• Porady
 • O nas
- Reklama -

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Zobacz także

HBO GO na sierpień 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA] [UPDATE]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na sierpień 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów zostały ujawnione jeszcze przed...

Ranking ofert komórkowych. Porównanie abonamentów w 2021 roku

Wielu klientów, chcąc wybrać najlepszy abonament telefoniczny, udaje się do jednej z czterech największych sieci. W porównanie ofert komórkowych...

Netflix za darmo. Jak oglądać filmy i seriale na Netflixie bez płacenia?

Netflix za darmo. Jak oglądać na Netlixie bez konieczności płacenia? W dobie pandemii wzrosła popularność vod. Jedną z nich jest...
- Reklama -

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi abonamentami operatorów wirtualnych (Virgin, Lajt czy Premium) lub submarek (Nju, Plush czy Red Bull Mobile). Zdecydowanie najgorzej w zestawieniu wypadają największe sieci, ale do Plus czy T-Mobile idziemy zazwyczaj po droższe plany taryfowe. Zdaje sobie z tego sprawę, chociażby Orange, podnosząc w ostatnich tygodniach koszt najtańszego abonamentu komórkowego do 40 zł. Na podobny ruch od 1 czerwca zdecydował się Play, gdzie najmniej zapłaci się aż 45 zł!

Ile zapłacimy za najtańszy abonament komórkowy w 2021 roku?

Najtańszy abonament komórkowy w 2021 roku w poszczególnych sieciach został wyceniony następująco:

 1. Otvarta – 7,99 zł
 2. Virgin Mobile – 14 zł
 3. Lajt Mobile – 15,99 zł
 4. Premium Mobile – 16,70 zł
 5. Nju Mobile – 19 zł
 6. Plush – 30 zł
 7. Red Bull Mobile – 30 zł
 8. Plus – 30 zł
 9. T-Mobile – 35 zł
 10. Orange – 40 zł
 11. Play – 45 zł

Według badań Urzędu Komunikacji Elektronicznej Polacy wydają na korzystanie z telefonii komórkowej średnio 50 zł miesięcznie, a niemal 30% respondentów płaciło swojej sieci od 50 do 59 zł miesięcznie. Okazuje się jednak, że w wielu kwestiach najtańszy abonament na 2021 rok wcale nie ustępuje tym znacznie droższym ofertom. Porównajmy je pod względem najistotniejszych kwestii, do których oprócz ceny zaliczyliśmy pakiet internetu, ilość SMS-ów oraz liczbę darmowych minut na rozmowy do innych sieci.

Warto zapoznać się także z dokładniejszą ofertą poszczególnych sieci. Najtańszy abonament danego usługodawcy ma czasem pewne mankamenty oraz limity, które wyeliminuje dopłacenie dosłownie kilku złotych. Niestety, działa to także w drugą stronę. W kilku przypadkach okazuje się, że niewielka cena podstawowego abonamentu uzupełniana jest przez dodatkowe, ukryte opłaty. Najpopularniejszym haczykiem jest koszt aktywacji (od 25 do 50 zł do pierwszej faktury), ale pułapki czają się również przy przenoszeniu numeru czy zaległych płatnościach.

Podane przez nas ceny odnoszą się do rzeczywistych opłat. Brak uwagi przy podpisywaniu umowy może zakończyć się dodatkową dychą do rachunku za comiesięczną fakturę przysyłaną do skrzynki lub różnego rodzaju ubezpieczenia. Przed złożeniem podpisu należy dokładnie wszystko zweryfikować!

Od 7,99 zł rozpoczyna się najtańszy abonament OTVARTA. Uważaj na jeden haczyk!

Sieć OTVARTA swoją działalność na rynku ogólnopolskim rozpoczęła niedawno. Polski operator wirtualny, opierający usługi na infrastrukturze Polkomtela, zaczął docierać do wszystkich zakątków kraju w 2018 roku. Na liście najtańszych abonamentów na rynku jego oferta znajduje się na pierwszym miejscu, ponieważ miesięczna opłata w podstawowym wariancie rozpoczyna się zaledwie od 7,99 zł.

