• Rankingi

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Zobacz także

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

iPhone 14 Plus. Poznaj nową czternastkę Apple z dużym ekranem

iPhone 14 Plus to jeden z czterech najnowszych smartfonów marki Apple, które swoją premierę miały we wrześniu 2022 roku....

Jak zacząć z domową automatyką? Przewodnik dla początkujących

Internet of Things (Internet Rzeczy) to koncepcja, która z roku na rok rozwija się coraz prężniej. W wielu polskich...

Internet mobilny na kartę czy abonament? Jak dobrać najtańsze rozwiązanie?

W jakich sytuacjach sprawdza się Internet mobilny? Niewątpliwą zaletą Internetu mobilnego jest wspomniana we wstępie możliwość korzystania z niego w...

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama?

Jeśli jesteś miłośnikiem Instagrama i chcesz pobrać swoje ulubione zdjęcia lub filmy, nie jesteś sam. Wiele osób chce zachować...

W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela?

Uniwersum Marvela to jedno z największych i najbardziej znanych na świecie komiksowych uniwersów. W ciągu ostatnich kilku lat wiele...
- Reklama -

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi abonamentami operatorów wirtualnych (Virgin, Lajt czy Premium) lub submarek (Nju, Plush czy Red Bull Mobile). Zdecydowanie najgorzej w zestawieniu wypadają największe sieci, ale do Plus, T-Mobile, Play czy Orange idziemy zazwyczaj po droższe plany taryfowe.

Ile zapłacimy za najtańszy abonament komórkowy w 2021 roku?

Według badań Urzędu Komunikacji Elektronicznej Polacy wydają na korzystanie z telefonii komórkowej średnio 50 zł miesięcznie, a niemal 30% respondentów płaciło swojej sieci od 50 do 59 zł miesięcznie. Okazuje się jednak, że w wielu kwestiach najtańszy abonament na 2021 rok wcale nie ustępuje tym znacznie droższym ofertom. Zwłaszcza wówczas, gdy nie potrzebujemy internetu mobilnego bez limitu, płacenie kilkudziesięciu złotych za usługi komórkowe może być zwyczajnie niepotrzebne.

Porównajmy najtańsze propozycje abonamentu komórkowego w 2021 roku pod względem najistotniejszych kwestii, do których oprócz ceny zaliczyliśmy pakiet internetu, ilość SMS-ów oraz liczbę darmowych minut na rozmowy do innych sieci.

OperatorInternetDarmowe rozmowy i SMS-yBezterminowa umowaCena
Otvarta2 GBNIETAK7,99 zł
Virgin MobileBRAK*TAKTAK14 zł
Lajt Mobile1 GBTylko rozmowyTAK15,99 zł
Premium Mobile3 GBTAKTAK16,70 zł
Nju Mobile3 GBTAKTAK19 zł
Plush15 GBTAKTAK25 zł
Red Bull Mobile10 GBTAKTAK30 zł
Plus4 GBTAKNIE35 zł
T-Mobile10 GBTAKNIE35 zł
Play8 GBTAKNIE35 zł
Orange5 GBTAKNIE40 zł

Ile tak naprawdę kosztuje tani abonament komórkowy?

- Reklama -

Warto zapoznać się także z dokładniejszą ofertą poszczególnych sieci. Najtańszy abonament danego usługodawcy ma czasem pewne mankamenty oraz limity, które wyeliminuje dopłacenie dosłownie kilku złotych. Niestety, działa to także w drugą stronę. W kilku przypadkach okazuje się, że niewielka cena podstawowego abonamentu uzupełniana jest przez dodatkowe, ukryte opłaty. Najpopularniejszym haczykiem jest koszt aktywacji (od 25 do 50 zł do pierwszej faktury), ale pułapki czają się również przy przenoszeniu numeru czy zaległych płatnościach.

