2022 roku....

Jak zacząć z domową automatyką? Przewodnik dla początkujących

Internet of Things (Internet Rzeczy) to koncepcja, która z roku na rok rozwija się coraz prężniej. W wielu polskich...

Internet mobilny na kartę czy abonament? Jak dobrać najtańsze rozwiązanie?

W jakich sytuacjach sprawdza się Internet mobilny? Niewątpliwą zaletą Internetu mobilnego jest wspomniana we wstępie możliwość korzystania z niego w...

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama?

Jeśli jesteś miłośnikiem Instagrama i chcesz pobrać swoje ulubione zdjęcia lub filmy, nie jesteś sam. Wiele osób chce zachować...

W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela?

Uniwersum Marvela to jedno z największych i najbardziej znanych na świecie komiksowych uniwersów. W ciągu ostatnich kilku lat wiele...
- Reklama -

Wielu klientów, chcąc wybrać najlepszy abonament telefoniczny, udaje się do jednej z czterech największych sieci. W zestawienie ofert komórkowych warto jednak wpisać również propozycje submarek oraz operatorów wirtualnych. Jak wypadnie to porównanie? Jaki będzie najlepszy abonament z telefonem i bez niego? Która sieć w przystępnej cenie zapewni darmowe rozmowy, SMS-y, MMS-y, największy pakiet internetu oraz dostęp do 5G? Zapraszamy do naszego rankingu.

W dalszej części artykułu opisujemy szerzej:

Porównanie ofert komórkowych ? ranking

Porównanie ofert komórkowych prezentujemy najpierw w formie tabeli. Jaki abonament telefoniczny jest dziś najlepszy wśród wszystkich sieci? Jeżeli brać pod uwagę wszystkie czynniki i umowy długoterminowe, ranking sieci prezentuje się następująco:

SiećInternetRozmowySMS-y i MMS-yAbonamentOferta
Play60 GBBez limituBez limitu60 złSPRAWDZAM
Plush30 GBBez limituBez limitu30 złSPRAWDZAM
T-Mobile200 GBBez limituBez limitu65 złSPRAWDZAM
Premium Mobile50 GBBez limituBez limitu39,70 złSPRAWDZAM
Orange25 GBBez limituBez limitu60 złSPRAWDZAM

1. Play ? najlepszy abonament telefoniczny na rynku

- Reklama -

Najlepsza sieć komórkowa pod względem ofert abonamentu telefonicznego to obecnie Play. Przeceniony z okazji Black Friday (trwającego w Play jako Black Month przez cały listopad) abonament SOLO M 5G zawiera w sobie wszystko, czego w średnim przedziale cenowym wymagać można od sieci komórkowej. Wyjątkiem jest tylko opłata aktywacyjna, która wynosi 50 zł.

Przy umowie na 2 lata za 60 zł miesięcznie otrzymujemy w Play:

 • pakiet 60 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • dostęp do 5G dla 1/3 populacji Polski,
 • nielimitowany roaming w Unii Europejskiej,
 • spory wybór telefonów do abonamentu,
 • darmowy dostęp do telewizji internetowej Play Now bez obciążania limitu danych,
 • 3 miesiące bezpłatnego dostępu do aplikacji Tidal.

W 2021 roku Play jest niekwestionowanym liderem rankingu abonamentów. Porównanie sieci komórkowych pod kątem 2-letnich zobowiązań nie pozostawia wątpliwości. Poruszając się w najpopularniejszym w polskich domach przedziale 50-60 zł miesięcznie, nie znajdziemy bardziej kompleksowej oferty na abonament niż ta, którą oferuje fioletowy operator.

2. Plush ? najlepsza oferta dla przenoszących numer

Jeżeli jesteśmy rozczarowani usługami czterech największych sieci, warto zainteresować się ich submarkami. Najlepsza oferta dla przenoszących numer przygotowana została przez Plush, który zwalnia ich z opłat przez 4 pierwsze miesiące po podpisaniu umowy. 2-letnie zobowiązanie za 40 zł miesięcznie jest jednak opłacalne także dla nowych klientów, ponieważ oferuje:

 • pakiet 30 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • brak opłaty aktywacyjnej,
 • dostęp do 5G docierający do 13 milionów Polaków,
 • możliwość dobrania telefonu na raty,
 • bonus świąteczny w postaci 100 GB internetu, na którego wykorzystanie są aż 24 miesiące,
 • brak zużycia transferu przy korzystaniu z Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsApp,
 • 3 miesiące bezpłatnego dostępu do aplikacji Tidal.

