• Porady

Jak zrobić przelew na telefon? [PORADNIK]

Zobacz także

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

iPhone 14 Plus. Poznaj nową czternastkę Apple z dużym ekranem

iPhone 14 Plus to jeden z czterech najnowszych smartfonów marki Apple, które swoją premierę miały we wrześniu 2022 roku....

Jak zacząć z domową automatyką? Przewodnik dla początkujących

Internet of Things (Internet Rzeczy) to koncepcja, która z roku na rok rozwija się coraz prężniej. W wielu polskich...

Internet mobilny na kartę czy abonament? Jak dobrać najtańsze rozwiązanie?

W jakich sytuacjach sprawdza się Internet mobilny? Niewątpliwą zaletą Internetu mobilnego jest wspomniana we wstępie możliwość korzystania z niego w...

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama?

Jeśli jesteś miłośnikiem Instagrama i chcesz pobrać swoje ulubione zdjęcia lub filmy, nie jesteś sam. Wiele osób chce zachować...

W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela?

Uniwersum Marvela to jedno z największych i najbardziej znanych na świecie komiksowych uniwersów. W ciągu ostatnich kilku lat wiele...
- Reklama -

Świetną opcją na szybkie wysłanie pieniędzy jest przelew na telefon. Jak zrobić to za darmo i natychmiastowo? Potrzebna będzie aplikacja mobilna banku oraz dostęp do BLIKA. Pokazujemy krok po kroku w jaki sposób dokonać przelewu P2P znając wyłącznie numer telefonu adresata.

Sprawdź jak zrobić przelew na telefon w następujących bankach:

Jak zrobić przelew na telefon w PKO BP?

Najprostszym sposobem, aby przelać pieniądze na telefon w PKO BP, jest skorzystanie z aplikacji mobilnej IKO. Odbiorca będzie musiał przy tym posiadać dostęp do BLIKA, co nie jest problemem. Umożliwiają to aplikacje mobilne wszystkich większych banków w Polsce. Będzie to zatem nie tylko darmowe, ale również natychmiastowe dzięki systemowi płatności Elixir.

Jak przelać środki na telefon, gdy mamy konto w PKO BP? Musimy:

 1. Wejść w zakładkę Płatności w IKO.
 2. Wybrać opcję Przelew na telefon.
 3. Kliknąć Nowy przelew lub wybrać znajomego z listy kontaktów.
 4. Wpisać numer telefonu odbiorcy oraz kwotę.
 5. Zatwierdzić przelew przyciskiem OK i podać PIN.
- Reklama -

Maksymalny limit dzienny, jaki możemy ustawić dla tego typu operacji, wynosi 3000 zł. W ciągu 24 godzin nie można też dokonać więcej niż 100 przelewów. Sesje Elixir działają w tym banku bez przerwy przez 7 dni w tygodniu.

A czy w PKO BP możliwe jest odbieranie przelewów na telefon od osób korzystających z usług innych banków? Tak, ale ale najpierw musimy zarejestrować swój numer telefonu, do którego przypisane jest nasze konto.

Aby otrzymać przelew na telefon z innego banku do PKO BP, powinniśmy:

 1. Kliknąć Więcej na dolnej belce IKO.
 2. Wejść w Ustawienia.
 3. W zakładce Płatności wybrać Ustawienia BLIK.
 4. Zaznaczyć Odbieraj przelewy na telefon z innych banków.
 5. Zatwierdzić decyzję, podając kod PIN.

Przelew na telefon w Pekao – instrukcja krok po kroku

Tu również musimy posiadać aplikację mobilną, którą w banku z żubrem w logo jest PeoPay. W przypadku przelewu na telefon w Pekao należy uważać jednak na prowizję. Bank regularnie informuje, że będzie to opcja darmowa tylko do pewnego momentu. Najpierw koszt takiej operacji miał kosztować 1 zł od lipca 2020, obecnie datą graniczną jest 31.12.2020 r.

Na całe szczęście procedura jest tak samo prosta jak w innych bankach. Aby przekazać pieniądze w ten sposób, mając konto w Pekao, powinniśmy:

 1. W aplikacji PeoPay otworzyć Przelewy i doładowania.
 2. Wybrać opcję Przelew na telefon.
 3. Wpisać numer telefonu odbiorcy.
 4. Uzupełnić odpowiednią kwotę.
 5. Podać kod PIN lub zatwierdzić operację biometrycznie.