Podane przez nas ceny odnoszą się do rzeczywistych opłat. Brak uwagi przy podpisywaniu umowy może zakończyć się dodatkową dychą do rachunku za comiesięczną fakturę przysyłaną do skrzynki lub różnego rodzaju ubezpieczenia. Przed złożeniem podpisu należy dokładnie wszystko zweryfikować. Klikając w odpowiedni link zostaniesz przeniesiony do opisu każdej z ofert oraz innych droższych opcji:

 1. Otvarta ? 7,99 zł
 2. Virgin Mobile ? 14 zł
 3. Lajt Mobile ? 15,99 zł
 4. Premium Mobile ? 16,70 zł
 5. Nju Mobile ? 19 zł
 6. Plush ? 25 zł
 7. Red Bull Mobile ? 30 zł
 8. Plus ? 35 zł
 9. T-Mobile ? 35 zł
 10. Play ? 35 zł
 11. Orange ? 40 zł

Od 7,99 zł rozpoczyna się najtańszy abonament OTVARTA. Uważaj na jeden haczyk!

Sieć OTVARTA swoją działalność na rynku ogólnopolskim rozpoczęła niedawno. Polski operator wirtualny, opierający usługi na infrastrukturze Polkomtela, zaczął docierać do wszystkich zakątków kraju w 2018 roku. Na liście najtańszych abonamentów na rynku jego oferta znajduje się na pierwszym miejscu, ponieważ miesięczna opłata w podstawowym wariancie rozpoczyna się zaledwie od 7,99 zł.

Już na samym wstępie wiąże się z tym niestety jeden haczyk: opłata aktywacyjna wynosi aż 24 zł. Jeśli planowalibyśmy zatem korzystać z abonamentu przez rok, średnia miesięczna cena wyniesie już 9,99 zł. Co jeszcze wiedzieć powinniśmy na temat oferty operatora na 2021 rok? Oprócz przeczytania opinii o sieci Otvarta warto również poznać konkretne ceny.

Co oferuje najtańszy abonament sieci OTVARTA?

Chcąc wykupić najtańszy abonament sieci OTVARTA, musimy znać jego podstawowe cechy. Taryfa O! Najtańsza! ma następujące warunki:

 • Tak niska opłata sprawia, że korzystać możemy zaledwie z 60 minut na rozmowy wychodzące na telefony stacjonarne i numery z innych sieci.
 • Za każdego SMS-a zapłacimy 0,19 gr.
 • Pakiet internetowy daje 2 GB dostępu do sieci LTE i 5G, co wystarcza na podstawowe korzystanie z sieci.
 • Dwa razy w roku skorzystamy przez 14 dni z Pakietu Wakacyjnego, czyli darmowych 500 minut rozmów lub SMS-ów na terenie państw Unii Europejskiej, Norwegii, Liechtensteinu i Islandii.
 • Z umowy zrezygnować można w dowolnym momencie.

Ile zapłacimy za więcej minut oraz lepszy pakiet internetowy?

W sieci OTVARTA możemy wykupić oczywiście droższe taryfy. Co nam dają?

 • O! Najlepsza! ? za 13,99 zł miesięcznie oprócz powyższych plusów otrzymujemy nielimitowane rozmowy oraz 11 GB internetu.
 • O! Korzystna! ? opłacanie abonamentu 17,99 zł miesięcznie da również darmowe SMS-y, a limit internetowy zostanie podniesiony do 21 GB.
 • O! Swobodna! ? opłata 28,99 zł miesięcznie dorzuci jeszcze brak limitu MMS, a pakiet internetowy rozszerzy do 31 GB.

W tych przypadkach również liczyć możemy na bezpłatny pakiet wakacyjny oraz opcję rozwiązania umowy w dowolnym momencie. Niestety, nawet najdroższa taryfa nie zwolni z opłaty aktywacyjnej.

Virgin Mobile za 14 zł daje darmowe rozmowy i SMS-y bez limitu, ale…

Sieć założona w 1999 roku przez Richarda Bransona była pierwszym na świecie operatorem mobilnym. Oni wiedzą jak grać w tę grę! Stąd spora elastyczność oferty oraz fakt, że najtańszy abonament sieci Virgin Mobile może być nieco mylący pod względem braków. Wystarczy bowiem dopłacić zaledwie złotówkę, aby za 15 zł oprócz darmowych rozmów i SMS-ów liczyć na 1 GB pakietu internetowego.

Co oferuje najtańszy abonament komórkowy sieci Virgin Mobile?

