• Aplikacje
  • Porady

Jaka to piosenka? Wyszukaj piosenkę za pomocą aplikacji Shazam i Google

Zobacz także

Mobilny internet w podróży – czym jest roaming?

Komunikacja z bliskimi i przyjaciółmi to ważny element wakacji za granicą. Wyjeżdżając do innego kraju, musimy mieć pewność, że...

Sprzedaż telefonów używanych — ile można dostać?

Wiele osób, które decydują się na sprzedaż telefon komórkowego, upatruje w tym procesie szansy na amortyzację kosztów związanych z...

Gdzie można sprzedać stare telefony komórkowe?

Rozwój nowych technologii, dostęp do coraz to nowocześniejszych funkcji, lepsze parametry oraz najnowocześniejsze podzespoły — rynek telefonów komórkowych rozwija...

Jak przygotować iPhone do sprzedaży?

Żadne telefony tak nie trzymają swojej ceny tak, jak jest to w przypadku smartfonów Apple. Taki stan rzeczy...

Jak przygotować telefon do sprzedaży?

Sprzedaż telefonu wydaje się czynnością banalną. Wystarczy raptem wystawić smartfon na jednym z serwisów z ogłoszeniami i poczekać na...

Jak usunąć dane z telefonu przed sprzedażą?

Jednym z najprostszych sposobów na zaoszczędzenie na kupnie nowego telefonu jest sprzedaż obecnie używanego modelu. Przed oddaniem telefonu trzeba...
- Reklama -

Co to za utwór, który wpadł Ci w ucho? Nie pamiętasz wykonawcy, tytułu ani nawet słów? Jedziesz autem i chcesz zidentyfikować piosenkę, którą właśnie słyszysz, by później móc podzielić się nią ze znajomymi? Od jakiegoś czasu po głowie „chodzi” Ci fragment utworu, który chciałbyś odnaleźć, nie pamiętasz jednak nic poza kilkoma sekundami melodii? Sprawdź, jak w łatwy sposób zidentyfikować nierozpoznane kawałki!

Chyba każdemu z nas zdarzyło się podczas jazdy usłyszeć kawałek, który spodobał nam się tak bardzo, że aż zapragnęliśmy odsłuchać go po powrocie do domu. W takich sytuacjach najczęściej staramy się zapamiętać jak najwięcej słów utworu, co pozwoliłoby nam na jego późniejszą identyfikację. Co jednak zrobić, gdy słowa ulecą nam z głowy lub zostaną źle zrozumiane? Czy nie ma prostszego, szybszego i natychmiastowego sposobu na identyfikację słyszanego w danym momencie utworu?

Co to za piosenka? Zarejestruj kawałek słyszanego utworu i słuchaj

Dostępne obecnie aplikacje pozwalają nam na rozpoznanie utworu za pomocą krótkiego, maksymalnie kilkunastosekundowego zarejestrowanego fragmentu. Zasłyszane przez aplikację dźwięki porównywane są ze wszystkimi ogólnie dostępnymi w internecie utworami, byśmy w ciągu chwili mogli otrzymać informację o tytule i wykonawcy kawałka, który akurat staramy się wyszukać.

Jaki to utwór, który leci w radiu? Shazam Ci pomoże

Jedną z najlepszych i najbardziej popularnych aplikacji ułatwiających rozpoznanie tytułu i wykonawcy utworu jest Shazam. Ta bezpłatna, dostępna na smartfonie aplikacja pozwala nam w każdym miejscu i o każdej porze rozpoznać słyszany przez nas utwór.

- Reklama -

Shazam

Wystarczy za pomocą przycisku włączyć nasłuchiwanie i po kilku sekundach Shazam udzieli nam wszelkich informacji o utworze, takich jak tytuł, wykonawca, tekst, a nawet pozwoli nam odtworzyć muzykę i teledysk bezpośrednio w Spotify, Apple Music lub aplikacji YouTube Music.

Nie ważne, czy usłyszysz cały utwór w radiu, czy tylko jego część np. w telewizji, na YouTubie, TikToku czy Facebooku, aplikacja Shazam bez problemu pozwoli Ci na zidentyfikowanie utworu, a historię wyszukiwania będziesz mógł sprawdzić w bibliotece utworów.

Wyszukiwanie piosenek offline w Shazam

Nawet jeśli nie masz dostępu do sieci, nie musisz rezygnować z wyszukiwania muzyki w aplikacji! Tryb offline pozwala na wyszukiwanie piosenek nawet poza zasięgiem sieci, a dodatkowa funkcja Shazam Auto dopuszcza wyszukiwanie utworów nawet po opuszczeniu aplikacji.