Jednorazowo nie przelejemy w ten sposób więcej niż 1000 zł dziennie, a maksymalny limit dla pojedynczej transakcji wynosi 500 zł. Natychmiastowy przelew nie wyjdzie ani nie dojdzie jedynie od 03:00 do 03:30 w nocy.

Prosta jest również procedura rejestracji numeru telefonu przypisanego do konta BLIK. Jeśli chcemy mieć możliwość odebrania w ten sposób przelewu, musimy:

 1. Wejść w Ustawienia aplikacji PeoPay.
 2. Przejść do Płatności i znaleźć Metody płatności.
 3. W Transakcjach BLIK wejść w Przelewy na telefon BLIK.
 4. Zaznaczyć pole Odbieraj przelewy na telefon BLIK.
 5. Potwierdzić decyzję.

Jak zrobić przelew na numer telefonu w banku Santander?

Jeśli znamy wyłącznie numer telefonu odbiorcy lub zależy nam po prostu na czasie, opcję wysłania środków oferuje aplikacja Santander mobile. Taki przelew jest zupełnie bezpłatny i zgodnie z działaniem systemu Elixir dotrze natychmiast, nawet w weekendy i święta. Jak zrobić przelew na telefon w ten sposób?

 1. W aplikacji Santander mobile nacisnąć ikonkę BLIK.
 2. Kliknąć Przelew na telefon.
 3. Wybrać odpowiedni kontakt lub wpisujemy numer telefonu.
 4. Uzupełnić kwotę przelewu.
 5. Zatwierdzić wysłanie pieniędzy.

Maksymalny limit dzienny przelewów dokonywanych za pomocą BLIKA wynosi w tym banku 10 000 zł. W działaniu Express Elixir nie ma w tym przypadku przerw technicznych.

W Santanderze równie łatwo umożliwić przekazywanie pieniędzy na nasze konto w analogiczny sposób. Jeżeli chcemy zgodzić się na odbiór tego typu przelewów, potrzebna będzie rejestracja numeru w aplikacji mobilnej. Gdzie to zrobić?

 1. Po kliknięciu odpowiedniej ikonki wejść w Ustawienia BLIK.
 2. Tam nacisnąć Przelew na telefon BLIK</strong.
 3. Wybrać Rejestruj numer.
 4. Po zapoznaniu się z zasadami potwierdzić przyciskiem Rejestruj.
 5. Wpisać kod SMS przesłany na nasz numer.

W ten sposób przelejesz pieniądze także w mBanku

Kolejną instytucją, w której będziemy mogli przekazać pieniądze bez konieczności wpisywania 26-cyfrowego numeru konta, jest mBank. I tutaj będzie to bezpłatne i błyskawiczne, niezależnie od pory dnia oraz ewentualnych sobót, niedziel czy świąt.

Jak zrobić przelew na telefon za pomocą aplikacji mobilnej mBank PL? W tym celu trzeba:

  1. Przejść do zakładki Płatności.
  2. Wybrać opcję Przelew na telefon.
  3. Kliknąć znak plusa i podać numer.
  4. Wpisać kwotę przelewu.
  5. Nacisnąć Zatwierdź

i autoryzować transakcję.

Jednym przelewem na telefon będziemy mogli wysłać w mBanku maksymalnie 500 zł dziennie, a takich operacji wykonać co najwyżej 20 przez 24 godziny. Dobrą wiadomością dla nocnych marków jest fakt, że także tutaj nie napotkamy przestojów technicznych.

Odbieranie pieniędzy wymagało będzie dodania naszego numeru do sieci powiązań BLIKA. Zrobienie tego w aplikacji mBanku nie należy do najtrudniejszych zadań. Musimy postępować według następujących kroków:

 1. Otworzyć Menu (trzy poziome paski w lewym górnym rogu).
 2. Wejść w Ustawienia.
 3. W zakładce Usługi BLIK wybrać Przelew na telefon.
 4. Zaznaczyć wymagane opcje i kliknąć Zarejestruj.
 5. Zatwierdzić operację numerem PIN.

Przelew z telefonu na telefon w Millennium

Z opcji tej skorzystają również klienci Millennium. Procedura nie odbiega w przypadku tej instytucji od rynkowych standardów, podobnie zresztą jak najistotniejsze kwestie związane z przelewem. Jego wykonanie jest darmowe, a pieniądze dotrą na konto adresata w ciągu kilku sekund, nawet w weekendy i święta. W jaki sposób to zrobić?

