• Aplikacje

Spotify czy Tidal? Cennik i opinie. Sprawdzamy co jest lepsze

Zobacz także

Mobilny internet w podróży – czym jest roaming?

Komunikacja z bliskimi i przyjaciółmi to ważny element wakacji za granicą. Wyjeżdżając do innego kraju, musimy mieć pewność, że...

Sprzedaż telefonów używanych — ile można dostać?

Wiele osób, które decydują się na sprzedaż telefon komórkowego, upatruje w tym procesie szansy na amortyzację kosztów związanych z...

Gdzie można sprzedać stare telefony komórkowe?

Rozwój nowych technologii, dostęp do coraz to nowocześniejszych funkcji, lepsze parametry oraz najnowocześniejsze podzespoły — rynek telefonów komórkowych rozwija...

Jak przygotować iPhone do sprzedaży?

Żadne telefony tak nie trzymają swojej ceny tak, jak jest to w przypadku smartfonów Apple. Taki stan rzeczy...

Jak przygotować telefon do sprzedaży?

Sprzedaż telefonu wydaje się czynnością banalną. Wystarczy raptem wystawić smartfon na jednym z serwisów z ogłoszeniami i poczekać na...

Jak usunąć dane z telefonu przed sprzedażą?

Jednym z najprostszych sposobów na zaoszczędzenie na kupnie nowego telefonu jest sprzedaż obecnie używanego modelu. Przed oddaniem telefonu trzeba...
- Reklama -

Zgodnie z raportem Głównego Urzędu Statystycznego ponad pięćdziesiąt tysięcy Polaków słucha muzyki online. Spotify i Tidal są jednymi z najpopularniejszych platform streamingowych, które oferują konsumentom odsłuchiwanie muzyki zarówno w trybie online, jak i offline. Obie platformy są dostępne na urządzeniach mobilnych, komputerach stacjonarnych oraz na laptopach. Wiele osób zastanawia się, czy Tidal jest lepszy od Spotify. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Sprawdźmy!

Spotify czy Tidal? Co wybrać?

Wybór między Spotify a Tidal, jest zależny od Twoich preferencji. Spotify dedykowane jest osobom, które chcą po prostu posłuchać muzyki lub podcastu w standardowej jakości za niewielką opłatą. Tidal, którego obsługa w przypadku chęci podpięcia aplikacji pod sprzęt jest nieco trudniejsza i bardziej ograniczona, jest dedykowany dla osób zwracających uwagę na jakość dźwięku, jak i teledysków.

Spotify jest bardzo funkcjonalnym i prostym w obsłudze serwisem, z którego muzykę można odtworzyć na niemal każdym urządzeniu.

Tidal polecany jest tym użytkownikom, którzy chcą na bieżąco śledzić twórczość ulubionych artystów oraz mieć z nimi kontakt za pośrednictwem wspomnianego w artykule, aplikacji.

Czym jest Spotify?

- Reklama -

Spotify to szwedzki serwis streamingowy, stworzony w 2006 roku przez zespół Spotify AB w Sztokholmie, który oferuje użytkownikom dostęp do muzyki oraz podcastów objętych prawami autorskimi. Użytkownicy platformy mogą za pomocą prostej w obsłudze wyszukiwarki znaleźć utwór po tytule, wykonawcy, tytule albumu oraz gatunku.

Spotify jest także swego rodzaju medium społecznościowym. Użytkownicy mają możliwość tworzyć listy odtwarzania oraz dzielić się nimi ze znajomymi. Istnieje możliwość połączenia Spotify z serwisem Facebook.

Platforma Spotify jest dostępna w 186 krajach.

Podcasty Spotify

Czym jest Tidal?

Tidal jest serwisem streamingowym, który powstał w 2014 roku dzięki współpracy szwedzko-norweskiej grupy Aspiro. W 2015 roku platforma została przejęta przez przedsiębiorstwo Project Panther Ltd., którego właścicielem jest Jay-Z, amerykański raper.

Tidal działa na podobnych zasadach, co Spotify. Jednak serwis oferuje swoim klientom także korzystanie z obszernego katalogu wideo. W serwisie dostępny jest także program TIDAL X, który umożliwia konsumentom kontakt z artystami.

Dzięki tej aplikacji możesz między innymi:

 • oglądać transmisje na żywo z festiwali i koncertów,
 • przedpremierowo poznawać albumy oraz teledyski,
 • wygrać bilety na koncerty i inne wydarzenia,
 • zadawać pytania artystom.

Obecnie Tidal jest dostępny w 50 krajach.

Spotify cennik

Spotify jest usługą freemium. Oznacza to, że niektóre usługi w serwisie są w bezpłatne, lecz z reklamami oraz ograniczonymi opcjami personalizacji.

Wśród płatnych usług znajdują się między innymi:

 • słuchanie offline,
 • słuchanie bez reklam,
 • słuchanie za pomocą Smart TV,
 • pobieranie utworów na urządzenie,
 • odtwarzanie dowolnych utworów,
 • pomijanie utworów bez limitu.