To kolejna propozycja, w przypadku której klient otrzymuje większość istotnych możliwości bez znaczących wad. Jedynym mankamentem jest brak nielimitowanego roamingu, który nawet na terenie UE ograniczony jest do 3,5 GB. Jeśli celem nie jest też najtańszy abonamentu komórkowy, warto przemyśleć najdroższy plan taryfowy Plusha, gdzie za 50 zł otrzymuje się 60 GB.

3. T-Mobile ? największy pakiet internetu w abonamencie telefonicznym

Najdroższa z ofert abonamentu komórkowego na naszej liście kusi klientów przede wszystkim największym pakietem internetu. Jeszcze niedawno taki transfer reklamowany był przez niektóre sieci pod hasłem „bez limitu”, a i teraz może stanąć w szeregu pretendentów do miana najlepszego internetu mobilnego. Za 65 zł miesięcznie w abonamencie GIGAjesień na 2 lata T-Mobile oferuje:

 • pakiet 200 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • brak opłaty aktywacyjnej,
 • 200 zł zniżki na telefon do abonamentu.

Niestety, i tutaj najlepszy abonament telefoniczny sieci ma spore mankamenty. Jedną z nich jest mocno ograniczony roaming w Unii Europejskiej, w ramach którego korzystać można z oferty do równowartości 228,88 zł netto. Wymaga to od użytkownika pilnowania się, zatem turyści lubiący zagraniczne podróże powinni zwrócić się w kierunku ofert komórkowych konkurencji. Mimo to 200 GB internetu stawia propozycję T-Mobile na trzecim stopniu podium rankingu abonamentów. Dla użytkowników, którzy nie mają dostępu do internetu ze światłowodu, może być to decydujący czynnik, choć brak dostępu do 5G to spore ograniczenie.

4. Premium Mobile ? najlepszy abonament bez telefonu

Czwarte miejsce w rankingu zajmuje propozycja Premium Mobile idealnie skrojona pod potrzeby klientów, którzy zastanawiają się, jaki abonament bez telefonu powinni wybrać. Skorzystanie z usług operatora wirtualnego daje nie tylko bezterminową umowę, ale także całkiem spory pakiet internetu w 5G! Co konkretnie otrzymamy w ofercie Freedom4, której koszt to 39,70 zł miesięcznie? Premium Mobile oferuje:

 • pakiet 50 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • 5G w zasięgu sieci Plus,
 • umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zdecydowanie największą wadą oferty Premium Mobile jest kompletny brak darmowego roamingu w Unii Europejskiej, nawet przy umiarkowanym wykorzystaniu danych. Przykrą niespodzianką może być również konieczność uiszczenia 29 zł opłaty aktywacyjnej. Dla osób planujących korzystać z telefonu wyłącznie w kraju może być to jednak najlepszy abonament telefoniczny ze względu na elastyczność umowy, która nie wiąże aż na 24 miesiące.

5. Orange ? najlepszy abonament z telefonem

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że pod względem abonamentu Orange w ostatnich miesiącach rozczarowuje. Długoterminowe zobowiązanie nie umywa się do oferty prepaid, która trafiła do naszego rankingu najlepszego internetu mobilnego na kartę. Jednego nie można jednak pomarańczowemu operatorowi odmówić. Orange proponuje najlepszy abonament z telefonem, ponieważ daje klientom naprawdę szeroki wybór modeli smartfonów.

Podpisanie 2-letniej umowy na 60 zł miesięcznie z Orange daje klientowi:

 • pakiet 25 GB internetu,
 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y,
 • nielimitowany roaming w Unii Europejskiej,
 • dostęp do 5G docierający do 6 milionów Polaków,
 • duży wybór telefonów na abonament niedostępnych u innych operatorów.

