• Rankingi

Internet mobilny bez limitu. Porównanie abonamentów domowych

Zobacz także

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

iPhone 14 Plus. Poznaj nową czternastkę Apple z dużym ekranem

iPhone 14 Plus to jeden z czterech najnowszych smartfonów marki Apple, które swoją premierę miały we wrześniu 2022 roku....

Jak zacząć z domową automatyką? Przewodnik dla początkujących

Internet of Things (Internet Rzeczy) to koncepcja, która z roku na rok rozwija się coraz prężniej. W wielu polskich...

Internet mobilny na kartę czy abonament? Jak dobrać najtańsze rozwiązanie?

W jakich sytuacjach sprawdza się Internet mobilny? Niewątpliwą zaletą Internetu mobilnego jest wspomniana we wstępie możliwość korzystania z niego w...

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama?

Jeśli jesteś miłośnikiem Instagrama i chcesz pobrać swoje ulubione zdjęcia lub filmy, nie jesteś sam. Wiele osób chce zachować...

W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela?

Uniwersum Marvela to jedno z największych i najbardziej znanych na świecie komiksowych uniwersów. W ciągu ostatnich kilku lat wiele...
- Reklama -

Internet mobilny bez limitu to jedno z najbardziej nadużywanych haseł na rynku GSM. Operatorzy bezwstydnie zachwalają tym sloganem oferty, dopisując drobnym druczkiem uwagi o tak zwanym lejku, czyli ograniczeniu prędkości (najczęściej do 1 Mb/s) po wykorzystaniu określonej liczby gigabajtów. Przygotowaliśmy zatem porównanie najlepszych ofert na domowy internet bez limitu za spore pieniądze. W ich przypadku pełne wykorzystanie transferu raczej nie grozi większości użytkowników.

W naszym zestawieniu najlepszych ofert internetu bezprzewodowego dowiesz się:

 1. Jak prezentuje się ranking internetu mobilnego bez limitu?
 2. Jaka jest jedyna sieć z nielimitowanym dostępem do internetu?
 3. Gdzie wykupić internet mobilny bez limitu w nocy?
 4. Jakie ograniczenia ma tak naprawdę internet bez limitu w Play?
 5. Czy warto postawić na 500 GB internetu mobilnego za 100 zł?
 6. Czy kryteria rankingu internetu mobilnego bez limitu są jasne?

Internet mobilny bez limitu – ranking

Jaka sieć oferuje dziś najlepszy internet mobilny bez limitu? Ranking, wraz z zaznaczeniem faktycznych ograniczeń, prezentuje się następująco:

OperatorOgraniczeniaUmowaNa startAbonament
T-MobileBez limitu prędkość do 90 Mb/s24 miesiące59 zł90 zł
OrangeBez limitu w nocy
W dzień 250 GB
24 miesiące50 zł60 zł
PlayBez limitu do 500 GB24 miesiące50 zł90 zł
PlusBez limitu do 500 GB24 miesiące1 zł100 zł

- Reklama -

Warto podkreślić, że jest to zbiór ofert dla naprawdę wymagających. 500 GB to olbrzymi limit, którego nie wykorzysta 99% klientów. Standardowemu użytkownikowi powinny wystarczyć znacznie mniejsze pakiety z najlepszych ofert na internet mobilny na umowę, a w wielu przypadkach optymalnym rozwiązaniem mogą być sieci proponujące tani i dobry dostęp do sieci na kartę, do których dokupuje się ewentualnie pakiety po wyczerpaniu limitu z podstawowej oferty.

1. T-Mobile – jedyny prawdziwy internet mobilny bez limitu

Obecnie na rynku funkcjonuje tylko jedna prawdziwa oferta na domowy internet mobilny bez limitu. T-Mobile nie podlicza klientowi wykorzystanych gigabajtów, ale jest to okupione ograniczoną prędkością, sięgającą 90 Mb/s w przypadku najdroższego abonamentu. Obecnie jest to absolutne minimum, które i tak może niedomagać w przypadku korzystania przez kilkoro domowników z wymagających gier online czy seriali wysokiej jakości. Nie jest to także wartość optymalna w przypadku wgrywania na serwery potężnych plików dźwiękowych czy wideo, a przecież to właśnie do takich celów internet mobilny bez limitu mógłby przydać się najbardziej.