Dostępne plany w Spotify:

 • Indyvidual (1 konto) – 19,99 złotych miesięcznie,
 • Duo (2 konta) – 24,99 złotych miesięcznie,
 • Family (6 kont) – 29,99 złotych miesięcznie,
 • Student (1 konto dla osoby legitymującej się dokumentem potwierdzającym bycie studentem) – 9,99 miesięcznie.

Ponadto serwis Spotify oferuje darmowy miesiąc próbny.

W Orange Spotify może być w cenie abonamentu.

Tidal cennik

Tidal nie jest dostępny w wersji darmowej. Katalog usług jest zależny od wyboru subskrypcji.

Dostępne plany w Tidal:

 • Premium (standardowa jakość dźwięku, słuchanie bez reklam i w trybie offline, gotowe, spersonalizowane playlisty, dostępne wideo, transmisje na żywo, 1 konto) – 19,99 złotych miesięcznie,
 • HiFi (jakość dźwięku HiFi i Master, słuchanie bez reklam i w trybie offline, gotowe, spersonalizowane playlisty, dostępne wideo, transmisje na żywo, 1 konto) – 39,99 złotych miesięcznie,
 • Family Premium – (standardowa jakość dźwięku, słuchanie bez reklam i w trybie offline, gotowe, spersonalizowane playlisty, dostępne wideo, transmisje na żywo, 6 kont) – 29,99 złotych miesięcznie
 • Family HiFi (jakość dźwięku HiFi i Master, słuchanie bez reklam i w trybie offline, gotowe, spersonalizowane playlisty, dostępne wideo, transmisje na żywo, 6 kont) – 59,99 złotych miesięcznie.

Ponadto w serwisie Tidal pierwsze 3 miesiące użytkowania są bezpłatne. Studenci po okazaniu legitymacji studenckiej mogą korzystać z platformy z 50% zniżką.

Tidal jest dostępny w abonamencie w: Plus, Plush, Orange oraz Play.

Spotify czy Tidal? Zwróć uwagę na jakość dźwięku

Jakość dźwięku w serwisach Spotify i Tidal w wersjach podstawowych jest taka sama. Na obu platformach w tej wersji strumieniowanie wynosi maksymalnie 320 kilobajtów na sekundę.

Subskrybując wersję HiFi w sewisie Tidal, użytkownicy mogą słuchać muzyki w formatach: MQA, FLAC i ALAC. Wspomniane formaty pozwalają słuchać muzyki w jakości dźwięku porównywalnej do studyjnych nagrań.

Według deweloperów wersja HiFi na platformie Spotify będzie dostępna pod koniec 2021 roku. Oczekiwana jakość dźwięku wówczas wyniesie 1411 kilobajtów na sekundę, czyli tyle, ile na nagraniach z płyt CD.

Dostępność serwisów

Zarówno Spotify, jak i Tidal są dostępne na telefonach komórkowych z oprogramowaniem Android oraz iOS. Oba serwisy są także dostępne na komputerach stacjonarnych i laptopach w formie aplikacji lub na przeglądarce.

Spotify jest dostępne także na konsolach Xbox i PlayStation, na większości smartwatchów oraz na głośnikach bezprzewodowych.

Aplikacje mobilne Spotify i Tidal — porównanie

Tak jak wspominaliśmy, zarówno serwis Spotify, jak i Tidal, mają swoje aplikacje mobilne. Aplikacje działają na podobnych zasadach. Są łatwe w obsłudze, przejrzyste i wyraźne.

W aplikacji Spotify, aby zmienić kolejność odtwarzania utworów, należy edytować playlistę. Wówczas powinno się przeciągnąć wybrany utwór przy pomocy suwaka w wybrane miejsce.

Natomiast w aplikacji Tidal, aby zmienić kolejność odtwarzania, trzeba przytrzymać palec na wybranym utworze i przeciągnąć go w wybrane miejsce.

Pamiętaj, że w przypadku obydwu aplikacji dostępny jest odtwarzacz internetowy, który, tak jak aplikacje, charakteryzuje się łatwością obsługi.

Czy można przenosić playlisty między platformami?

Dzięki przeróżnym aplikacjom możliwe jest przenoszenie playlist pomiędzy serwisami. Takie aplikacje są dostępne zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. W wersjach bezpłatnych przenoszenie playlist przebiega nieco wolniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

Najnowsze artykuły

TikTok bez rejestracji. Czy da się korzystać?

TikTok to popularna aplikacja do tworzenia i udostępniania krótkich filmów, która wymaga rejestracji. Aby korzystać z aplikacji, trzeba założyć...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet – promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Pokemon GO: eventy na grudzień 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na grudzień 2021 roku? Ten miesiąc przyniesie okazje na zyskanie najlepszych Pokemonów w grze, co nastraja pozytywnie na...

Pokemon GO: Community Day na grudzień 2021

Producenci Pokemon GO ujawnili informacje na temat Community Day na grudzień 2021. Zgodnie z tradycją otrzymamy dostęp do wszystkich bohaterów Dni Społeczności z minionych...

Powiązane artykuły

x