• Porady
 • O nas
- Reklama -

Najtańszy abonament komórkowy na kwiecień 2021 roku

Zobacz także

Promocja na Huawei P40 Lite w Orange. Taniej o 144 zł!

Chociaż telefony na abonament uchodzą za mniej opłacalne, czasami warto polować na promocje. W ofercie tygodnia Orange kupimy obecnie...

Darmowy internet – promocje na kwiecień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na kwiecień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety...

W Play 50% zniżki na Tinder. Także w ofercie mix i na kartę!

Płatności mobilne Play cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów fioletowej sieci komórkowej. Teraz do oferty ułatwiającej płacenie za subskrypcje...
- Reklama -

W kwietniu 2021 roku najtańszy abonament komórkowy poszczególnych sieci nie uległ wielkim zmianom. W stosunku do poprzednich miesięcy Plus i Play podwoiły oferowane pakiety GB, a Lajt Mobile zaproponował całkiem nową ofertę bez darmowych SMS-ów i MMS-ów. 

Ile zapłacimy za najtańszy abonament komórkowy na kwiecień 2021 roku?

Najtańszy abonament komórkowy w kwietniu 2021 roku w poszczególnych sieciach został wyceniony następująco:

 1. Otvarta – 7,99 zł
 2. Virgin Mobile – 14 zł
 3. Lajt Mobile – 15,99 zł
 4. Premium Mobile – 16,70 zł
 5. Nju Mobile – 19 zł
 6. Plush – 30 zł
 7. Red Bull Mobile – 30 zł
 8. Plus – 30 zł
 9. Orange – 35 zł
 10. Play – 35 zł
 11. T-Mobile – 35 zł

Według badań Urzędu Komunikacji Elektronicznej Polacy wydają na korzystanie z telefonii komórkowej średnio 50 zł miesięcznie, a niemal 30% respondentów płaciło swojej sieci od 50 do 59 zł miesięcznie. Okazuje się jednak, że w wielu kwestiach najtańszy abonament w 2021 roku wcale nie ustępuje tym znacznie droższym ofertom. Porównajmy je pod względem najistotniejszych kwestii, do których oprócz ceny zaliczyliśmy pakiet internetu, ilość SMS-ów oraz liczbę darmowych minut na rozmowy do innych sieci.

Warto zapoznać się także z dokładniejszą ofertą poszczególnych sieci. Najtańszy abonament danego usługodawcy ma czasem pewne mankamenty oraz limity, które wyeliminuje dopłacenie dosłownie kilku złotych. Niestety, działa to także w drugą stronę. W kilku przypadkach okazuje się, że niewielka cena podstawowego abonamentu uzupełniana jest przez dodatkowe, ukryte opłaty. Najpopularniejszym haczykiem jest koszt aktywacji (od 25 do 50 zł do pierwszej faktury), ale pułapki czają się również przy przenoszeniu numeru czy zaległych płatnościach.

Podane przez nas ceny odnoszą się do rzeczywistych opłat. Brak uwagi przy podpisywaniu umowy może zakończyć się dodatkową dychą do rachunku za comiesięczną fakturę przysyłaną do skrzynki lub różnego rodzaju ubezpieczenia. Przed złożeniem podpisu należy dokładnie wszystko zweryfikować!

Od 7,99 zł rozpoczyna się najtańszy abonament OTVARTA. Uważaj na jeden haczyk!

Sieć OTVARTA swoją działalność na rynku ogólnopolskim rozpoczęła niedawno. Polski operator wirtualny, opierający usługi na infrastrukturze Polkomtela, zaczął docierać do wszystkich zakątków kraju w 2018 roku. Na liście najtańszych abonamentów na rynku jego oferta znajduje się na pierwszym miejscu, ponieważ miesięczna opłata w podstawowym wariancie rozpoczyna się zaledwie od 7,99 zł.

Już na samym wstępie wiąże się z tym niestety jeden haczyk: opłata aktywacyjna wynosi aż 24 zł. Jeśli planowalibyśmy zatem korzystać z abonamentu OTVARTA przez rok, średnia miesięczna cena wyniesie już 9,99 zł. Co jeszcze wiedzieć powinniśmy na temat oferty operatora na 2021 rok?

Co oferuje najtańszy abonament sieci OTVARTA?