Mimo iż Orange zapewnia olbrzymi wybór telefonów do abonamentu, sama oferta komórkowa nie powala. Za 60 zł miesięcznie oczekiwalibyśmy co najmniej dwa razy większego pakietu internetu. Nieco pomaga tutaj jednak dodatkowe 25 GB na start oraz niekończące się promocje na darmowy internet. Niemiłym zaskoczeniem może być również opłata aktywacyjna w wysokości 50 zł. Zważywszy jednak na fakt, że porównanie sieci komórkowych dla wielu Polaków wciąż rozpoczyna się od przejrzenia dostępnych modeli, ranking abonamentów musi zawierać Orange, i to na wysokiej lokacie.

Porównanie ofert komórkowych ? kryteria rankingu

Ranking abonamentów zawiera 5 najlepszych ofert sieci komórkowych. Oznacza to, że przy porównaniu odpadło kilku operatorów, których propozycjom brakowało unikatowości. Oferowały praktycznie to samo, co konkurencja, tyle że za większe pieniądze. Zdarzało się jednak i tak, że zalety nieujętych abonamentów niekoniecznie wynagradzały wady. Nad jakimi ofertami można się jeszcze zastanowić?

 • Abonament za 39 zł w nju mobile nie daje na start więcej niż propozycja Premium Mobile, ale już po pół roku pakiet wzrasta do 80 GB, a po roku sięga bezprecedensowych w tej cenie 100 GB. To znacznie lepsza opcja dla cierpliwych.
 • Plus w abonamencie za 60 zł miesięcznie nie daje może znacząco więcej niż konkurencja (pakiet 50 GB internetu 5G oraz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y), ale od czasu do czasu pozwala wybrać dostępny tylko w ofercie tej sieci telefon, i to w cenie kilkaset złotych mniejszej, niż zapłacimy w sklepach z elektroniką.
 • Red Bull Mobile każe sobie płacić słono za abonament z telefonem, jednak przy 90 zł miesięcznie można dobrać za kilka czy kilkadziesiąt złotych naprawdę dobry model.
 • W Lajt Mobile za 44,90 zł otrzymamy olbrzymie pakiety internetu (100 GB do wykorzystania w godzinach dziennych i 200 GB nocą), a przy tym nie zwiążemy się umową na stałe. Biorąc pod uwagę dostęp do 5G z infrastruktury Plusa, dla osób potrzebujących dużych ilości transferu będzie to lepsza opcja na abonament bez telefonu niż nieco tańsza propozycja Premium Mobile.

Podstawowymi kryteriami w rankingu ofert komórkowych są darmowe rozmowy, SMS-y oraz MMS-y, a także sensowny pakiet internetu. Biorąc pod uwagę rozwój 5G i fakt, że dociera ona już do znacznej części populacji Polski, szczególnie tej żyjącej w dużych miastach, w 2021 roku najlepszy abonament musi oferować dostęp do sieci nowej generacji. O ile w rankingu najlepszego internetu bez limitu jego dostępność mogła wpływać negatywnie na miejsce danej sieci w zestawieniu (ze względu na cenę oddzielnego modemu, który w nowe telefony jest wbudowany fabrycznie i nie oznacza dorzucania do abonamentu wydatku 1500-2000 zł).

Poza tym ważnym, choć nie decydującym, czynnikiem rankingowymi był dla nas również roaming. To główna przewagi dużych operatorów nad małymi sieciami komórkowymi, które pobierają opłaty za dzwonienie, wysyłanie i korzystanie z internetu nawet w krajach Unii Europejskiej. Dla osób podróżujących za granicę, czy to w celach turystycznych, czy biznesowych, takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

[recent_products limit=”4″ columns=”2″]

Najnowsze artykuły

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

Pokemon GO: Team GO Rocket w natarciu. Jakie kontry warto przygotować?

Jakie zasadzki szykuje na nas Team GO Rocket w 2022 roku? Mimo iż Giovanni Special Research nie jest obecnie dostępny, od 24 do 30...

Raids w Pokemon GO na grudzień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na grudzień 2021 roku,...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet ? promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Powiązane artykuły

x