 1. Zalogować się do aplikacji mobilnej Bank Millennium.
 2. Wybrać opcję Przelew BLIK na telefon.
 3. Uzupełnić dane adresata i wpisać kwotę przelewu.
 4. Nacisnąć przycisk Dalej.
 5. Kliknąć Zatwierdź przelew.

Jednorazowo w Millennium wyślemy w ten sposób do 500 zł. Maksymalna kwota łączna przelewów na telefon ustalona jest na poziomie 1000 zł, ale w ustawieniach możemy ją zwiększyć do 5000 zł. Przerwa techniczna w dotępności do systemu natychmiastowych przelewów Express Elixir trwa od 23:00 do 04:00 w nocy z piątku na sobotę, co może być pewnym mankamentem dla wiksiarzy.

Jak przebiega z kolei proces rejestracji naszego numeru w aplikacji mobilnej Bank Millennium? I tutaj cały proces jest analogiczny do innych instytucji finansowych, ponieważ należy:

 1. Wybrać Ustawienia w menu.
 2. Tam kliknąć w Ustawienia płatności.
 3. Przejść do Ustawienia przelewu na telefon.
 4. Wskazać numer telefonu i domyślne konto.
 5. Zatwierdzić chęć zarejestrowania numeru.

Alior Bank – jak wysłać pieniądze na telefon

BLIK dostępny jest również w Alior Mobile, a bank zadbał oczywiście o dostęp do przelewów na telefon. Nie zapłacimy za nie ani złotówki,

 1. Wejść do systemu poprzez ikonę BLIK w dolnym menu.
 2. Wybrać opcję Przelewy na telefon.
 3. Wskazać Wyślij przelew na telefon BLIK.
 4. Wpisać dane oraz kwotę.
 5. Zatwierdzić dyspozycję.

Maksymalna kwota jednorazowego przelewu na telefon wynosi 500 zł, a w ciągu doby w ten sposób wyślemy przez BLIK maksymalnie 5000 zł. Alior ma krótkie przerwy w natychmiastowych przekazach, trwające każdej nocy przez dziesięć minut od 23:55 do 00:05.

A jak zarejestrować swój numer w celu otrzymywania przelewów na telefon od innych osób? W aplikacji Alior Mobile wykonać trzeba następujące kroki:

 1. Kliknąć ikonę BLIK w dolnym menu.
 2. Wybrać opcję Przelewy na telefon.
 3. Nacisnąć Zarejestruj numer strong.
 4. Potwierdzić Akceptuję oświadczenie.
 5. Wpisać kod przesłany SMS-em oraz numer PIN.

Co ciekawe, Alior Bank przygotował nawet film instruktażowy jak to zrobić. Jako że procedura jest podobna do innych instytucji, to cenne źródło wiedzy także w przypadku klientów pozostałych banków z naszej listy.

Przekazywanie pieniędzy przez BLIK w Moje ING

Szybki transfer pieniężny na telefon oferuje również ING Bank Śląski, który uważany jest za jednego z liderów w dziedzinie fintechu w Polsce. Opinie te są niebezpodstawne, ponieważ jako jedyna instytucja finansowa ING oferuje tego typu przelewy już z poziomu komunikatorów (jak na przykład WhatsApp czy Messenger). Wszystko to dzięki Klawiaturze Moje ING instalowanej wraz z aplikacją mobilną banku.

Jak zrobić przelew na telefon w Moje ING? Powinniśmy:

 1. Przejść w aplikacji do panelu Przelewy BLIK.
 2. Wybrać opcję Przelew na telefon BLIK.
 3. Wpisać numer telefonu odbiorcy lub wskazać go w kontaktach.
 4. Uzupełnić dyspozycję przelewu o kwotę.
 5. Zatwierdzić zmianę.

Niegdyś limity przelewów BLIK w ING należały do najniższych na rynku, ale obecnie zrównały się z rynkowymi standardami. Maksymalna kwota pojedynczej dyspozycji wynosi teraz 500 zł. Błyskawiczność transakcji gwarantowana jest przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Większego problemu nie sprawi również rejestracja naszego numeru, aby nie tylko wysyłać pieniądze, ale również je otrzymywać. W aplikacji Moje ING zrobimy to, postępując według następującej instrukcji:

 1. Wybrać opcję Karty i płatności telefonem.
 2. Odnaleźć szczegóły dotyczące przelewów BLIK.
 3. Wejść w sekcję Numer telefonu do odbierania przelewów na telefon BLIK.
 4. Dodać numer telefonu.
 5. Zatwierdzić operację kodem SMS.