Virgin Mobile zaskakuje. Niestety, zarówno na plus, jak i na minus. Czego możemy oczekiwać za niewielką cenę abonamentu?

 • Bezpłatne połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi.
 • Brak limitu wysłanych za darmo SMS-ów.
 • Każdy MMS kosztuje 0,25 zł.
 • Każdy 1 GB internetu kosztuje 1 zł, więc najtańszy abonament zakłada niekorzystanie z niego. Za 15 zł otrzymujemy zatem abonament Virgin Mobile z darmowymi rozmowami, SMS-ami oraz pakiet 1 GB.
 • Niestety, w przypadku umowy bezterminowej do wydatków doliczyć należy opłatę aktywacyjną, która wynosi 29 zł.

To jedna z niewielu ofert abonamentu komórkowego korzystna dla osób celowo odcinających się od sieci, ale nawet incydentalne korzystanie z niej może zwiększyć rachunek nieświadomego klienta.

Czy warto wykupić droższy abonament w Virgin Mobile?

Oczywiście Virgin Mobile oferuje również taryfy skrojone pod nieco bardziej wymagających klientów. Sprawdźmy, co może zaoferować wybranie droższego abonamentu:

 • Za 29 zł z dwuletnią umową to aż 30 GB internetu oraz dodatkowe darmowe MMS-y, a ponadto zwolnienie z opłaty abonamentowej przez pierwsze 3 miesiące.
 • Za 39 zł z dwuletnią umową liczyć możemy na 40 GB internetu, a ponadto brak limitów na rozmowy, SMS-y i MMS-y obowiązuje także w roamingu na terenie UE. Tu również mamy do czynienia z pierwszym kwartałem za 0 zł.

Operator ten zajmuje również wysokie miejsce w rankingu internetu mobilnego na kartę. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na gigabajtach, a dodatkowo chcemy mieć większą kontrolę nad telefonicznymi wydatkami, warto przemyśleć także tamtą ofertę.

Lajt Mobile wprowadził najtańszy abonament za 15,99 zł

O tym, że sporo opcji mają do wyboru osoby, które nie chcą wydawać na abonament telefoniczny więcej niż 20 zł, świadczy także najtańsza propozycja z oferty Lajt Mobile. Wirtualny operator działający na infrastrukturze Polkomtela rozwija wprawdzie skrzydła dopiero przy droższych propozycjach, ale ten bazowy również daje radę. Niestety, obecnie zapłacić trzeba 29 zł za aktywację numeru, co wcześniej zniesione było przez specjalną promocję.

Jak pod względem budżetowej propozycji wypada Lajt Mobile?

Najtańszy abonament Lajt Mobile nosi obecnie nazwę NO LIMIT S, wymagając zapłacenia 15,99 zł miesięcznie. W jego ramach znajdziemy:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju.
 • SMS-y za 0,09 zł.
 • MMS-y za 0,33 zł.
 • Pakiet internetowy 1 GB.
 • Opłatę aktywacyjną rzędu 29 zł.
 • Opłatę za potwierdzenie tożsamości w formie przelewu weryfikacyjnego 1 zł.
 • Opłatę 20 zł (ukrytą pod postacią „Bonusu Krajowego”) za wykorzystanie w ramach roamingu w krajach UE więcej niż 50 minut/SMS-ów oraz 1 GB internetu.

Co z bardziej wypasionymi propozycjami sieci?

Niestety, opłata aktywacyjna będzie funkcjonowała nawet wówczas, gdy zdecydujemy się wziąć najdroższy możliwy abonament z umową na czas określony. Tak samo jest z „Bonusem Krajowym”, znacznie ograniczającym nasze możliwości wyjazdowe z telefonem w Lajt Mobile. Spore pakiety internetowe sprawiają jednak, że warto przemyśleć jedną z bardziej wypasionych opcji. Do wyboru mamy:

 • NO LIMIT M ? za 19,99 zł do darmowych rozmów dołączają bezpłatne SMS-y i MMS-y, a także 10 GB pakietu internetowego.
 • Numer 1 ? za 24,99 zł do darmowych rozmów, SMS-ów i MMS-ów dołącza pakiet internetowy 30 GB.
 • NO LIMIT L ? za 44,99 zł pakiet internetowy rozszerza się do 100 GB w dzień oraz dodatkowych 200 GB w nocy (łącznie rekordowe 300 GB!).