Już na samym wstępie wiąże się z tym niestety jeden haczyk: opłata aktywacyjna wynosi aż 24 zł. Jeśli planowalibyśmy zatem korzystać z abonamentu przez rok, średnia miesięczna cena wyniesie już 9,99 zł. Co jeszcze wiedzieć powinniśmy na temat oferty operatora na 2021 rok? Oprócz przeczytania opinii o sieci Otvarta warto również poznać konkretne ceny.

Co oferuje najtańszy abonament sieci OTVARTA?

Chcąc wykupić najtańszy abonament sieci OTVARTA, musimy znać jego podstawowe cechy. Taryfa O! Najtańsza! ma następujące warunki:

 • Tak niska opłata sprawia, że korzystać możemy zaledwie z 60 minut na rozmowy wychodzące na telefony stacjonarne i numery z innych sieci.
 • Za każdego SMS-a zapłacimy 0,19 gr.
 • Pakiet internetowy daje 2 GB dostępu do sieci LTE i 5G, co wystarcza na podstawowe korzystanie z sieci.
 • Dwa razy w roku skorzystamy przez 14 dni z Pakietu Wakacyjnego, czyli darmowych 500 minut rozmów lub SMS-ów na terenie państw Unii Europejskiej, Norwegii, Liechtensteinu i Islandii.
 • Z umowy zrezygnować można w dowolnym momencie.

Ile zapłacimy za więcej minut oraz lepszy pakiet internetowy?

W sieci OTVARTA możemy wykupić oczywiście droższe taryfy. Co nam dają?

 • O! Najlepsza! – za 13,99 zł miesięcznie oprócz powyższych plusów otrzymujemy nielimitowane rozmowy oraz 11 GB internetu.
 • O! Korzystna! – opłacanie abonamentu 17,99 zł miesięcznie da również darmowe SMS-y, a limit internetowy zostanie podniesiony do 21 GB.
 • O! Swobodna! – opłata 28,99 zł miesięcznie dorzuci jeszcze brak limitu MMS, a pakiet internetowy rozszerzy do 31 GB.

W tych przypadkach również liczyć możemy na bezpłatny pakiet wakacyjny oraz opcję rozwiązania umowy w dowolnym momencie. Niestety, nawet najdroższa taryfa nie zwolni z opłaty aktywacyjnej.

Virgin Mobile za 14 zł daje darmowe rozmowy i SMS-y bez limitu, ale…

Sieć założona w 1999 roku przez Richarda Bransona była pierwszym na świecie operatorem mobilnym. Oni wiedzą jak grać w tę grę! Stąd spora elastyczność oferty oraz fakt, że najtańszy abonament sieci Virgin Mobile może być nieco mylący pod względem braków. Wystarczy bowiem dopłacić zaledwie złotówkę, aby za 15 zł oprócz darmowych rozmów i SMS-ów liczyć na 1 GB pakietu internetowego.

Co oferuje najtańszy abonament komórkowy sieci Virgin Mobile?

Virgin Mobile zaskakuje. Niestety, zarówno na plus, jak i na minus. Czego możemy oczekiwać za niewielką cenę abonamentu?

 • Bezpłatne połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi.
 • Brak limitu wysłanych za darmo SMS-ów.
 • Każdy MMS kosztuje 0,25 zł.
 • Każdy 1 GB internetu kosztuje 1 zł, więc najtańszy abonament zakłada niekorzystanie z niego. Za 15 zł otrzymujemy zatem abonament Virgin Mobile z darmowymi rozmowami, SMS-ami oraz pakiet 1 GB.
 • Niestety, w przypadku umowy bezterminowej do wydatków doliczyć należy opłatę aktywacyjną, która wynosi 29 zł.

To jedna z niewielu ofert abonamentu komórkowego korzystna dla osób celowo odcinających się od sieci, ale nawet incydentalne korzystanie z niej może zwiększyć rachunek nieświadomego klienta.

Czy warto wykupić droższy abonament w Virgin Mobile?

Oczywiście Virgin Mobile oferuje również taryfy skrojone pod nieco bardziej wymagających klientów. Sprawdźmy, co może zaoferować wybranie droższego abonamentu:

 • Za 29 zł z dwuletnią umową to aż 30 GB internetu oraz dodatkowe darmowe MMS-y, a ponadto zwolnienie z opłaty abonamentowej przez pierwsze 3 miesiące.
 • Za 39 zł z dwuletnią umową liczyć możemy na 40 GB internetu, a ponadto brak limitów na rozmowy, SMS-y i MMS-y obowiązuje także w roamingu na terenie UE. Tu również mamy do czynienia z pierwszym kwartałem za 0 zł.