Publikowane w Shazam rankingi pozwolą Ci dowiedzieć się, czego aktualnie słucha się w Twojej okolicy, a rekomendacje pomogą Ci odkrywać nowe utwory, dopasowane do Twojego indywidualnego gustu na podstawie wcześniejszych wyszukiwań.

Połączenie Shazam i innych aplikacji pozwala na udostępnianie ulubionych utworów znajomym przy pomocy social mediów takich jak Facebook, Twitter, WhatsApp, Instagram, Snapchat i wiele innych. Wystarczy odpalić apkę podczas słuchania utworu i gotowe. Na ekranie pojawią się wszystkie informacje na jego temat!

Znajdź piosenkę śpiewając z aplikacją Google

Co zrobić, jeśli nie masz możliwości nagrać fragmentu wyszukiwanego utworu? Od dawna nie słyszałeś go w nigdzie, ale nieustannie „chodzi” Ci on po głowie? Jeśli pamiętasz tylko kilka sekund melodii i kilka słów? Może by tak zanucić… Tylko czy to zadziała? Oczywiście! Z nową funkcjonalnością aplikacji Google, wyszukiwanie głosowe utworów na przykład nucąc, jest dziecinnie proste!

Nowa funkcjonalność Google dostępna w Polsce

Nowa funkcjonalność aplikacji Google to ratunek dla wszystkich, którzy przy pomocy gwizdania, nucenia lub śpiewania chcą wyszukać dręczącą ich melodię i poznać jej wykonawcę, tytuł oraz słowa.

Sztuczna inteligencja Google’a naprawdę pozwala nam na identyfikację utworów, nawet jeśli nie jesteśmy profesjonalnymi wokalistami. Pomimo wielu fałszywych tonów, jakie mogą wystąpić podczas naszego śpiewania lub nucenia, aplikacja jest niezastąpiona. Wystarczy uruchomić aplikację Google’a, wcisnąć ikonę mikrofonu, po czym wybrać opcję „Wyszukaj piosenkę”, by już w kilka sekund cieszyć się informacjami o utworze.

Nucenie utworu, aby go znaleźć

Algorytmy Google’a zasłyszany dźwięk przekształcają w sekwencję liczbową, a następnie na podstawie odpowiadającej im linii melodycznej, wyszukują trzy najbardziej pasujące utwory. W praktyce oznacza to, że nie musimy idealnie wstrzelić się w linię melodyczną, by otrzymać podpowiedź w postaci szukanego tytułu. Wystarczy, że linia melodyczna będzie podobna, a Google wskaże nam jako podpowiedź kilka pasujących utworów. Dzięki temu możemy zidentyfikować nie tylko kłębiące nam się w głowie, dotąd nierozpoznane melodie, ale także nuconą przez bliską nam osobę piosenkę lub zasłyszany na lokalnym koncercie cover.

SoundHound — wiele sposobów identyfikacji utworów

Aplikacja SoundHound jest pierwszą, która pozwalała na wyszukiwanie utworów poprzez nucenie lub śpiewanie. Wystarczy dotknąć pomarańczowego przycisku i zarejestrować lub zanucić fragment utworu, który nie chce nam wyjść z głowy. Aplikacja ta pozwala nie tylko na identyfikację utworów, ale także rejestruje historię wyszukiwania, pozwala na odtwarzanie utworów i teledysków w innych aplikacjach, udostępnianie ich znajomym poprzez media społecznościowe, a nawet przeglądanie teksty, które przewijają się w czasie rzeczywistym wraz z piosenką. Ta funkcja pozwala nam poczuć się niczym na karaoke!

Oprócz tych funkcjonalności aplikacja SoundHound została rozbudowana o takie elementy jak ranking piosenek, filmów, artystów i albumów polecanych w danym tygodniu, przeglądanie zdjęć muzyków, ich biografii, sprawdzanie informacji o zespołach oraz informowanie o tym, który z artystów obchodzi dziś urodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

Najnowsze artykuły

TikTok bez rejestracji. Czy da się korzystać?

TikTok to popularna aplikacja do tworzenia i udostępniania krótkich filmów, która wymaga rejestracji. Aby korzystać z aplikacji, trzeba założyć...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet – promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Pokemon GO: eventy na grudzień 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na grudzień 2021 roku? Ten miesiąc przyniesie okazje na zyskanie najlepszych Pokemonów w grze, co nastraja pozytywnie na...

Pokemon GO: Community Day na grudzień 2021

Producenci Pokemon GO ujawnili informacje na temat Community Day na grudzień 2021. Zgodnie z tradycją otrzymamy dostęp do wszystkich bohaterów Dni Społeczności z minionych...

Powiązane artykuły

x