Abonament w Premium Mobile rozpoczyna się od 16,70 zł

Najtańsze propozycje abonamentu komórkowego mają na rynku operatorzy wirtualni. Kolejną firmą o takiej charakterystyce jest Premium Mobile, używający infrastruktury Plusa. Mimo iż nieco droższy niż poprzednicy, fanów oszczędzania zachęca atrakcyjnym programem poleceń. To jednak tylko miły bonus, a znacznie ważniejsze jest przeanalizowanie cech podstawowej oferty za 16,70 zł. 1 czerwca 2021 roku dowiedzieliśmy się, że sieć zostanie przejęta przez właściciela Plusa, czyli Polkomtel. Miejmy nadzieję, że fakt ten nie wpłynie negatywnie na stosunkowo atrakcyjne ceny najtańszych abonamentów PM.

Czego spodziewać się po najtańszym abonamencie Premium Mobile?

W ramach abonamentu FreedomPL oferowanego przez Premium Mobile za 16,70 zł, klienci mogą liczyć na:

 • Nielimitowane darmowe połączenia do sieci komórkowych (nie na telefony stacjonarne, które kosztują 0,29 zł/minutę).
 • Brak limitu darmowych SMS-ów.
 • Pakiet internetowy 3 GB.
 • Koszt jednego MMS-a wynoszący 0,29 zł.
 • Promocyjną obniżkę opłaty aktywacyjnej do 0 zł do odwołania.
 • Wakacyjny mankament, którym jest brak roamingu.

Co Premium Mobile oferuje użytkownikom premium?

Jako że wszystkie umowy podpisywane z Premium Mobile są bezterminowe, nawet droższe abonamenty nie pozwolą w normalnej sytuacji na uniknięcie opłaty aktywacyjnej. Teraz jednak zwolniony jest z niej każdy plan taryfowy. A jakie będą zalety wybrania taryfy, za którą zapłacimy więcej?

 • Freedom1 za 19,90 zł ? pakiet 10 GB internetu oraz rozszerzenie palety możliwości o roaming.
 • Freedom2 za 24,70 zł ? pakiet internetowy 20 GB, a bez limitu także MMS-y i rozmowy na telefony stacjonarne.
 • Freedom3 za 29,70 zł ? to znacznie większy pakiet internetu, sięgający 30 GB.
 • Freedom4 5G za 39,70 zł ? przy niecałych 40 zł otrzymamy dokładnie 50 GB internetu 5G.
 • Freedom5 5G za 54,70 zł ? najdroższy abonament oznacza 100 GB internetu 5G.

Najbliżej granicy 20 zł jest abonament nju mobile

Operatora wirtualnego stworzonego z myślą o skierowaniu oferty do zupełnie innej grupy klientów wykreowało również Orange. Jest to właśnie sieć nju mobile, ostatnia z naszego rankingu, która oferuje klientom najtańszy abonament do 20 zł. Jako że z dotychczasowych propozycji zbliża się najbardziej do tej granicy, po ofercie oczekiwać można „czegoś więcej”. Jak wypada to w praktyce?

Najtańszy abonament nju mobile zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami

W ramach oferty „abonament solo w nju” za 19 zł dostajemy:

 • Nielimitowane połączenia.
 • 9 gr za SMS-y, 19 gr za MMS-y, a po przekroczeniu 9 zł opłat kolejne za darmo.
 • Pakiet internetu 3 GB (po pół roku 6 GB, po roku 7,5 GB, a po 2 latach 9 GB).
 • Umowę na czas nieokreślony.
 • Brak opłaty aktywacyjnej przy e-fakturze.

Droższy abonament to większe pakiety internetu mobilnego

Brak długoterminowej umowy sprawia, że w nju mobile warto przemyśleć także droższe propozycje. Co oferuje wirtualny operator za większe pieniądze?