Lajt Mobile wprowadził najtańszy abonament za 15,99 zł

O tym, że sporo opcji mają do wyboru osoby, które nie chcą wydawać na abonament telefoniczny więcej niż 20 zł, świadczy także najtańsza propozycja z oferty Lajt Mobile. Wirtualny operator działający na infrastrukturze Polkomtela rozwija wprawdzie skrzydła dopiero przy droższych propozycjach, ale ten bazowy również daje radę. Niestety, w czerwcu 2021 roku zapłacić trzeba 29 zł za aktywację numeru, co wcześniej zniesione było przez specjalną promocję.

Jak pod względem budżetowej propozycji wypada Lajt Mobile?

Najtańszy abonament Lajt Mobile nosi obecnie nazwę NO LIMIT S, wymagając zapłacenia 15,99 zł miesięcznie. W jego ramach znajdziemy:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju.
 • SMS-y za 0,09 zł.
 • MMS-y za 0,33 zł.
 • Pakiet internetowy 1 GB.
 • Opłatę aktywacyjną rzędu 29 zł.
 • Opłatę za potwierdzenie tożsamości w formie przelewu weryfikacyjnego 1 zł.
 • Opłatę 20 zł (ukrytą pod postacią “Bonusu Krajowego”) za wykorzystanie w ramach roamingu w krajach UE więcej niż 50 minut/SMS-ów oraz 1 GB internetu.

Co z bardziej wypasionymi propozycjami sieci?

Niestety, opłata aktywacyjna będzie funkcjonowała nawet wówczas, gdy zdecydujemy się wziąć najdroższy możliwy abonament z umową na czas określony. Tak samo jest z “Bonusem Krajowym”, znacznie ograniczającym nasze możliwości wyjazdowe z telefonem w Lajt Mobile. Spore pakiety internetowe sprawiają jednak, że warto przemyśleć jedną z bardziej wypasionych opcji. Do wyboru mamy:

 • NO LIMIT M – za 19,99 zł do darmowych rozmów dołączają bezpłatne SMS-y i MMS-y, a także 10 GB pakietu internetowego.
 • Numer 1 – za 24,99 zł do darmowych rozmów, SMS-ów i MMS-ów dołącza pakiet internetowy 30 GB.
 • NO LIMIT L – za 44,99 zł pakiet internetowy rozszerza się do 100 GB w dzień oraz dodatkowych 200 GB w nocy (łącznie rekordowe 300 GB!).

Abonament w Premium Mobile rozpoczyna się od 16,70 zł

Najtańsze propozycje abonamentu komórkowego mają na rynku operatorzy wirtualni. Kolejną firmą o takiej charakterystyce jest Premium Mobile, używający infrastruktury Plusa. Mimo iż nieco droższy niż poprzednicy, fanów oszczędzania zachęca atrakcyjnym programem poleceń. To jednak tylko miły bonus, a znacznie ważniejsze jest przeanalizowanie cech podstawowej oferty za 16,70 zł. 1 czerwca 2021 roku dowiedzieliśmy się, że sieć zostanie przejęta przez właściciela Plusa, czyli Polkomtel. Miejmy nadzieję, że fakt ten nie wpłynie negatywnie na stosunkowo atrakcyjne ceny najtańszych abonamentów PM.

Czego spodziewać się po najtańszym abonamencie Premium Mobile?

W ramach abonamentu FreedomPL oferowanego przez Premium Mobile za 16,70 zł, klienci mogą liczyć na:

 • Nielimitowane darmowe połączenia do sieci komórkowych (nie na telefony stacjonarne, które kosztują 0,29 zł/minutę).
 • Brak limitu darmowych SMS-ów.
 • Pakiet internetowy 3 GB.
 • Koszt jednego MMS-a wynoszący 0,29 zł.
 • Przykrą niespodziankę w postaci opłaty aktywacyjnej wycenionej na 29 zł.
 • Wakacyjny mankament, którym jest brak roamingu.

