• Porady
  • O nas
- Reklama -

Ile kosztuje Netflix? Nowy cennik i większe ceny za pakiety!

Zobacz także

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi...

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego...

Raids w Pokemon GO na wrzesień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon...
- Reklama -

Od października zmianie ulegną kwoty, jakie należy uiszczać każdego miesiąca za oglądanie najlepszych seriali i filmów. Ile kosztuje teraz Netflix? Cennik zależy od wybranego przez nas pakietu, dlatego przed podjęciem decyzji o subskrypcji warto dowiedzieć się, ile zapłacimy za Netflix w 2021 roku. Kwotę dostosować trzeba przede wszystkim do liczby osób, które mogą korzystać jednocześnie z konta. Jako że darmowy okres próbny już nie istnieje, podpowiadamy też, w jaki sposób obniżyć cenę Netflixa i gdzie szukać promocji na abonament.

Z artykułu na temat cennika Netflixa dowiesz się:

  1. Ile kosztuje abonament Netflix za miesiąc?
  2. Czym różnią się pakiety Podstawowy, Standard i Premium?
  3. W jaki sposób najlepiej opłacać abonament Netflix?
  4. Jak obniżyć cenę Netflixa?
  5. Kiedy Netflix podrożeje?

Ile kosztuje abonament Netflix za miesiąc?

W sierpniu 2021 roku Netflix ogłosił, że zmienia cenę poszczególnych pakietów abonamentowych w Polsce. Zmiany wchodzą w życie w październiku. Ile trzeba teraz zapłacić za miesiąc korzystania z usługi? Poszczególne plany Netflixa kosztują obecnie:

Pakiet NetflixIlu użytkowników?Ile kosztuje?
Podstawowy129 zł
Standard243 zł
Premium460 zł

Oznacza to, że względem wcześniejszych cen Pakiet Podstawowy Netflix stał się tańszy o 5 zł (wcześniej kosztował 34 zł), a Pakiet Premium podrożał aż o 8 zł (jego poprzednia cena to 52 zł). Jedynie umiarkowany plan abonamentowy nie uległ zmianie.

Czym różnią się pakiety Podstawowy, Standard i Premium?

Różnice pomiędzy poszczególnymi pakietami dotyczą liczby użytkowników, którzy mogą jednocześnie oglądać filmy i seriale na jednym koncie, a także dostępnej jakości seriali i filmów. Cena nie wpływa ani na gamę urządzeń, na których można odtwarzać dostępne produkcje, ani na prezentowaną w danym czasie ofertę. Najnowsze premiery Netflixa pojawiają się dla wszystkich użytkowników w jednym czasie.

Jaki konkretnie pakiet wybrać?

  • Netflix Podstawowy za 29 zł – platforma może być odpalona na tylko 1 urządzeniu, więc zazwyczaj odpada współdzielenie konta. Niedostępna jest również jakość lepsza niż standardowa. Opcja dla singli oraz par, które zawsze oglądają Netflixa wspólnie.
  • Netflix Standard za 43 zł – tutaj filmy i seriale mogą być wyświetlane jednocześnie na 2 urządzeniach, a wszystkie materiały odtwarzać będziemy w jakości HD. Powinno wystarczyć dla par oraz rodzin 2+1.
  • Netflix Premium – naturalny plan abonamentowy do współdzielenia, czy to ze znajomymi, czy w gronie rodziny, ponieważ można z niego korzystać nawet na 4 urządzeniach. Dodatkową zaletą jest dostęp do jakości Ultra HD.

Wszelkie różnice idealnie przedstawione zostały w cenniku Netflix w centrum pomocy platformy:

Cennik Netflix - pakiety Podstawowy, Standard i Premium
Fot. Netflix

W jaki sposób najlepiej opłacać abonament Netflix?

Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą na opłacanie abonamentu Netflix jest podpięcie do konta karty debetowej. Wbrew obawom niektórych użytkowników jest to sposób stuprocentowo bezpieczny, ponieważ nawet w przypadku nieprawidłowego naliczenia opłat (co jak dotąd nie miało miejsca) konsument nie będzie miał problemów z odzyskaniem pieniędzy. Dzięki podpięciu karty abonament Netflixa będzie zawsze opłacony.

Wiele osób decyduje się na podpięcie Netflixa do karty wirtualnej, na której nie ma standardowo żadnych pieniędzy. Najlepszym przykładem jest tutaj Revolut. Aplikacja wysyła użytkownikowi powiadomienie w momencie, gdy platforma chce pobrać pieniądze, a klient zyskuje czas na ewentualną rezygnację z dalszego opłacania abonamentu. Podobne produkty finansowe znaleźć można również w ofercie banków, a posiadacze konta osobistego mBanku mogą wyrobić eKartę do płatności internetowych za darmo.

Kolejnym sposobem, aby opłacić Netflix bez podpinania karty debetowej, są dedykowane karty podarunkowe. Doładowania za 60, 80 lub 120 zł można kupić w sklepach stacjonarnych (ma je chociażby Żabka) lub zamówić przez internet ze sklepów z elektroniką. To również dobry pomysł na prezent dla osób, które ze względu na sposób opłacania abonamentu nie odważyły się dotąd założyć konta na Netflix.

Jak obniżyć cenę Netflixa?

Mimo zapowiedzi platformy, której marzy się skończenie ze zrzutkami 4 osób na jedno konto, wciąż najlepszym sposobem na obniżenie ceny Netflixa jest wykupienie abonamentu z grupką znajomych. Jeśli uda się znaleźć 4 osoby, wówczas każdy płacił będzie miesięcznie po 15 zł. Nie jest to jednak wygodne rozwiązanie, ponieważ jedna z osób pełnić musi rolę skarbnika i opłacać abonament z góry, jednocześnie upominając się o przelewy od pozostałej trójki.

W omawianiu ceny Netflixa i jej obniżania trudno nie poruszyć tematu nieistniejącej już w Polsce opcji na bezpłatny okres próbny. Nie oznacza to jednak, że dostęp do jednego z największych serwisów VOD na świecie zawsze będzie wiązał się z comiesięcznymi kosztami. W pakietach operatorów telewizyjnych czy telekomunikacyjnych otrzymać można Netflix za darmo przy okazji wykupowania innych usług, w niektórych przypadkach uzyskując zwolnienie z abonamentu na 6 czy nawet 12 miesięcy.

Kiedy Netflix zdrożeje? A może będzie tańszy?

Netflix regularnie zmienia swój cennik, więc pytanie o kolejną podwyżkę jest zasadne. Jako że ostatnia nastąpiła w sierpniu 2021 roku, w najbliższym czasie nie powinniśmy spodziewać się kolejnych przetasowań. Co więcej, obniżenie ceny pakietu Netflix Podstawowy daje nadzieję, że zmiany iść mogą także w drugą stronę. Jeśli do Polski trafi w końcu Disney+ oraz HBO MAX, a nadwiślański rynek przestanie być traktowany po macoszemu przez Amazon Prime Video, konkurencja pomiędzy największymi platformami może pozytywnie odbić się na naszych portfelach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego...

Raids w Pokemon GO na wrzesień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na wrzesień 2021 roku,...

Netflix na październik 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany platformy...

Ile kosztuje Netflix? Nowy cennik i większe ceny za pakiety!

Od października zmianie ulegną kwoty, jakie należy uiszczać każdego miesiąca za oglądanie najlepszych seriali i filmów. Ile kosztuje teraz Netflix? Cennik zależy od wybranego...

FIFA 22 FUT: Web App za rogiem. Kiedy start z App Companion?

Dobry start w trybie FUT w FIFA 22? Web App to narzędzie niezbędne, aby nie przespać pierwszych możliwości na zdobycie silnych kart i dobre...

Powiązane artykuły