 • Za 29 zł do podstawowej oferty dochodzi pakiet 20 GB internetu (po pół roku 40 GB, po roku 50 GB, a po dwóch latach 60 GB), a za SMS-y i MMS-ynie płacimy już ani grosza.
 • Za 39 zł pakiet internetowy wzrasta do 40 GB (po pół roku 80 GB, po roku 100 GB, po dwóch latach 120 GB), a SMS-y i MMS-y stają się całkowicie darmowe.

Plush znów z abonamentem za 25 zł

Chociaż na początku 2021 roku Plush zdecydował się zmienić ofertę abonamentu z najtańszą możliwą opcją i podnieść jej cenę do 30 zł, po pół roku oferta wróciła w starej dobrej cenie. Żeby skorzystać z maksymalnej ilości danych komórkowych trzeba wprawdzie poczekać kilka miesięcy, ale bazowe pakiety są jak najbardziej wystarczające.

Najtańszy abonament sieci Plush jest przejrzysty

Co daje klientom podstawowy abonament Plusha, za który zapłacimy 25 zł?

 • Darmowe SMS-y oraz MMS-y do wszystkich sieci bez limitu.
 • Bezpłatne połączenia krajowe do sieci komórkowych i na numery stacjonarne.
 • Pakiet internetowy 15 GB (a po dwóch latach 20 GB).
 • 3,5 GB miesięcznie w roamingu.
 • Bezpłatny transfer danych odebranych i wysyłanych przy korzystaniu z Facebooka, Messengera, Instagrama czy WhatsAppa.
 • Dostęp do HBO GO na 1 miesiąc za 0 zł, a bezpłatna subskrypcja Tidal na 3 miesiące!
 • W tym przypadku nie ma mowy o opłacie aktywacyjnej.
 • Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Jakie plusy da nam wybranie droższych opcji?

Jak w każdej sieci, także w Plushu zdecydować możemy się na lepsze warunki za nieco wyższą cenę. Jakie jeszcze abonamenty warto rozważyć w przypadku tego operatora?

 • 25 zł przy umowie na 24 miesiące ? 20 GB internet od początku, a oprócz benefitów znanych z podstawowej oferty także możliwość dobrania telefonu z oferty Plusa. Przy przenoszeniu numeru aż 4 miesiące za 0 zł!
 • 30 zł przy umowie na 24 miesiące ? od początku mamy do wykorzystania pakiet 30 GB miesięcznie, i to z dostępem do 5G, oczywiście wraz z dodatkami i darmowymi miesiącami dla przenoszących numer.
 • 50 zł przy umowie na 24 miesiące ? oprócz wszystkich powyższych pakiet internetu wynosi 60 GB.

Dodatkowo do każdej z droższych ofert dodawany jest obecnie „bonus świąteczny”, czyli 100 GB internetu do zużycia w ciągu 24 miesięcy!

30 zł kosztuje najmniejszy abonament w Red Bull Mobile

Tak jak inne duże sieci, również Play oferuje swoje najtańsze usługi w ramach submarki. Jest nią Red Bull Mobile, w którym najtańszy abonament bez telefonu dostaniemy za kwotę 5 zł mniejszą niż w przypadku fioletowego starszego brata. Chociaż nie jest to propozycja tak dobra jak w przypadku internetu mobilnego na kartę, dzięki atrakcyjnym zniżkom na telefony warto przemyśleć ofertę RBM, jeśli do abonamentu chcemy dobrać urządzenie.

Małe opłaty za najtańszy abonament oznaczają niewielki pakiet gigabajtów

Najtańszy abonament w Red Bull Mobile kosztuje 30 zł i zawiera w sobie:

 • Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce.
 • SMS-y i MMS-y bez limitów do wszystkich sieci.
 • Pakiet internetowy 10 GB w przypadku umowy na czas nieokreślony.
 • Pakiet internetowy 15 GB przy umowie na dwa lata.
 • Kumulację niewykorzystanych gigabajtów (przechodzą na dwa kolejne miesiące).
 • W porównaniu do innych sieci na minus wyróżnia się opłata aktywacyjna, wynosząca aż 49,99 zł.

W przypadku droższych opcji licz na dodatkowe bonusy

Wśród submarek dodatkowa oferta Red Bull Mobile wyróżnia się przede wszystkim cenami. Co dostajemy w zamian za zwiększone opłaty? Wbrew trendom wyznaczanym przez konkurencję, nie są to znacznie większe pakiety internetu, lecz możliwość dobrania taniego smartfona od nawet 6 zł.