Co Premium Mobile oferuje użytkownikom premium?

Jako że wszystkie umowy podpisywane z Premium Mobile są bezterminowe, nawet droższe abonamenty nie pozwolą na uniknięcie opłaty aktywacyjnej. Jakie będą jednak zalety wybrania taryfy, za którą płacić będziemy więcej?

 • Freedom 1 za 19,90 zł – pakiet 10 GB internetu oraz rozszerzenie palety możliwości o roaming.
 • Freedom 2 za 24,70 zł – pakiet internetowy 20 GB, a bez limitu także MMS-y i rozmowy na telefony stacjonarne.
 • Freedom 3 za 29,70 zł – najdroższy abonament oznacza także największy pakiet internetu, sięgający 30 GB.

Abonament Premium Mobile – opinie

Co ciekawe, w sieci znajdujemy znacznie mniej opinii dotyczących abonamentu Premium Mobile niż innych operatorów wirtualnych. Olbrzymim plusem dla potencjalnych klientów będzie z pewnością fakt, że trudno odnotować narzekanie na ukryte koszty (poza opłatą aktywacyjną) czy naliczanie dodatkowych opłat z niejasnych przyczyn.

Co z negatywnymi opiniami? To klasyka, rozciągająca się od kiepskiej jakości internetu oraz zasięgu w konkretnych lokalizacjach po trudności w kontakcie z Biurem Obsługi Klienta. Malkontentom trzeba oddać jednak sprawiedliwość w jednym aspekcie. Numer kontaktowy 2999 wymaga opłaty 0,29 zł za minutę nawet z telefonów w Premium Mobile, co jest sporym minusem.

Najbliżej granicy 20 zł jest abonament Nju Mobile

Operatora wirtualnego stworzonego z myślą o skierowaniu oferty do zupełnie innej grupy klientów wykreowało również Orange. Jest to właśnie sieć Nju Mobile, ostatnia z naszego rankingu, która oferuje klientom najtańszy abonament do 20 zł. Jako że z dotychczasowych propozycji zbliża się najbardziej do tej granicy, po ofercie oczekiwać można “czegoś więcej”. Jak wypada to w praktyce?

Najtańszy abonament Nju Mobile zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami

W ramach oferty “abonament solo w nju” za 19 zł dostajemy:

 • Nielimitowane połączenia.
 • Nielimitowane SMS-y.
 • Nielimitowane MMS-y.
 • Pakiet internetu 1 GB (po pół roku 2 GB, po roku 2,5 GB, a po 2 latach 3 GB).
 • Obniżenie opłaty nawet do 0 zł, jeśli w danym miesiącu nie prowadzimy rozmów, nie wysyłamy SMS-ów ani nie korzystamy z internetu.
 • Umowę na czas nieokreślony.
 • Brak opłaty aktywacyjnej przy e-fakturze.

Droższy abonament to większe pakiety internetu mobilnego

Podobnie jak w przypadku najtańszej oferty i na droższych propozycjach skorzystają przede wszystkim uważni klienci. Każda z opcji pod względem kosztu zakłada skorzystanie z maksymalnych limitów. Brak korzystania z internetu, rozmów czy SMS-ów przełoży się na mniejszą cenę. A co dokładnie oferuje Nju Mobile za pełną opłatę abonamentową?

 • Za 29 zł do podstawowej oferty dochodzi pakiet 10 GB internetu (po pół roku 20 GB, po roku 25 GB, a po dwóch latach 30 GB).
 • Za 39 zł pakiet internetowy wzrasta do 20 GB (po pół roku 40 GB, po roku 50 GB, po dwóch latach 60 GB).

Abonament Nju Mobile – opinie

Pozytywne opinie na temat Nju Mobile przekazują przede wszystkim osoby lubiące optymalizować wydatki. Dzięki elastycznemu podejściu sieci zdyscyplinowani klienci mogą znacznie obniżyć rachunki dzięki oszczędnemu korzystaniu z przyznanych minut na rozmowy i SMS-y. Abonament w Nju chwalą szczególnie ci, którzy nie korzystają zbyt często z telefonu, a chcą mieć jednocześnie stałą opcję na ewentualne zadzwonienie, napisanie, czy awaryjne sprawdzenie czegoś w internecie mobilnym.