Chcąc wykupić najtańszy abonament sieci OTVARTA, musimy znać jego podstawowe cechy. Taryfa O! Najtańsza! ma następujące warunki:

 • Tak niska opłata sprawia, że korzystać możemy zaledwie z 60 minut na rozmowy wychodzące na telefony stacjonarne i numery z innych sieci.
 • Za każdego SMS-a zapłacimy 0,19 gr.
 • Pakiet internetowy daje 2 GB dostępu do sieci LTE i 5G, co wystarcza na podstawowe korzystanie z sieci.
 • Dwa razy w roku skorzystamy przez 14 dni z Pakietu Wakacyjnego, czyli darmowych 500 minut rozmów lub SMS-ów na terenie państw Unii Europejskiej, Norwegii, Liechtensteinu i Islandii.
 • Z umowy zrezygnować można w dowolnym momencie.

Ile zapłacimy za więcej minut oraz lepszy pakiet internetowy?

W sieci OTVARTA możemy wykupić oczywiście droższe taryfy. Co nam dają?

 • O! Najlepsza! – za 13,99 zł miesięcznie oprócz powyższych plusów otrzymujemy nielimitowane rozmowy oraz 11 GB internetu.
 • O! Korzystna! – opłacanie abonamentu 17,99 zł miesięcznie da również darmowe SMS-y, a limit internetowy zostanie podniesiony do 21 GB.
 • O! Swobodna! – opłata 28,99 zł miesięcznie dorzuci jeszcze brak limitu MMS, a pakiet internetowy rozszerzy do 31 GB.

W tych przypadkach również liczyć możemy na bezpłatny pakiet wakacyjny oraz opcję rozwiązania umowy w dowolnym momencie. Niestety, nawet najdroższa taryfa nie zwolni z opłaty aktywacyjnej.

Abonament Otvarta – opinie

Dobre opinie na temat sieci mają ci klienci, którzy decydują się na najtańszy abonament. OTVARTA plasuje u użytkowników telefonów stawiających na prostotę i niską cenę podstawowej taryfy. Nawet osoby niezadowolone z działania internetu na przekaźnikach Plusa doceniają fakt, że z umowy można szybko zrezygnować.

Czego dotyczą opinie niepochlebne? Większość z nich odnosi się do problemów z przenoszeniem numeru, zarówno do sieci, jak i poza nią. Tragicznymi doświadczeniami dzielą się także osoby, które z jakichś powodów miały duże opóźnienia w opłacie abonamentu. Dwutygodniowa zwłoka może zakończyć się naliczeniem nawet kilkuset złotych kary, jeżeli dalej chciałoby się korzystać z numeru telefonu.

Virgin Mobile za 14 zł daje darmowe rozmowy i SMS-y bez limitu, ale…

Sieć założona w 1999 roku przez Richarda Bransona była pierwszym na świecie operatorem mobilnym. Oni wiedzą jak grać w tę grę! Stąd spora elastyczność oferty oraz fakt, że najtańszy abonament Virgin Mobile może być nieco mylący pod względem braków. Wystarczy bowiem dopłacić zaledwie złotówkę, aby za 15 zł oprócz darmowych rozmów i SMS-ów liczyć na 1 GB pakietu internetowego.

Co oferuje najtańszy abonament komórkowy sieci Virgin Mobile?

Virgin Mobile zaskakuje. Niestety, zarówno na plus, jak i na minus. Czego możemy oczekiwać za niewielką cenę abonamentu?

 • Bezpłatne połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi.
 • Brak limitu wysłanych za darmo SMS-ów.
 • Każdy MMS kosztuje 0,25 zł.
 • Każdy 1 GB internetu kosztuje 1 zł, więc najtańszy abonament zakłada niekorzystanie z niego. Za 15 zł otrzymujemy zatem abonament Virgin Mobile z darmowymi rozmowami, SMS-ami oraz pakiet 1 GB.
 • Niestety, w przypadku umowy bezterminowej do wydatków doliczyć należy opłatę aktywacyjną, która wynosi 29 zł.

To jedna z niewielu ofert abonamentu komórkowego korzystna dla osób celowo odcinających się od sieci, ale nawet incydentalne korzystanie z niej może zwiększyć rachunek nieświadomego klienta.

Czy warto wykupić droższy abonament w Virgin Mobile?

Oczywiście Virgin Mobile oferuje również taryfy skrojone pod nieco bardziej wymagających klientów. Sprawdźmy, co może zaoferować wybranie droższego abonamentu:

 • Za 29 zł z dwuletnią umową to aż 30 GB internetu oraz dodatkowe darmowe MMS-y, a ponadto zwolnienie z opłaty abonamentowej przez pierwsze 3 miesiące.
 • Za 39 zł z dwuletnią umową liczyć możemy na 40 GB internetu, a ponadto brak limitów na rozmowy, SMS-y i MMS-y obowiązuje także w roamingu na terenie UE. Tu również mamy do czynienia z pierwszym kwartałem za 0 zł.