Co konkretnie oferuje T-Mobile w ramach oferty Nielimitowany Internet Domowy? Za 90 zł miesięcznie klient otrzymuje:

 • Dostęp do internetu mobilnego bez limitu GB, ale z maksymalną prędkością 90 Mb/s.
 • Obligatoryjny router Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station za 59 zł albo jego odpowiednik innej firmy w tej samej cenie.
 • Brak opłaty aktywacyjnej.
 • Prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni w ramach opcji „Na próbę”.
 • 20 zł zniżki w przypadku posiadania abonamentu w T-Mobile.
 • Umowę na 24 miesiące.

Podpisanie umowy z T-Mobile jest dobrym wyborem również dlatego, że na starcie współpracy z operatorem nie czeka nas zalew nadprogramowych wydatków. Router kosztuje zaledwie 9 zł, a opłata aktywacyjna nie jest pobierana.

T-Mobile bez limitu
Fot. T-Mobile

2. Orange – internet mobilny bez limitu w nocy

Gdyby nie fakt, że osią naszego rankingu uczyniliśmy hasło „bez limitu”, pierwsze miejsce musiałaby w nim zająć oferta Orange. W przeciwieństwie do lidera, pomarańczowy operator nie ogranicza bowiem prędkości. Oznacza to, że w nielimitowanych godzinach nocnych (rozciągających się od 0:00 do 08:00) można śmiało pobierać nawet największe pliki bez obawy, że zatka to domową sieć. Limit dzienny też nie jest przy tym niski, ponieważ wynosi 250 GB, z czego 50 GB można wykorzystać także poza strefą domową.

Jakie cechy Internetu Domowego 4G w Orange sprawiają, że warto wydawać 59,99 zł miesięcznie na abonament?

 • Dostęp do internetu mobilnego bez limitu GB w nocy.
 • Dzienny limit na poziomie 250 GB, z czego 100 GB można wykorzystać poza strefą domową.
 • 20 zł zniżki w przypadku korzystania z oferty Orange Love.
 • Umowa na 24 miesiące.
 • Możliwość rozłożenia na raty opłaty za router.

Niestety, oferta Orange ma też swoje minusy. Na start nowego klienta mogą czekać dodatkowe wydatki. Pierwszym z nich będzie opłata aktywacyjna w wysokości 49,99 zł. Jeżeli nie posiada się odpowiedniego sprzętu do odbioru internetu mobilnego, na start trzeba zaopatrzyć się także w urządzenie. Dostępny w opisanej powyżej ofercie T-Mobile router Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station kosztuje nie 59, lecz 192 zł, co można w ostateczności rozłożyć na raty i dopłacać każdego miesiąca 8 zł do rachunku.

Orange bez limitu w nocy
Fot. Orange

3. Play – teraz tańszy internet mobilny na 500 GB

Play w końcu odświeża swoją propozycję dla najbardziej wymagających! Fioletowa sieć oferuje internet bez limitu do nawet 1000 GB, jednak w naszym rankingu znalazła się propozycja o połowę mniejsza. Co oferuje klientom Play przy miesięcznym abonamencie rzędu 90 zł?

 • Internet domowy 5G z limitem 500 GB w pełnej prędkości.
 • 10 zł zniżki miesięcznie przy posiadaniu abonamentu w Play.
 • Amazon Prime Video za darmo przez 30 dni.
 • Ochrona internetu PRO za darmo przez 30 dni.

Jak doskonale widać, dodatki do internetu w Play są jedynie kosmetyczne. Jeszcze kilka miesięcy temu trzeba byłoby do miesięcznej ceny doliczyć 149 zł, ale teraz router stacjonarny kat. 12 ZTE MF286D kosztuje na start 1 zł, a opłata aktywacyjna wynosi 50 zł.

Internet bez limitu w Play
Fot. Play

4. Plus – 500 GB internetu za 100 zł

Opcji bez limitu, czy to z nieznacznie ograniczoną prędkością, czy nieograniczonym transferem w nocy, nie oferują obecnie pozostałe sieci. Wymagającym klientom wystarczyć muszą więc propozycje z naprawdę dużymi pakietami. W Plusie należy płacić za takową aż 100 zł miesięcznie (choć pierwszy miesiąc jest gratis), co przełoży się na:

 • Limit wynoszący aż 500 GB.
 • Internet 5G w cenie abonamentu.
 • Dostęp do Tidal Premium w cenie abonamentu.
 • HBO GO przez 1 miesiąc za 0 zł, a od 2 miesiąca tylko 20 zł.
 • Umowę na 24 miesiące.
 • Pierwszy miesiąc umowy grats.