Wśród negatywów dotyczących usług tego operatora dominują komentarze osób, którym “uciekają” dodatkowe gigabajty internetu i przez to płacą ostatecznie więcej, niż estymowali pod koniec okresu rozliczeniowego. Poza tym niezadowoleni mogą być oczywiście klienci, w których miejscu zamieszkania czy pobytu niezbyt dobrze działa zasięg Orange, z którego infrastruktury korzysta Nju Mobile.

Do 30 zł podniósł swój najtańszy abonament Plush

Niestety, w połowie stycznia 2021 roku Plush zdecydował się zmienić ofertę abonamentu z najtańszą możliwą opcją. Teraz stawia na propozycje z olbrzymimi pakietami internetu od 30 zł w górę. Żeby skorzystać z maksymalnej ilości danych komórkowych trzeba wprawdzie poczekać kilka miesięcy, ale bazowe pakiety są jak najbardziej wystarczające.

Najtańszy abonament sieci Plush jest przejrzysty

Co daje klientom podstawowy abonament Plusha, za który w czerwcu 2021 roku zapłacimy 30 zł?

 • Darmowe SMS-y oraz MMS-y do wszystkich sieci bez limitu.
 • Bezpłatne połączenia krajowe do sieci komórkowych i na numery stacjonarne.
 • Pakiet internetowy 15 GB (po 6 miesiącach 20 GB, a po roku aż 25 GB).
 • 3,5 GB miesięcznie w roamingu.
 • Bezpłatny transfer danych odebranych i wysyłanych przy korzystaniu z Facebooka, Messengera, Instagrama czy WhatsAppa.
 • Comiesięczny pakiet dodatkowych 10 GB video do wykorzystania na YouTube oraz TikTok.
 • W tym przypadku nie ma mowy o opłacie aktywacyjnej.
 • Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Jakie plusy da nam wybranie droższych opcji?

Jak w każdej sieci, także w Plushu zdecydować możemy się na lepsze warunki za nieco wyższą cenę. Jakie jeszcze abonamenty warto rozważyć w przypadku tego operatora?

 • 30 zł na czas nieokreślony – brak powyższych zalet (rozmowy 0,29 zł za minutę, SMS-y 19 gr), ale za to 40 GB internetu (po pół roku 60 GB, a po 12 miesiącach aż 80 GB).
 • 30 zł przy umowie na 24 miesiące – od początku mamy do wykorzystania pakiet 20 GB miesięcznie, oczywiście wraz z dodatkowym transferem na YouTube i TikTok oraz social media.
 • 60 zł przy umowie na 24 miesiące – pakiet internetu 50 GB, ale w tej cenie zawiera się również dostęp do 5G. Dodatkowo wykorzystać możemy 7 GB w roamingu, a wisienką na torcie jest 2-letnia subskrypcja Tidal Premium.

30 zł kosztuje też najmniejszy abonament w Red Bull Mobile

Tak jak inne duże sieci, również Play oferuje swoje najtańsze usługi w ramach submarki. Jest nią Red Bull Mobile, w którym najtańszy abonament bez telefonu dostaniemy za kwotę 5 zł mniejszą niż w przypadku fioletowego starszego brata. Jak prezentuje się propozycja RB Mobile na tle konkurencji?

Małe opłaty za najtańszy abonament oznaczają niewielki pakiet gigabajtów

Najtańszy abonament w Red Bull Mobile kosztuje 30 zł i zawiera w sobie:

 • Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce.
 • SMS-y i MMS-y bez limitów do wszystkich sieci.
 • Pakiet internetowy 10 GB w przypadku umowy na czas nieokreślony.
 • Pakiet internetowy 15 GB przy umowie na dwa lata.
 • Kumulację niewykorzystanych gigabajtów (przechodzą na dwa kolejne miesiące).
 • W porównaniu do innych sieci na minus wyróżnia się opłata aktywacyjna, wynosząca aż 49,99 zł.

W przypadku droższych opcji licz na dodatkowe bonusy

Wśród submarek dodatkowa oferta Red Bull Mobile wyróżnia się przede wszystkim cenami. Co dostajemy w zamian za zwiększone opłaty? Wbrew trendom wyznaczanym przez konkurencję, nie są to znacznie większe pakiety internetu, lecz możliwość dobrania taniego smartfona od nawet 6 zł.