Abonament Virgin Mobile – opinie

Najlepszą opinią abonament Virgin Mobile cieszy się wśród klientów przenoszących się z większych sieci. Doceniają oni “zwyczajność” oferty, z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami w standardzie. Elastyczność wynikająca z płacenia za wykorzystany internet nie wiąże się dodatkowo z niezrozumiałymi zasadami naliczania transferu, a taki zarzut często przewija się w opiniach dotyczących innych mniejszych operatorów.

Negatywne komentarze rzadko jak na operatora wirtualnego dotyczą słabego zasięgu czy wolnego internetu. Wynikać może to z korzystania z nadajników aż trzech sieci: Play, T-Mobile oraz Orange. Nagminnie powtarzają się za to opinie, w myśl których naprawdę trudno skontaktować się w Virgin Mobile z Biurem Obsługi Klienta. Kiedy zaś sztuka ta się uda, rozwiązywanie pozornie prostych problemów może trwać nawet kilka dni.

Lajt Mobile wprowadził najtańszy abonament za 15,99 zł

O tym, że sporo opcji mają do wyboru osoby, które nie chcą wydawać na abonament telefoniczny więcej niż 20 zł, świadczy także najtańsza propozycja Lajt Mobile. Wirtualny operator działający na infrastrukturze Polkomtela rozwija wprawdzie skrzydła dopiero przy droższych propozycjach, ale ten bazowy również daje radę. Tym bardziej, że na kwiecień 2021 roku możemy wybrać jeszcze bardziej okrojoną opcję za jeszcze niższą cenę.

Jak pod względem budżetowej propozycji wypada Lajt Mobile?

Najtańszy abonament Lajt Mobile nosi obecnie nazwę NO LIMIT S. W jego ramach znajdziemy:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju.
 • SMS-y za 0,09 zł.
 • MMS-y za 0,33 zł.
 • Pakiet internetowy 1 GB.
 • Opłatę aktywacyjną rzędu 29 zł.
 • Opłatę za potwierdzenie tożsamości w formie przelewu weryfikacyjnego 1 zł.
 • Opłatę 20 zł (ukrytą pod postacią “Bonusu Krajowego”) za wykorzystanie w ramach roamingu w krajach UE więcej niż 50 minut/SMS-ów oraz 1GB internetu.

Co z bardziej wypasionymi propozycjami sieci?

Niestety, opłata aktywacyjna będzie funkcjonowała nawet wówczas, gdy zdecydujemy się wziąć najdroższy możliwy abonament z umową na czas określony. Tak samo jest z “Bonusem Krajowym”, znacznie ograniczającym nasze możliwości wyjazdowe z telefonem w Lajt Mobile. Spore pakiety internetowe sprawiają jednak, że warto przemyśleć jedną z bardziej wypasionych opcji. Do wyboru mamy:

 • Numer 1 – za 24,99 zł do darmowych rozmów dołączają bezpłatne SMS-y i MMS-y oraz pakiet internetowy 30 GB.
 • NO LIMIT L – za 44,99 zł pakiet internetowy rozszerza się do 100 GB w dzień oraz dodatkowych 200 GB w nocy (łącznie rekordowe 300 GB!).

Abonament Lajt Mobile – opinie

Pozytywy abonamentu Lajt Mobile wiążą się ze świetnymi cenami propozycji z dużymi pakietami internetu. Klienci przechodzący z innych sieci są zazwyczaj zachwyceni faktem, że za znacznie mniejsze pieniądze dostają naprawdę sporo. Dotyczy to szczególnie osób po raz pierwszy korzystających z usług operatorów wirtualnych, którzy odpływają w stronę Lajt Mobile z T-Mobile, Play, Orange czy Plusa.

Czego dotyczą negatywne opinie? Sporo klientów jest zawiedzionych działaniem infolinii wyłącznie w dni powszednie i soboty, a także rozciąganiem rozwiązywania problemów do 72 godzin. Dużą wadą według klientów jest również automatyczne blokowanie połączeń czy internetu w momencie, gdy nieproporcjonalnie wzrasta częstotliwość korzystania z tych funkcji. Działanie, mające w zamyśle chronić abonentów Lajt Mobile, w wielu przypadkach zatruwa im życie.

