• Operatorzy
 • O nas
- Reklama -

Płatności mobilne Play z milionem klientów

Zobacz także

Research Breakthrough na październik 2021

Nagrodą za Research Breakthrough na październik 2021 roku będzie Yamask.  Jak go zdobyć? Każdego miesiąca jednym z zadań graczy...

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie...
- Reklama -

Chociaż nie należą do najlepiej opakowanych marketingowo usług telekomunikacyjnych (określane są przez samego operatora jako Zakupy Mobilne, Zapłać z Play oraz Zamów z Play), płatności mobilne Play przyciągnęły według sieci już milion użytkowników. Co warto wiedzieć o tej usłudze?

Jak działają płatności mobilne Play?

Płatności mobilne Play działają na zasadzie Direct Carrier Billing. Co to znaczy? Jest to metoda płatności, która pozwala użytkownikom dokonywać zakupów poprzez przypisywanie obciążenia do rachunku z sieci komórkowej.

Z jednej strony uczynić może to nawet najtańszy abonament drogim i nieprzewidywalnym co do wielkości. Płacimy pieniędzmi, których nie mamy w portfelu lub na koncie – istnieje zatem możliwość, że “popłyniemy”. Dopiero przy opłacaniu rachunku telefonicznego zdamy sobie sprawę, że wydaliśmy zbyt dużo i nie mamy z czego pokryć płatności.

Z drugiej strony usługa Zapłać z Play pozwala nam nabyć produkty i usługi w formie cyfrowej w momencie, gdy nie mamy wolnych środków. W przeciwieństwie do płatności kartą kredytową nie mamy w tym przypadku do czynienia z żadną “pożyczką” ze strony instytucji finansowej, co też jest olbrzymim plusem. Dla wielu klientów płatności mobilne w tej formie wiążą się z wygodą – płacąc za przejazd autostradą A4 przez aplikację nie muszą przejmować się w danej chwili opłatą, gdyż zostanie ona dopisana do rachunku za telefon.

Oczywiście ma to swoje ograniczenia. W ramach płatności mobilnych Play operator przyznaje nam miesięczny limit (wynoszący od 50 do 800 zł na cykl rozliczeniowe). Cena pojedynczego produktu cyfrowego lub biletu nie może przekraczać też 216 zł. Dodatkowo lista miejsc, gdzie skorzystamy z usługi Zapłać z Play, nie jest długa.

Gdzie opłacimy Zakupy Mobilne w Play?

Zakupy Mobilne w Play są bardzo popularne w przypadku serwisów subskrypcyjnych. Sporą popularnością cieszą się też wśród kierowych, płacących za parkingi czy wspomniane już przejazdy autostradą. Gdzie dokładnie możesz zagrać kartę Zamów z Play?

Do rachunku za telefon w Play doliczysz subskrypcje

Z sieci korzystamy w celach rozrywkowych i wydajemy na to grube pieniądze. Płatności mobilne Play pozwolą nam obejrzeć seriale, mecze koszykówki, skorzystać z aplikacji randkowych, a na dokładkę uzupełnić wiedzę o świecie. Do rachunku dopiszemy koszty generowane przez:

Płatności mobilne Play ułatwiają dokonywanie opłat za bilety i parkingi

Jedną z dziedzin życia, w przypadku których płatności mobilne mają wpływ widoczny gołym okiem, jest transport. Podstawą komunikacji publicznej są bilety, a w przypadku transportu indywidualnego taksy autostradowe oraz opłaty za parkingi. Wszystkie te kwestie pokryjemy w ramach usługi Zapłać z Play. W jakich dokładnie systemach?

 • moBilet,
 • iTaxi,
 • blinkee.city,
 • Autopay,
 • PANGO,
 • Mobilny Parking,
 • Skycash,
 • Hop.City.

Zapłać z Play na platformach dystrybuujących cyfrowe oprogramowanie

Inną popularną grupę miejsc, w których dostępne są płatności mobilne Play, stanowią platformy dystrybuujące cyfrowe oprogramowanie, sprzedające gry czy ułatwiające mikrotransakcje. Należą do nich:

 • Google Play,
 • App Store,
 • Microsoft Store,
 • Epic Games Store,
 • Kinguin,
 • Antstream Arcade,
 • Huawei App Gallery,
 • Wargaming,
 • Twitch .
Płatności mobilne Play z milionem klientów – źródła
 1. Biuro Prasowe Play, https://blogplay.pl/2021/03/milion-klientow-play-korzysta-z-zaplac-z-play/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie się nie kończy! Sprawdź nowe...

Netflix na październik 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany platformy...

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi abonamentami operatorów wirtualnych (Virgin, Lajt...

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego dnia miesiąca, ale wcześniejsze zapowiedzi...

Powiązane artykuły