 • 50 zł przy umowie na 24 miesiące – do 10 GB pakietu z najtańszego abonamentu istnieje możliwość dobrania taniego smartfona. Już za 376 zł dostaniemy Huawei P40 Lite, który w sklepach kosztuje niemal 900 zł!
 • 70 zł przy umowie na 24 miesiące – tutaj pakiet internetowy sięga 15 GB, a za doskonały Xiaomi Redmi Note 9 Pro, będący jedną z gwiazd naszego rankingu najlepszych smartfonów do 1000 zł, zapłacimy zaledwie 466 zł.
 • 90 zł przy umowie na 24 miesiące – internet wzrasta do 25 GB, a za 6 zł dostaniemy chociażby Oppo Reno 4 Lite.
 • 200 zł przy umowie na 24 miesiące – internet jest “nielimitowany” (z pełną prędkością do 35 GB), a za 6 zł dostaniemy tak dobre modele jak Xiaomi Mi 10T 5G.

Najtańszy abonament Plus bez telefonu to 30 zł

Spośród dużych sieci komórkowych najmniejsze opłaty za miesięczny abonament znajdziemy w Plusie. To operator, którego historia na polskim rynku sięga 1996 roku. Co konkretnie jest w stanie zaoferować, jeżeli chcemy zadeklarować comiesięczne uiszczanie opłat? Na pewno znacznie więcej internetu, niż wcześniej, ponieważ w jednej z promocji na dodatkowy bezpłatny dostęp do sieci również w czerwcu podwajane są gigabajty z podstawowych ofert!

Standardowa oferta abonamentowa dużych operatorów

W ramach najtańszej oferty abonamentowej Plusa za 30 zł dostajemy:

 • Nielimitowane połączenia.
 • Nielimitowane SMS-y.
 • Nielimitowane MMS-y.
 • Pakiet internetu 4 GB.
 • Umowę na 24 miesiące.
 • Brak opłaty aktywacyjnej przy podpisywaniu umowy przez internet.

W przypadku droższych abonamentów Plus podwaja obecnie standardowe pakiety internetu

Skoro przy podstawowym abonamencie nie ma limitów rozmów, SMS-ów i MMS-ów, jeszcze droższe opłaty przełożą się przede wszystkim na większe pakiety internetu. Dzięki podwajaniu transferu szerzej opisanemu w artykule o promocjach na darmowy internet, możemy spodziewać się pod tym względem więcej, niż Plus oferuje zazwyczaj abonentom. Dodatkowo liczyć można na bezpłatny dostęp do usług multimedialnych takich jak Tidal.

 • Opłacanie abonamentu w wysokości 50 zł w Plusie oprócz darmowych rozmów, SMS-ów i MMS-ów przyniesie 24 GB internetu. Dodatkowo po wykorzystaniu pakietu internet zwalnia do 1 Mb/s, co nie jest złym wynikiem w porównaniu do standardowych 32 Kb/s.
 • Za 75 zł miesięcznie otrzymamy obecnie fantastyczny pakiet 72 GB, a w cenie abonamentu zawarta jest również dwuletnia subskrypcja Tidal Premium.

Do 35 zł dobija też najtańszy abonament w T-Mobile

Ostatnim operatorem z naszej listy najtańszych abonamentów komórkowych jest T-Mobile. Za taką kolejność odpowiada wyłącznie alfabet – podobnie jak w Orange i Play, również w sieci kojarzonej z kolorem magenta za abonament zapłacimy najmniej 35 zł. Wiosna i w tym przypadku przyniosła podwojenie gigabajtów, ale nie dotyczy to niestety najtańszego planu taryfowego.

Co oferuje najmniej wymagającym klientom T-Mobile?

Trwające przez 2 lata zobowiązanie T-Mobile, które przyniesie nam comiesięczne opłaty w wysokości 35 zł, to dla klienta:

 • Nielimitowane rozmowy.
 • Darmowe SMS-y i MMS-y.
 • Pakiet internetu 3 GB.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • Jednorazowa opłata aktywacyjna, która kosztuje 29 zł.