Największym minusem tej oferty jest fakt, że dotyczy ona internetu z dostępem do technologii 5G, który na chwilę obecną nie dociera do przeważającej części Polski (choć jest obecny w dużych miastach). Konieczny będzie również zakup modemu obsługującego nową technologię, co nie jest obecnie niskim wydatkiem. Sam Plus oferuje router Huawei 5G CPE Pro 2 w 36 ratach po 44 zł, a w sklepach z elektroniką również trzeba nastawić się na wydatek co najmniej 1000 zł. Warto jednak dodać, że we wszystkich rankingach sieci 5G Plus zdecydowanie przewodzi, oferując średnią prędkość pobierania na poziomie co najmniej 200 Mb/s więcej niż konkurencja.

Efektywny koszt internetu bez limitu Plusa może więc za sprawą 5G znacznie wzrosnąć (przy zakładanym koszcie routera 1500 zł proporcjonalnie o ponad 60 zł miesięcznie). Sam abonament również nie należy do najniższych, czego w żaden sposób nie nadrabiają dodatki. Mimo iż Tidal jest godną konkurencją dla Spotify, a dla wielu widzów HBO GO nie ustępuje pod względem oferty Netflixowi, większość potraktuje bezpłatne lub przecenione o 25% abonamenty jako drobne bonusy.

Internet w Plus bez limitu
Fot. Plus

Najlepszy internet mobilny bez limitu – kryteria rankingu

Podczas zestawiania rankingu zakładaliśmy, że osoba, która chce znaleźć najlepszy mobilny internet bez limitu, stawia właśnie na maksymalny brak ograniczeń. Stąd pierwsze miejsca dla ofert niekoniecznie optymalnych: T-Mobile z mocno obniżoną prędkością maksymalną oraz propozycją Orange, która wydaje się najbardziej sensowna, ale niestety tylko wówczas, gdy klient ma opcję przeniesienia części swoich aktywności na noc.

Plus oraz Play kuszą dostępem do 5G, ale oprócz niskiego pokrycia kraju nadajnikami wszelkie dostępne w 2021 roku testy oraz recenzje wskazują, że na przełomową prędkość 5G jeszcze trochę poczekamy. Tymczasem ceny routerów pozwalających na odbiór sieci tej generacji powalają i możliwe jest, że decydując się na wzięcie na dwuletnie raty urządzenia za 1500-2000 zł za kilka miesięcy będziemy pluć sobie w brodę, widząc znacznie tańsze routery. W naszej ocenie dostęp do 5G nie jest obecnie wystarczająco istotnym czynnikiem, aby stanowić jakikolwiek wyznacznik oferty, podobnie zresztą jak w przypadku rankingu abonamentów komórkowych.

Jak na ranking internetu mobilnego bez limitu wpływała z kolei cena? Ofert jest na tyle mało i są na tyle dystynktywne, że nie miała zbyt wielkiego wpływu na miejsca. Jeżeli klient nie ma w domu routera 5G (a prawdopodobnie nie ma), oferta z Plusa staje się gorsza niż w Play z powodu braku w miarę taniego modemu. Kilkadziesiąt złotych dopłaty do abonamentu każdego miesiąca sprawi, że koszt miesięczny będzie naprawdę duży. Biorąc pod uwagę cenę i mogąc ogarniać czynności najbardziej obciążające pakiet w nocy, zdecydowanie warto postawić na propozycję Orange.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

[recent_products limit=”4″ columns=”2″]

Najnowsze artykuły

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

Pokemon GO: Team GO Rocket w natarciu. Jakie kontry warto przygotować?

Jakie zasadzki szykuje na nas Team GO Rocket w 2022 roku? Mimo iż Giovanni Special Research nie jest obecnie dostępny, od 24 do 30...

Raids w Pokemon GO na grudzień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na grudzień 2021 roku,...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet ? promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Powiązane artykuły

x