Abonament w Premium Mobile rozpoczyna się od 16,70 zł

Najtańsze propozycje abonamentu komórkowego mają na rynku operatorzy wirtualni. Kolejną firmą o takiej charakterystyce jest Premium Mobile, używający infrastruktury Plusa. Mimo iż nieco droższy niż poprzednicy, fanów oszczędzania zachęca atrakcyjnym programem poleceń. To jednak tylko miły bonus, a znacznie ważniejsze jest przeanalizowanie cech podstawowej oferty za 16,70 zł.

Czego spodziewać się po najtańszym abonamencie Premium Mobile?

W ramach abonamentu FreedomPL oferowanego przez Premium Mobile za 16,70 zł, klienci mogą liczyć na:

 • Nielimitowane darmowe połączenia do sieci komórkowych (nie na telefony stacjonarne, które kosztują 0,29 zł/minutę).
 • Brak limitu darmowych SMS-ów.
 • Pakiet internetowy 3 GB.
 • Koszt jednego MMS-a wynoszący 0,29 zł.
 • Przykrą niespodziankę w postaci opłaty aktywacyjnej wycenionej na 29 zł.
 • Wakacyjny mankament, którym jest brak roamingu.

Co Premium Mobile oferuje użytkownikom premium?

Jako że wszystkie umowy podpisywane z Premium Mobile są bezterminowe, nawet droższe abonamenty nie pozwolą na uniknięcie opłaty aktywacyjnej. Jakie będą jednak zalety wybrania taryfy, za którą płacić będziemy więcej?

 • Freedom 1 za 19,90 zł – pakiet 10 GB internetu oraz rozszerzenie palety możliwości o roaming.
 • Freedom 2 za 24,70 zł – pakiet internetowy 20 GB, a bez limitu także MMS-y i rozmowy na telefony stacjonarne.
 • Freedom 3 za 29,70 zł – najdroższy abonament oznacza także największy pakiet internetu, sięgający 30 GB.

Abonament Premium Mobile – opinie

Co ciekawe, w sieci znajdujemy znacznie mniej opinii dotyczących abonamentu Premium Mobile niż innych operatorów wirtualnych. Olbrzymim plusem dla potencjalnych klientów będzie z pewnością fakt, że trudno odnotować narzekanie na ukryte koszty (poza opłatą aktywacyjną) czy naliczanie dodatkowych opłat z niejasnych przyczyn.

Co z negatywnymi opiniami? To klasyka, rozciągająca się od kiepskiej jakości internetu oraz zasięgu w konkretnych lokalizacjach po trudności w kontakcie z Biurem Obsługi Klienta. Malkontentom trzeba oddać jednak sprawiedliwość w jednym aspekcie. Numer kontaktowy 2999 wymaga opłaty 0,29 zł za minutę nawet z telefonów w Premium Mobile, co jest sporym minusem.

Najbliżej granicy 20 zł jest abonament Nju Mobile

Operatora wirtualnego stworzonego z myślą o skierowaniu oferty do zupełnie innej grupy klientów wykreowało również Orange. Jest to właśnie sieć Nju Mobile, ostatnia z naszego rankingu, która oferuje klientom najtańszy abonament do 20 zł. Jako że z dotychczasowych propozycji zbliża się najbardziej do tej granicy, po ofercie oczekiwać można “czegoś więcej”. Jak wypada to w praktyce?

Najtańszy abonament Nju Mobile zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami

W ramach oferty “abonament solo w nju” za 19 zł dostajemy:

 • Nielimitowane połączenia.
 • Nielimitowane SMS-y.
 • Nielimitowane MMS-y.
 • Pakiet internetu 1 GB (po pół roku 2 GB, po roku 2,5 GB, a po 2 latach 3 GB).
 • Obniżenie opłaty nawet do 0 zł, jeśli w danym miesiącu nie prowadzimy rozmów, nie wysyłamy SMS-ów ani nie korzystamy z internetu.
 • Umowę na czas nieokreślony.
 • Brak opłaty aktywacyjnej przy e-fakturze.

Droższy abonament to większe pakiety internetu mobilnego

Podobnie jak w przypadku najtańszej oferty i na droższych propozycjach skorzystają przede wszystkim uważni klienci. Każda z opcji pod względem kosztu zakłada skorzystanie z maksymalnych limitów. Brak korzystania z internetu, rozmów czy SMS-ów przełoży się na mniejszą cenę. A co dokładnie oferuje Nju Mobile za pełną opłatę abonamentową?