Tak jak w przypadku innych dużych operatorów, najtańszy abonament traktowany jest mocno po macoszemu, nie oferując praktycznie nic ciekawego. Na uwagę zasługuje jedynie tańsza o 20 zł opłata aktywacyjna.

Jaką ofertę T-Mobile przygotował dla bardziej wymagających?

Jeśli najtańszy abonament T-Mobile nie wydaje się nam wystarczająco satysfakcjonujący, a z jakichś powodów koniecznie musimy wybrać właśnie tę sieć, więc możliwości zaoferują nam:

 • T-Mobile S – za 45 zł płacone co miesiąc otrzymamy pakiet internetu 8 GB.
 • T-Mobile M – chcąc wykupić abonament za 55 zł miesięcznie, załapiemy się na wiosenne podwajanie gigabajtów do 30 GB przez dwa lata trwania umowy. Ciekawostką jest 100 zł zniżki na telefon.
 • T-Mobile M+ 5G – poszerzenie planu taryfowego o dostęp do sieci 5G podniesie wprawdzie koszt abonamentu do 65 zł, ale przyniesie również promocyjne 50 GB danych do wykorzystania, a także wzrost zniżki na smartfona 200 zł.
 • T-Mobile L – oprócz zniżki na smartfona, również sięgającej w tym przypadku 200 zł, można liczyć również na pakiet internetu rzędu 70 GB. Kosztuje to 75 zł miesięcznie.
 • T-Mobile L+ 5G – za 90 zł dostęp do 5G oraz 100 GB internetu w pełnej prędkości jest uzupełniane o zniżkę na telefon sięgającą 600 zł.
 • T-Mobile XL+ 5G – opłacanie abonamentu w wysokości 120 zł miesięcznie przyniesie klientowi do 800 zł zniżki na telefon oraz limit 150 GB internetu w pełnej prędkości.

Najtańszy abonament Orange kosztuje aż 40 zł!

Orange jest jednym z czterech największych operatorów sieci komórkowej w Polsce. Mniej kosztowne usługi oferuje w ramach submarki nju mobile. W standardowej ofercie najtańszy abonament został podniesiony pod koniec maja 2021 roku do 40 zł. Czy nowa cena oznacza nową jakość? Zwiększony został pakiet internetu, a na plus wypada również zniesienie opłat za SMS-y i MMS-y.

Wiele osób decyduje się i tak na najtańszy abonament Orange ze względu na przyzwyczajenie do dużej marki lub chęć wzięcia dodatkowego telefonu, co nie zawsze możliwe jest w przypadku operatorów wirtualnych. Sprawdźmy, co dostają w zamian.

W najtańszym abonamencie Orange dopłacamy do SMS-ów!

Najtańszy abonament Orange, za który zapłacimy 40 zł, to:

 • Nielimitowane rozmowy, również w roamingu.
 • Nielimitowane SMS-y i MMS-y.
 • Pakiet internetu 4 GB + 1 GB.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • 1 miesiąc za 0 zł przy podpisaniu umowy online.
 • Jednorazowa opłata aktywacyjna, której koszt wynosi aż 50 zł.

Dodatkowo próżno szukać tu ciekawych dodatków w stylu kumulacji niewykorzystanych gigabajtów czy darmowych pakietów na określone aplikacje video lub social media. Ponadto po wykorzystaniu pakietu internet zwalnia do zaledwie 16 kb/s, co zmusza nas do wykupienia dodatkowych GB. Abonament w Orange zaczyna być kuszący dopiero wówczas, gdy zdecydujemy się na znacznie droższe opcje.

Skorzystaj z oferty Orange

Czego spodziewać się po droższych planach taryfowych w Orange?

Jakie jeszcze plany taryfowe przygotowała dla klientów pomarańczowa sieć? W Orange na abonament znajdziemy:

 • Plan 50 – tutaj za 50 zł miesięcznie będziemy mieli dodatkowo darmowe SMS-y i MMS-y, również w roamingu. Pakiet internetu wzrasta do 12 GB.
 • Plan 60 – pakiet internetowy rośnie do 25 GB, a jego wykorzystanie nie powoduje praktycznego odcięcia od połączenia, lecz ograniczenie prędkości do 1 Mb/s. Po spełnieniu pewnych warunków można korzystać z 5G.
 • Plan 80 – za taką kwotę możemy wykorzystać z pełną prędkością aż 80 GB, również z 5G, a dodatkowo przez 24 miesiące aktywny jest Video Pass, dzięki któremu transfer nie jest zjadany przez aplikacje takie jak HBO GO, Netflix, YouTube, Canal+, TVP sport, Player, CDA Premium, Orange TV GO, Ipla, vod.pl, TVP VOD, TVP Stream, WP Pilot, TVP info.