 • 50 zł przy umowie na 24 miesiące ? do 10 GB pakietu z najtańszego abonamentu istnieje możliwość dobrania taniego smartfona. Motorola Moto E7 Power za 56 zł to fantastyczna opcja!
 • 70 zł przy umowie na 24 miesiące ? tutaj pakiet internetowy sięga 15 GB, a za tę samą Motorolę zapłaci się zaledwie 6 zł.
 • 90 zł przy umowie na 24 miesiące ? internet wzrasta do 25 GB, a za 6 zł dostaniemy chociażby Realme 8, jeden z najlepszych telefonów do 1000 zł na rynku.
 • 200 zł przy umowie na 24 miesiące ? internet jest „nielimitowany” (z pełną prędkością do 35 GB), a za 6 zł dostaniemy tak dobre modele jak Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Mało? Do tego dorzucany jest powerbank na start i 4-pak Red Bulla co miesiąc!

Najtańszy abonament Plus bez telefonu to 35 zł

Spośród dużych sieci komórkowych najmniejsze opłaty za miesięczny abonament obowiązywały niegdyś w Plusie, ale teraz operator podgonił konkurencję pod względem wysokości cen. Co konkretnie jest w stanie zaoferować, jeżeli chcemy zadeklarować comiesięczne uiszczanie opłat? Po zakończeniu jednej z promocji na dodatkowy bezpłatny dostęp do sieci gigabajty podwojone zostały już na stałe, ale w najtańszym pakiecie nie jest pod tym względem zbyt korzystnie.

Standardowa oferta abonamentowa dużych operatorów

W ramach najtańszej oferty abonamentowej Plusa za 35 zł dostajemy:

 • Nielimitowane połączenia.
 • Nielimitowane SMS-y.
 • Nielimitowane MMS-y.
 • Pakiet internetu 4 GB.
 • Umowę na 24 miesiące.
 • Brak opłaty aktywacyjnej przy podpisywaniu umowy przez internet.

Co z droższymi abonamentami Plusa?

Nieprzypadkowo abonament Plusa jest jedyną propozycją sporych operatorów, która nie znalazła naszego uznania w rankingu najlepszych abonamentów komórkowych. W porównaniu do konkurencji wygląda to dość biednie.

 • Przy abonamencie 55 zł miesięcznie pakiet internetu wynosi 30 GB, a dodatkowo otrzymuje się 150 GB do wykorzystania w pierwszych trzech okresach rozliczeniowych.
 • Podwyższenie miesięcznej opłaty do 65 zł zapewnia 60 GB internetu, a do 150 GB na 3 miesiące dołącza darmowa dwuletnia subskrypcja Tidal.
 • 85 zł miesięcznie w Plusie to nie tylko wszystkie powyższe benefity, ale również 120 GB internetu w pełnej prędkości.

Zaznaczyć należy też, że niezależnie od ceny abonamentu, klient Plusa dostaje dostęp do sieci 5G. Jej możliwości są w Polsce jak na razie stosunkowo małe, ale w ciągu 2 lat może się to zmienić, więc mieszkańcy dużych miast z zasięgiem 5G powinni brać to pod uwagę.

Do 35 zł dobija też najtańszy abonament w T-Mobile

Ostatnim operatorem z naszej listy najtańszych abonamentów komórkowych jest T-Mobile. Za taką kolejność odpowiada wyłącznie alfabet ? podobnie jak w Orange i Play, również w sieci kojarzonej z kolorem magenta za abonament zapłacimy najmniej 35 zł. Tutaj dostępna będzie jednak także specjalna oferta na 6 miesięcy, a nie zwyczajowe dla dużych sieci dwa lata.

Najtaniej i z krótkim zobowiązaniem? Sprawdź T-Mobile Smart

W połowie sierpnia do oferty T-Mobile dołączyła propozycja taniego abonamentu, w przypadku którego zobowiązanie wynosi nie 2 lata, lecz zaledwie pół roku. Znacznie większa niż w przypadku standardowego najtańszego abonamentu T-Mobile jest również paczka z internetem. Dodajmy, że według benchmarków jest to najszybszy internet mobilny w Polsce. Co otrzymamy za 35 zł miesięcznie w pakiecie Smart?