 • Za 29 zł do podstawowej oferty dochodzi pakiet 10 GB internetu (po pół roku 20 GB, po roku 25 GB, a po dwóch latach 30 GB).
 • Za 39 zł pakiet internetowy wzrasta do 20 GB (po pół roku 40 GB, po roku 50 GB, po dwóch latach 60 GB).

Abonament Nju Mobile – opinie

Pozytywne opinie na temat Nju Mobile przekazują przede wszystkim osoby lubiące optymalizować wydatki. Dzięki elastycznemu podejściu sieci zdyscyplinowani klienci mogą znacznie obniżyć rachunki dzięki oszczędnemu korzystaniu z przyznanych minut na rozmowy i SMS-y. Abonament w Nju chwalą szczególnie ci, którzy nie korzystają zbyt często z telefonu, a chcą mieć jednocześnie stałą opcję na ewentualne zadzwonienie, napisanie, czy awaryjne sprawdzenie czegoś w internecie mobilnym.

Wśród negatywów dotyczących usług tego operatora dominują komentarze osób, którym “uciekają” dodatkowe gigabajty internetu i przez to płacą ostatecznie więcej, niż estymowali pod koniec okresu rozliczeniowego. Poza tym niezadowoleni mogą być oczywiście klienci, w których miejscu zamieszkania czy pobytu niezbyt dobrze działa zasięg Orange, z którego infrastruktury korzysta Nju Mobile.

Do 30 zł podniósł swój najtańszy abonament Plush

Niestety, w połowie stycznia 2021 roku Plush zdecydował się zmienić ofertę abonamentu z najtańszą możliwą opcją. Teraz stawia na propozycje z olbrzymimi pakietami internetu od 30 zł w górę. Żeby skorzystać z maksymalnej ilości danych komórkowych trzeba wprawdzie poczekać kilka miesięcy, ale bazowe pakiety są jak najbardziej wystarczające.

Najtańszy abonament sieci Plush jest przejrzysty

Co daje klientom podstawowy abonament Plusha, za który zapłacimy 30 zł?

 • Darmowe SMS-y oraz MMS-y do wszystkich sieci bez limitu.
 • Bezpłatne połączenia krajowe do sieci komórkowych i na numery stacjonarne.
 • Pakiet internetowy 15 GB (po 6 miesiącach 20 GB, a po roku aż 25 GB).
 • 3,5 GB miesięcznie w roamingu.
 • Bezpłatny transfer danych odebranych i wysyłanych przy korzystaniu z Facebooka, Messengera, Instagrama czy WhatsAppa.
 • Comiesięczny pakiet dodatkowych 10 GB video do wykorzystania na YouTube oraz TikTok.
 • W tym przypadku nie ma mowy o opłacie aktywacyjnej.
 • Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Jakie plusy da nam wybranie droższych opcji?

Jak w każdej sieci, także w Plushu zdecydować możemy się na lepsze warunki za nieco wyższą cenę. Jakie jeszcze abonamenty warto rozważyć w przypadku tego operatora?

 • 30 zł na czas nieokreślony – brak powyższych zalet (rozmowy 0,29 zł za minutę, SMS-y 19 gr), ale za to 40 GB internetu (po pół roku 60 GB, a po 12 miesiącach aż 80 GB).
 • 30 zł przy umowie na 24 miesiące – od początku mamy do wykorzystania pakiet 20 GB miesięcznie, oczywiście wraz z dodatkowym transferem na YouTube i TikTok oraz social media.
 • 60 zł przy umowie na 24 miesiące – pakiet internetu 50 GB, ale w tej cenie zawiera się również dostęp do 5G. Dodatkowo wykorzystać możemy 7 GB w roamingu, a wisienką na torcie jest 2-letnia subskrypcja Tidal Premium.

Abonament Plush – opinie

Generalna zasada co do zadowolenia z abonamentu w Plush jest prosta – im dłużej klient związany jest z siecią, tym bardziej docenia usługi, a wszystko to ze względu na “stażowy” dodatek limitu internetowego. Niestety, nie jest on dostępny w najtańszej taryfie, co przekłada się na stosunkowo małą liczbę optymistycznych komentarzy na jej temat w porównaniu z droższymi propozycjami.

Z czym wiążą się negatywne opinie o Plush? Jako młodszy brat Plusa dzieli z nim wszelkie poglądy na temat kiepskiego internetu w niektórych miastach oraz lokalizacjach. Klienci narzekają również na dodatkowe opłaty przy przenoszeniu numeru, które naliczane są za tzw. numer tymczasowy, z którego zazwyczaj i tak się nie korzysta. Jak każdy operator, także ta marka wymaga od nas dokładnego czytania umów i dopytywania się konsultantów o dodatkowe opłaty!