Play zwiększył cenę za najtańsze abonament, ale daje też więcej GB

Ooferta abonamentowa Play przeszła sporą metamorfozę. Nie ma w niej już wiosennego podwojenia gigabajtów, ale większe pakiety na stałe. Niestety, wiąże się to ze znaczącym podniesieniem cen. Najtańszy abonament Play kosztuje od 1 czerwca 2021 roku aż 45 zł, co wiąże się również 8 GB internetu w miejsce 6 GB, a także z lekkim rebrandingiem nazwy z Solo S na Solos S+.

Taryfa Solo S+ w Play to darmowe rozmowy, SMS-y i pakiet 8 GB internetu za 45 zł

Najtańszy abonament Play jest jednocześnie najdroższą opcją na rynku. Co znajduje się w planie taryfowym Solo S+, wprowadzonym do oferty w czerwcu 2021 roku?

 • Nielimitowane rozmowy, również w roamingu.
 • SMS-y i MMS-y do wszystkich bez limitu, także za granicą w krajach UE.
 • Pakiet internetu 8 GB.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • Zwolnienie z opłaty aktywacyjnej, której koszt wynosił aż 50 zł.

I w tym przypadku najtańszy abonament bardziej odstrasza, niż kusi. Lepsze warunki za mniejsze pieniądze, często bez podpisywania dwuletniej umowy, znajdziemy u operatorów wirtualnych. Jeśli zależy nam na sensownej propozycji abonamentu od Play, musimy rozejrzeć się wśród droższych ofert.

Jakie lepsze abonamenty oferuje Play?

Oprócz najtańszego abonamentu w Play znajdziemy jeszcze trzy plany taryfowe. Co oferują?

 • Solo M – za 55 zł na miesiąc otrzymamy pakiet internetu 20 GB w pełnej prędkości, a dodatkowo pakiet podstawowy usługi Play Now.
 • Solo L – przy 75 zł miesięcznie możliwa do wykorzystania ilość gigabajtów rośnie do 70 GB w pełnej prędkości.
 • Solo Homebox – przy opłacie rzędu 85 zł dodatkowo oprócz 70 GB znanych z taryfy Solo L dostępny jest internet domowy, w pełnej prędkości oferujący aż 150 GB.

2 KOMENTARZE

 1. W Nju jest błąd ponieważ, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE dodatkowo płatne. 9gr/SMS, 19gr/MMS, ale nie więcej niż 9 zł za korzystanie bez limitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Ranking ofert komórkowych. Porównanie abonamentów w 2021 roku

Wielu klientów, chcąc wybrać najlepszy abonament telefoniczny, udaje się do jednej z czterech największych sieci. W porównanie ofert komórkowych...

Netflix za darmo. Jak oglądać filmy i seriale na Netflixie bez płacenia?

Netflix za darmo. Jak oglądać na Netlixie bez konieczności płacenia? W dobie pandemii wzrosła popularność vod. Jedną z nich jest Netflix. Biblioteka filmów i seriali...

Tapety na telefon. Skąd brać i jak ustawić? Aplikacje i serwisy z tapetami na telefon

Znalezienie świetnej tapety na telefon nie jest niczym trudnym. Właściwie wystarczy Ci do tego proste wyszukiwanie grafiki w Google. Nie jest to jednak najwygodniejsza...

Aplikacja do nauki angielskiego – TOP 7

Czy aplikacja do nauki angielskiego może nam pomóc? Samodzielna nauka języków obcych to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu albo pieniędzy na...

Jak usunąć konto na Instagramie?

Być może bezwiednie spędzasz na Instagramie kilka godzin dziennie i potrzebujesz tymczasowego zawieszenie konta. Możesz to zrobić dla swojego zdrowia, choć wielu z nas...

Powiązane artykuły