 • Nielimitowane rozmowy.
 • Darmowe SMS-y i MMS-y.
 • Pakiet internetu 10 GB.
 • Umowa na 6 miesięcy.
 • Brak opłaty aktywacyjnej.

Jaką ofertę T-Mobile przygotował dla bardziej wymagających?

Jeśli najtańszy abonament T-Mobile nie wydaje się nam wystarczająco satysfakcjonujący, a z jakichś powodów koniecznie musimy wybrać właśnie tę sieć, więc możliwości zaoferują nam:

 • T-Mobile XS ? przy 2 latach umowy za 35 zł miesięcznie otrzymuje się 3 GB internetu.
 • T-Mobile S ? za 45 zł płacone co miesiąc otrzymamy pakiet internetu 8 GB.
 • T-Mobile M ? chcąc wykupić abonament za 55 zł miesięcznie, załapiemy się na letnie zmaksymalizowanie internetu do 40 GB przez dwa lata trwania umowy. Ciekawostką jest 100 zł zniżki na telefon.
 • GIGAjesień ? poszerzenie planu taryfowego o dostęp do sieci 5G podniesie wprawdzie koszt abonamentu do 65 zł, ale przyniesie również 200 GB w ofercie GIGAjesień, a także wzrost zniżki na smartfona do 200 zł.
 • T-Mobile M+ 5G ? za 65 zł dostajemy dostęp do 5G z pakietem 80 GB internetu w pełnej prędkości i zniżkę na telefon sięgającą 200 zł. Dodatkowo darmowy dostęp do HBO GO, Tidal, Legimi lub Polsat Box Go na 6 miesięcy.
 • T-Mobile L+ 5G ? za 90 zł dostęp do 5G oraz 150 GB internetu w pełnej prędkości jest uzupełniane o zniżkę na telefon sięgającą 300 zł. Dodatkowo darmowy dostęp do HBO GO, Tidal, Legimi lub Polsat Box Go na 12 miesięcy.
 • T-Mobile XL+ 5G ? opłacanie abonamentu w wysokości 120 zł miesięcznie przyniesie klientowi rekordowe 600 zł zniżki na telefon oraz limit 200 GB internetu w pełnej prędkości. Dodatkowo darmowy dostęp do HBO GO, Tidal, Legimi lub Polsat Box Go na 24 miesiące.

Play zwiększył cenę za najtańsze abonament, ale daje też więcej GB

Oferta abonamentowa Play przeszła jakiś czas temu metamorfozę. Zwiększeniu uległy chociażby pakiety internetu. Chociaż wiązało się to ze znaczącym podniesieniem cen, obecnie podpisując umowę przez internet możemy liczyć na spore zniżki i najtańszy abonament w cenie 35 zł miesięcznie. Co uzyskamy w ramach tej oferty?

Taryfa Solo S+ w Play to darmowe rozmowy, SMS-y i pakiet 8 GB internetu za 35 zł

Najtańszy abonament Play najlepiej wykupić przez internet, ponieważ wówczas jego cena spadnie do 35 zł miesięcznie. Co znajduje się w planie taryfowym Solo S+?

 • Nielimitowane rozmowy, również w roamingu.
 • SMS-y i MMS-y do wszystkich bez limitu, także za granicą w krajach UE.
 • Pakiet internetu 8 GB.
 • Tidal przez 3 miesiące za darmo.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • Przykra niespodzianka w postaci opłaty aktywacyjnej (50 zł) na start.

I w tym przypadku najtańszy abonament bardziej odstrasza, niż kusi. Lepsze warunki za mniejsze pieniądze, często bez podpisywania dwuletniej umowy, znajdziemy u operatorów wirtualnych. Jeśli zależy nam na sensownej propozycji abonamentu od Play, musimy rozejrzeć się wśród droższych ofert.

Jakie lepsze abonamenty oferuje Play?

Oprócz najtańszego abonamentu w Play znajdziemy jeszcze trzy plany taryfowe. Co oferują?