Oprócz przelewu na telefon Getin Bank oferuje też podział rachunku BLIK

Ostatnim z banków oferujących przekazanie środków na telefon jest Getin. O czym warto wspomnieć, w aplikacji mobilnej tej instytucji dostępne są też opcje podziału rachunku BLIK czy wysłania prośby o przelew. W wielu przypadkach może to zastąpić omawianą funkcjonalność, jednak skupmy się właśnie na niej. Jak zrobić to w aplikacjach Getin Mobile oraz Noble Mobile?

 1. Wybrać opcję Zrób przelew i kontynuować Na telefon.
 2. Wpisać numer odbiorcy lub wybrać z kontaktów.
 3. Po wpisaniu kwoty kliknąć Dalej.
 4. W podsumowaniu operacji nacisnąć przycisk Wykonaj przelew.
 5. Potwierdzić zlecenie kodem PIN do aplikacji.

Dzienny limit kwotowy przelewu na telefon w Getin Banku wynosi 500 zł i jest to również maksymalna kwota, jaką można przekazać na jeden numer. Natychmiastowość usługi ogranicza przerwa techniczna Express Elixir, która w tej instytucji trwa każdego dni od 23:00 do 00:00.

Co z rejestracją numeru do odbierania przelewów BLIK? To kwestia prosta i bezproblemowa, ponieważ w aplikacji Getin Mobile wystarczy:

 1. Wejść w Ustawienia.
 2. Wybrać Ustawienia BLIK.
 3. Przejść do Przelew na telefon.
 4. Kliknąć Zarejestruj numer oraz Zapisz.
 5. Dyspozycję potwierdzić kodem SMS oraz PIN-em do aplikacji.

Jakie banki nie oferują tej opcji?

Niestety, taka forma przekazania pieniędzy nie jest dostępna we wszystkich instytucjach, które udostępniają BLIKA. Tak jest na przykład w BNP Paribas, gdzie za darmo wypłacimy pieniądze z bankomatu oraz zapłacimy za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych. Przelew na telefon nie jest tam jednak dostępny i trudno powiedzieć, czy zostanie oddany do użytku w przyszłości. Takie plany zapowiadane były już na 2018 rok, ale dotąd opcja nie została wprowadzona.

Podobnie jest z bankami, które wprowadziły BLIK dopiero niedawno. Brak możliwości wysłania środków na numer telefonu dotyka klientów Nest Banku. Prawdopodobnie tak samo będzie z instytucjami, które do sieci Polskiego Standardu Płatności dołączą w najbliższej przyszłości. Takie plany snują Idea Bank, Citi Handlowy, BOŚ Bank oraz Bank Pocztowy.

Przelew na telefon to dobry pomysł, aby uniknąć wyłudzenia na BLIK

Główną zaletą korzystania z tej opcji jest wygoda. Nie musimy korzystać z długich numerów kont, których nikt nie zna na pamięć. Wystarczy podanie numeru telefonu. Dodatkowo pieniądze docierają natychmiastowo, nawet w weekendy i święta, wyłączając przerwy systemu Elixir Express. W większości banków występują w środku nocy i trwające od 10 minut do maksymalnie czterech godzin. W niektórych przypadkach dużą rolę odgrywał będzie również fakt, że taki przelew jest bezpłatny.

Od dłuższego czasu znany jest problem wyłudzeń na BLIK. Sam system jest oczywiście bezpieczny, jednak w tym przypadku zawodzi nasza nieostrożność w mediach społecznościowych. Zdarza się, że otrzymujemy od dobrego znajomego na Facebooku lub Instagramie wiadomość z prośbą o pilne poratowanie gotówką. Pomoc polegać ma na przekazaniu kodu BLIK, który adresat wklepie w bankomacie i wypłaci w ten sposób pieniądze.

Oczywiście nadawcą tego komunikatu jest złodziej, który przejął dostęp do konta naszego znajomego w social media. Przelew na telefon to idealny sposób, aby uniknąć oszustwa metodą na BLIK. Jeśli koleżanka, kolega czy członek rodziny rzeczywiście są w potrzebie, zawsze możemy przekazać im pieniądze na numer telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

[recent_products limit=”4″ columns=”2″]

Najnowsze artykuły

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

Pokemon GO: Team GO Rocket w natarciu. Jakie kontry warto przygotować?

Jakie zasadzki szykuje na nas Team GO Rocket w 2022 roku? Mimo iż Giovanni Special Research nie jest obecnie dostępny, od 24 do 30...

Raids w Pokemon GO na grudzień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na grudzień 2021 roku,...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet ? promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Powiązane artykuły

x