30 zł kosztuje też najmniejszy abonament w Red Bull Mobile

Tak jak inne duże sieci, również Play oferuje swoje najtańsze usługi w ramach submarki. Jest nią Red Bull Mobile, w którym najtańszy abonament bez telefonu dostaniemy za kwotę 5 zł mniejszą niż w przypadku fioletowego starszego brata. Jak prezentuje się propozycja RB Mobile na tle konkurencji?

Małe opłaty za najtańszy abonament oznaczają niewielki pakiet gigabajtów

Najtańszy abonament w Red Bull Mobile kosztuje 30 zł i zawiera w sobie:

 • Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce.
 • SMS-y i MMS-y bez limitów do wszystkich sieci.
 • Pakiet internetowy 10 GB w przypadku umowy na czas nieokreślony.
 • Pakiet internetowy 15 GB przy umowie na dwa lata.
 • Kumulację niewykorzystanych gigabajtów (przechodzą na dwa kolejne miesiące).
 • W porównaniu do innych sieci na minus wyróżnia się opłata aktywacyjna, wynosząca aż 49,99 zł.

W przypadku droższych opcji licz na dodatkowe bonusy

Wśród submarek dodatkowa oferta Red Bull Mobile wyróżnia się przede wszystkim cenami. Co dostajemy w zamian za zwiększone opłaty? Wbrew trendom wyznaczanym przez konkurencję nie są to znacznie większe pakiety internetu, lecz możliwość dobrania taniego smartfona od nawet 6 zł.

 • 50 zł przy umowie na 24 miesiące – do 10 GB pakietu z najtańszego abonamentu istnieje możliwość dobrania taniego smartfona. Już za 86 zł kupimy świetną Motorolę Moto E7 Power.
 • 70 zł przy umowie na 24 miesiące – tutaj pakiet internetowy sięga 15 GB, a za 86 zł dostaniemy chociażby LG K42.
 • 90 zł przy umowie na 24 miesiące – internet wzrasta do 25 GB, a za 6 zł dostaniemy, chociażby Realme 7 z naszego rankingu najlepszych smartfonów do 1000 zł.
 • 200 zł przy umowie na 24 miesiące – internet jest “nielimitowany” (z pełną prędkością do 35 GB), a za 6 zł dostaniemy tak dobre modele, jak Xiaomi Mi 10T Lite 5G czy nawet Oppo Reno 4 Pro 5G, przebijający najlepsze telefony z naszej listy do 1500 zł.

Najtańszy abonament Plus bez telefonu to 30 zł

Spośród dużych sieci komórkowych najmniejsze opłaty za miesięczny abonament znajdziemy w Plusie. To operator, którego historia na polskim rynku sięga 1996 roku. Co konkretnie jest w stanie zaoferować, jeżeli chcemy zadeklarować comiesięczne uiszczanie opłat?

Standardowa oferta abonamentowa dużych operatorów

W ramach najtańszej oferty abonamentowej Plusa za 30 zł dostajemy:

 • Nielimitowane połączenia.
 • Nielimitowane SMS-y.
 • Nielimitowane MMS-y.
 • Pakiet internetu 4 GB.
 • Umowę na 24 miesiące.
 • Brak opłaty aktywacyjnej przy podpisywaniu umowy przez internet.

W przypadku droższych abonamentów Plus podwaja obecnie standardowe pakiety internetu

Skoro przy podstawowym abonamencie nie ma limitów rozmów, SMS-ów i MMS-ów, jeszcze droższe opłaty przełożą się przede wszystkim na większe pakiety internetu. Dzięki podwajaniu transferu szerzej opisanemu w artykule o promocjach na darmowy internet, możemy spodziewać się pod tym względem więcej, niż Plus oferuje zazwyczaj abonentom. Dodatkowo liczyć można na bezpłatny dostęp do usług multimedialnych takich jak Tidal.

 • Opłacanie abonamentu w wysokości 50 zł w Plusie oprócz darmowych rozmów, SMS-ów i MMS-ów przyniesie 24 GB internetu. Dodatkowo po wykorzystaniu pakietu internet zwalnia do 1 Mb/s, co nie jest złym wynikiem w porównaniu do standardowych 32 Kb/s.
 • Za 75 zł miesięcznie otrzymamy obecnie fantastyczny pakiet 72 GB, a w cenie abonamentu zawarta jest również dwuletnia subskrypcja Tidal Premium.