 • Solo M ? za 45 zł na miesiąc otrzymamy pakiet internetu 40 GB w pełnej prędkości, a dodatkowo pakiet podstawowy usługi Play Now oraz 3 miesiące bezpłatnego korzystania z Tidal.
 • Solo L ? przy 65 zł miesięcznie możliwa do wykorzystania ilość gigabajtów rośnie do 140 GB w pełnej prędkości.
 • Solo Homebox ? przy opłacie rzędu 75 zł dodatkowo oprócz 150 GB internetu mobilnego w komórce dostępny jest także internet domowy, w pełnej prędkości oferujący aż 200 GB.

Najtańszy abonament Orange kosztuje aż 40 zł!

Orange jest jednym z czterech największych operatorów sieci komórkowej w Polsce. Mniej kosztowne usługi oferuje w ramach submarki nju mobile. W standardowej ofercie najtańszy abonament został podniesiony pod koniec maja 2021 roku do 40 zł. Czy nowa cena oznacza nową jakość? Zwiększony został pakiet internetu, a na plus wypada również zniesienie opłat za SMS-y i MMS-y.

Wiele osób decyduje się i tak na najtańszy abonament Orange ze względu na przyzwyczajenie do dużej marki lub chęć wzięcia dodatkowego telefonu, co nie zawsze możliwe jest w przypadku operatorów wirtualnych. Sprawdźmy, co dostają w zamian.

W najtańszym abonamencie Orange dopłacamy do SMS-ów!

Najtańszy abonament Orange, za który zapłacimy 40 zł, to:

 • Nielimitowane rozmowy, również w roamingu.
 • Nielimitowane SMS-y i MMS-y.
 • Pakiet internetu 4 GB + 1 GB.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • 1 miesiąc za 0 zł przy podpisaniu umowy online.
 • Jednorazowa opłata aktywacyjna, której koszt wynosi aż 50 zł.

Dodatkowo próżno szukać tu ciekawych dodatków w stylu kumulacji niewykorzystanych gigabajtów czy darmowych pakietów na określone aplikacje video lub social media. Ponadto po wykorzystaniu pakietu internet zwalnia do zaledwie 16 kb/s, co zmusza nas do wykupienia dodatkowych GB. Abonament w Orange zaczyna być kuszący dopiero wówczas, gdy zdecydujemy się na znacznie droższe opcje.

Skorzystaj z oferty Orange

Czego spodziewać się po droższych planach taryfowych w Orange?

Jakie jeszcze plany taryfowe przygotowała dla klientów pomarańczowa sieć? W Orange na abonament znajdziemy:

 • Plan 50 ? tutaj za 50 zł miesięcznie będziemy mieli dodatkowo darmowe SMS-y i MMS-y, również w roamingu. Pakiet internetu wzrasta do 12 GB.
 • Plan 60 ? pakiet internetowy rośnie do 25 GB, a jego wykorzystanie nie powoduje praktycznego odcięcia od połączenia, lecz ograniczenie prędkości do 1 Mb/s. Po spełnieniu pewnych warunków można korzystać z 5G.
 • Plan 80 ? za taką kwotę możemy wykorzystać z pełną prędkością aż 80 GB, również z 5G, a dodatkowo przez 24 miesiące aktywny jest Video Pass, dzięki któremu transfer nie jest zjadany przez aplikacje takie jak HBO GO, Netflix, YouTube, Canal+, TVP sport, Player, CDA Premium, Orange TV GO, Ipla, vod.pl, TVP VOD, TVP Stream, WP Pilot, TVP info.

2 KOMENTARZE

 1. W Nju jest błąd ponieważ, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE dodatkowo płatne. 9gr/SMS, 19gr/MMS, ale nie więcej niż 9 zł za korzystanie bez limitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

[recent_products limit=”4″ columns=”2″]

Najnowsze artykuły

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

Pokemon GO: Team GO Rocket w natarciu. Jakie kontry warto przygotować?

Jakie zasadzki szykuje na nas Team GO Rocket w 2022 roku? Mimo iż Giovanni Special Research nie jest obecnie dostępny, od 24 do 30...

Raids w Pokemon GO na grudzień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na grudzień 2021 roku,...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet ? promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Powiązane artykuły

x