Smartfony Huawei

Powstanie firmy Huawei miało miejsce w roku 1987. Początek wyglądał zupełnie inaczej niż ma to miejsce teraz, ponieważ wszystko sprowadzało się jedynie do wymiany towarów pomiędzy dwoma miastami – Hongkongiem, a Shenzen. Każdy ze sprzętów był jednak prosty i niezbyt zaawansowany. Rozwój firmy zapewniło tworzenie autorskich projektów, ale miało to miejsce dopiero kilka lat po tym jak marka pojawiła się na rynku. Działalność najpierw miała miejsce tylko na terenie Chin.

Pierwszy raz poza granicami Chin

Przełom dwóch tysiącleci do moment, gdy firma zaczęła dystrybucję poza granice wspomnianego kraju. Czas przed rokiem 2000 okazał się być niezwykle istotny, ponieważ właśnie wtedy postanowiono wybudować sieci przemysłowe poza krajem kwitnącej wiśni. Jak się okazało był to bardzo dobry krok na przód, ponieważ już w roku 2005 sprzedaż poza Chinami była wyższa niż w samym kraju. Według statystyk sprzedaż w innych krajach niż Chiny to klucz do sukcesu, ponieważ wynosi ona aż ok. 65% całej sprzedaży co oznacza, że dystrybucja na skalę światową przyniosła firmie ogromny sukces. Rozwój przedsiębiorstwa możemy zauważyć także po samej liczbie pracowników, która na dzień dzisiejszy wynosi ok 200 tys. Jest to absolutnie światowy lider, jeśli chodzi o samą produkcję urządzeń mobilnych oraz telekomunikacyjnych.

Autorskie modele dopiero po kilku latach

Weźmy teraz pod uwagę tylko same smartfony. Statystyki wskazują na to, iż jest to drugi co do wielkości producent telefonów na całym świecie. Marka uplasowała się przed Apple. Liderem w tym zestawieniu jest Samsung. Dla bardziej zainteresowanych warto dodać, że produkcją wspomnianych telefonów firma tak naprawdę zajmuje się od 15 lat, jednak dopiero od 8 lat wydaje się z własnym logo.

Ciągły rozwój marki może potwierdzić chociażby wzrost klientów w postaci sprzedanych kolejnych modeli telefonów, a z roku na rok jest to coraz większa liczba. Teraz może warto byłoby się skupić na najnowszym modelu od firmy Huawei i powiedzieć sobie o nim jak najwięcej informacji.

Wiele wskazuje na to, iż marka Huawei powinna się jeszcze bardziej rozwinąć przez co powinna wzrosnąć również automatycznie ilość sprzedawanych urządzeń.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

x