W Orange nie zapłacimy za abonament mniej niż 35 zł

Orange jest jednym z czterech największych operatorów sieci komórkowej w Polsce. Mniej kosztowne usługi oferuje w ramach submarki nju mobile. W standardowej ofercie najtańszy abonament kosztuje 35 zł. Wiele osób decyduje się na niego ze względu na przyzwyczajenie do dużej marki lub chęć wzięcia dodatkowego telefonu, co nie zawsze możliwe jest w przypadku operatorów wirtualnych. Tymczasem warunki nie są wcale tak korzystne, a dodatkowo należy dopłacać do SMS-ów!

W najtańszym abonamencie Orange dopłacamy do SMS-ów!

Najtańszy abonament Orange, za który zapłacimy 35 zł, to:

 • Nielimitowane rozmowy, również w roamingu.
 • SMS-y i MMS-y za 0,20 zł.
 • Pakiet internetu 3 GB.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • Jednorazowa opłata aktywacyjna, której koszt wynosi aż 50 zł.
 • Przez 3 miesiące internet nie będzie zabierany przy korzystaniu z aplikacji muzycznych Deezer, Amazon Music, Apple Music, Polskie Radio, Spotify oraz Tidal.

Dodatkowo próżno szukać tu ciekawych dodatków w stylu kumulacji niewykorzystanych gigabajtów czy darmowych pakietów na określone aplikacje video lub social media. Ponadto po wykorzystaniu pakietu internet zwalnia do zaledwie 16 kb/s, co zmusza nas do wykupienia dodatkowych GB. Abonament w Orange zaczyna być kuszący dopiero wówczas, gdy zdecydujemy się na znacznie droższe opcje.

Czego spodziewać się po droższych planach taryfowych w Orange?

Jakie jeszcze plany taryfowe przygotowała dla klientów pomarańczowa sieć? W Orange na abonament znajdziemy:

 • Plan Mobilny 45 – tutaj za 45 zł miesięcznie będziemy mieli dodatkowo darmowe SMS-y i MMS-y, również w roamingu. Pakiet internetu wzrasta do 7 GB.
 • Plan Mobilny 55 – pakiet internetowy rośnie do 15 GB, a jego wykorzystanie nie powoduje praktycznego odcięcia od połączenia, lecz ograniczenie prędkości do 1 Mb/s.
 • Plan Mobilny 75 – za taką kwotę możemy wykorzystać z pełną prędkością aż 75 GB, również z 5G, a dodatkowo przez 24 miesiące aktywny jest Video Pass, dzięki któremu transfer nie jest zjadany przez aplikacje takie jak HBO GO, Netflix, YouTube, Canal+, TVP sport, Player, CDA Premium, Orange TV GO, Ipla, vod.pl, TVP VOD, TVP Stream, WP Pilot, TVP info.

Play podwaja GB nawet w najtańszym abonamencie

W kwietniu 2021 roku Play zdecydował się na ruch podobny do tego, jaki kilka tygodni wcześniej wykonał Play. Czy podwojenie gigabajtów przyniesie fioletowemu operatorowi rzesze nowych klientów? Sprawdźmy, jak prezentuje się najtańszy abonament tej sieci.

Taryfa Solo S w Play to pakiet 6 GB internetu za 35 zł

Podobnie jak u pomarańczowego oraz magentowego operatora, również w Play za najtańszy abonament należy zapłacić 35 zł. Co znajduje się w planie taryfowym Solo S w Play?

 • Nielimitowane rozmowy, również w roamingu.
 • SMS-y i MMS-y do wszystkich bez limitu, także za granicą w krajach UE.
 • Pakiet internetu 6 GB.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • Jednorazowa opłata aktywacyjna, której koszt wynosi aż 50 zł.

I w tym przypadku najtańszy abonament bardziej odstrasza, niż kusi. Lepsze warunki za mniejsze pieniądze, często bez podpisywania dwuletniej umowy, znajdziemy u operatorów wirtualnych. Jeśli zależy nam na sensownej propozycji abonamentu od Play, musimy rozejrzeć się wśród droższych ofert.

Jakie lepsze abonamenty oferuje Play?

Oprócz najtańszego abonamentu w Play znajdziemy jeszcze trzy plany taryfowe. Co oferują?

 • Solo M – za 55 zł na miesiąc otrzymamy pakiet internetu 40 GB (w Orange przy podobnej cenie będzie to zaledwie 15, a w Plusie 24), a dodatkowo pakiet podstawowy usługi Play Now.
 • Solo L – przy 75 zł miesięcznie możliwa do wykorzystania ilość gigabajtów rośnie do 140 GB.
 • Solo Homebox – przy opłacie rzędu 85 zł dodatkowo oprócz 140 GB znanych z taryfy Solo L dostępny jest internet domowy, w pełnej prędkości oferujący aż 150 GB.

Do 35 zł dobija też najtańszy abonament w T-Mobile

Ostatnim operatorem z naszej listy najtańszych abonamentów komórkowych jest T-Mobile. Za taką kolejność odpowiada wyłącznie alfabet – podobnie jak w Orange i Play, również w sieci kojarzonej z kolorem magenta za abonament zapłacimy najmniej 35 zł. Wiosna i w tym przypadku przyniosła podwojenie gigabajtów, ale nie dotyczy to niestety najtańszego planu taryfowego.

Co oferuje najmniej wymagającym klientom T-Mobile?

Trwające przez 2 lata zobowiązanie T-Mobile, które przyniesie nam comiesięczne opłaty w wysokości 35 zł, to dla klienta:

 • Nielimitowane rozmowy.
 • Darmowe SMS-y i MMS-y.
 • Pakiet internetu 3 GB.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • Jednorazowa opłata aktywacyjna, która kosztuje 29 zł.

Tak jak w przypadku innych dużych operatorów, najtańszy abonament traktowany jest mocno po macoszemu, nie oferując praktycznie nic ciekawego. Na uwagę zasługuje jedynie tańsza o 20 zł opłata aktywacyjna.

Jaką ofertę T-Mobile przygotował dla bardziej wymagających?

Jeśli najtańszy abonament T-Mobile nie wydaje się nam wystarczająco satysfakcjonujący, a z jakichś powodów koniecznie musimy wybrać właśnie tę sieć, więc możliwości zaoferują nam:

 • T-Mobile S – za 45 zł płacone co miesiąc otrzymamy pakiet internetu 8 GB.
 • T-Mobile M – chcąc wykupić abonament za 55 zł miesięcznie, załapiemy się na wiosenne podwajanie gigabajtów do 30 GB przez dwa lata trwania umowy. Ciekawostką jest 100 zł zniżki na telefon.
 • T-Mobile M+ 5G – poszerzenie planu taryfowego o dostęp do sieci 5G podniesie wprawdzie koszt abonamentu do 65 zł, ale przyniesie również promocyjne 50 GB danych do wykorzystania, a także wzrost zniżki na smartfona 200 zł.
 • T-Mobile L – oprócz zniżki na smartfona, również sięgającej w tym przypadku 200 zł, można liczyć również na pakiet internetu rzędu 70 GB. Kosztuje to 75 zł miesięcznie.
 • T-Mobile L+ 5G – za 90 zł dostęp do 5G oraz 100 GB internetu w pełnej prędkości jest uzupełniane o zniżkę na telefon sięgającą 600 zł.
 • T-Mobile XL+ 5G – opłacanie abonamentu w wysokości 120 zł miesięcznie przyniesie klientowi do 800 zł zniżki na telefon oraz limit 150 GB internetu w pełnej prędkości.

2 KOMENTARZE

 1. W Nju jest błąd ponieważ, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE dodatkowo płatne. 9gr/SMS, 19gr/MMS, ale nie więcej niż 9 zł za korzystanie bez limitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Darmowy internet – promocje na kwiecień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na kwiecień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety...

W Play 50% zniżki na Tinder. Także w ofercie mix i na kartę!

Płatności mobilne Play cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów fioletowej sieci komórkowej. Teraz do oferty ułatwiającej płacenie za subskrypcje trafiła aplikacja randkowa Tinder. Wielu...

Poleć smartfon Galaxy A i odbierz 100 zł od Samsunga

Samsung uruchomił program poleceń, w którym posiadacze smartfonów Samsung z serii Galaxy A uzyskać mogą 100 zł za skuteczną rekomendację podobnego telefonu znajomemu. Nowy...

Aplikacja do nauki angielskiego – TOP 7

Czy aplikacja do nauki angielskiego może nam pomóc? Samodzielna nauka języków obcych to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu albo pieniędzy na...

Raids w Pokemon GO: rajdy i bossowie na kwiecień 2021!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Sezon Legend przyniósł piekielnie mocnych przeciwników w postaci Landorusa, Thornadusa i Thundurusa! Nowe raidy Tier...

Ostatnio dodane telefony

Powiązane artykuły