• O nas
- Reklama -

Pokemon GO: eventy na czerwiec 2021 roku

Zobacz także

Games with Gold na lipiec 2021. Jakie gry już znamy?

Darmowe gry z abonamentu Xbox Live Gold zmieniają się co miesiąc. Na jakie tytuły możemy liczyć wśród Games with...

Pokemon GO: Team GO Rocket. Poznaj kontry na Grunts, Arlo, Cliff, Sierra i Giovanni

Jakie zasadzki szykuje na nas Team GO Rocket w tym miesiącu? Giovanni Special Research na czerwiec 2021 przez pierwszą...

Netflix na lipiec 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na lipiec 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem,...
- Reklama -

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na czerwiec 2021 roku? Motyw sezonowy zostanie przedstawiony wkrótce, a obecnie przebadać możemy bardziej szczegółowe atrakcje. Sprawdź nowe i powracające wydarzenia, które będą nam towarzyszyły przez cały najbliższy miesiąc. 

Jakie pojedyncze eventy zaplanowano w Pokemon GO na czerwiec 2021?

Wygląda na to, że po bardzo udanym maju producenci Pokemon GO również na czerwiec 2021 roku oraz start trwającego 3 kolejne miesiące Season of Discovery nie zaplanowali przeładowania nas małymi eventami. Miejmy nadzieję, że do tych kilku przygotują się równie solidnie. Oprócz Gible Community Day zaplanowanego na początek czerwca Niantic informuje o trzech wydarzeniach.

A Very Slow Discovery

Od wtorku 8 czerwca o 10:00 do niedzieli 13 czerwca o 20:00 odbędzie się wydarzenie skupione na Slowpoke’u. Na czym dokładnie ma polegać?

 • Swój debiut w grze zaliczą Galarian Slowpoke, Galarian Slowbro oraz Mega Slowbro.
 • Ewolucja Galarian Slowpoke w Galarian Slowbro będzie wymagała uczynienia z niego Buddy i złapania 30 Pokemonów typu Poison.
 • Do sklepu trafi darmowy event box z 20x Poké Balls, 10x Great Balls oraz 1x King’s Rock.
 • Na dziko pojawiały będą się m.in. Slowpoke, Slakoth, Gulpin, Spoink, a wyjątkowi szczęściarze napotkają Slowbro czy Vigoroth.
 • Dodatkowo odbędzie się również Collection Challenge, w którym nagrodami będzie przedmiot kosmetyczny Slowpoke Forever Shirt, 30x Ultra Balls oraz 3000 XP.
 • Field Researche nagradzał będą m.in. spotkaniami z Pokemonami z rodziny Slow…
 • W PokeStopach oraz prezentach od przyjaciół otrzymamy naklejki stworzone specjalnie na event.

Solstice Event

Od czwartku 17 czerwca o 10:00 do niedzieli 20 czerwca o 20:00 odbędzie się kolejna edycja Solstice Event, w trakcie którego mieszkańcy północnej półkuli mają okazję napotkać Pokemony związane z latem, podczas gdy trenerzy z półkuli południowej będą bawili się z Pokemonami zimowymi. Co dokładnie to oznacza?

 • W dziczy napotkamy Lunatone, Solrock, Spheal, Yanma, Chimchar, Summer Form Deerling, a pojawić może się nawet Snorlax!
 • W nagrodach za Field Research powiązane z eventem pojawi się spotkanie z Yanma, a także Silver Pinap Berries.
 • W trakcie eventu znacznie więcej prezentów oraz PokeBalli przyniesie graczowi jego Buddy Pokemon.
 • O połowę zmniejszy się dystans potrzebny do uzyskania serduszka od Buddy.

W evencie Bidoof Breakout debiut zaliczy Shiny Bidoof

Niantic zapowiadał na okres między piątkiem 25 czerwca od 10:00 do czwartku 1 lipca o 20:00 wgryzienie zębów w niespodziewany event. Mieliśmy nadzieję, że nie oznacza to kolejnej porcji wszechobecnych Rattata i tak się nie stało, choć nowy Pokemon też nie jest wybitny. Koniec czerwca oznaczał będzie debiut dla Bidoof w wersji Shiny, choć większość graczy znacznie bardziej zainteresuje z pewnością podwojenie, potrojenie lub nawet poczworzenie XP!

Na co konkretnie liczymy podczas Bidoof Breakout?

 • 2x XP za schwytanie Pokemona od piątku 25 czerwca o 10:00 do soboty 26 czerwca o 23:59.
 • 3x XP za schwytanie Pokemona od niedzieli 27 czerwca o 00:00 do poniedziałku 28 czerwca o 23:59.
 • 4x XP za schwytanie Pokemona od wtorku 29 czerwca o 00:00 do środy 30 czerwca o 23:59.
 • Bidoof napotkany podczas eventu będzie miał następujące ataki w zależności od daty, gdy trafi do PokeBalla (Shadow Ball: od piątku 25 czerwca o 10:00 do soboty 26 czerwca o 23:59; Thunderbolt: od niedzieli 27 czerwca o 00:00 do poniedziałku 28 czerwca o 23:59; Ice Beam: od wtorku 29 czerwca o 00:00 do środy 30 czerwca o 23:59).
 • Ewolucja Bidoofa do formy Bibarel przyniesie w trakcie eventu specjalny atak Hyper Beam.
 • Na czas wydarzenia Shadow Bidoof trafi w ręce Team GO Rocket.
 • Naklejki z Bidoofem pojawią się w prezentach i PokeStopach.

Czerwiec odświeży też stałe aktywności w Pokemon GO

Wśród atrakcji przewidzianych dla graczy Pokemon GO na czerwiec 2021 nie mogło zabraknąć zestawu stałych eventów, które powracają każdego miesiąca, a czasami nawet tygodnia. Czego dokładnie oczekiwać możemy tym razem?

 • Giovanni Special Research – w celu nadrobienia Giovanni Special Research za czas, gdy moduł Team GO Rocket był niedostępny, do 12:00 w czwartek 17 czerwca za zwycięstwo z bossem Team GO Rocket otrzymamy szansę na spotkanie z Shadow Zapdos.
 • GO Battle League – wraz z początkiem nowego kwartału (oczywiście tylko w świecie gry) możemy liczyć także na start 8. sezonu GO Battle League, w którym mierzyć można siłę wytrenowanych przez siebie Pokemonów w potyczkach z innymi graczami.
 • Rajdy – rotujące raz w tygodniu i zapewniające nieprzerwany dostęp do tak lubianych walk z potężnymi bossami. W pierwszej połowie czerwca nie będzie debiutów jeżeli chodzi o Raids Tier 5, ponieważ do gry wrócą po prostu Regice, Registeel i Regirock.
 • Research Breakthrough – w czerwcu 2021 roku za każde siedem dni wykonywania Field Research oprócz standardowych nagród czeka nas spotkanie z Clamperl i zestaw dodatkowych nagród, niewidzianych dotąd w RB.
 • Spotlight Hour – w tym miesiącu wtorków będzie aż pięć, zatem i Spotlight Hour przyniesie aż pięć różnych Pokemonów. Między 18 a 19 będziemy mogli złapać odpowiednią ilość następujących stworków: Dwebble, Abra, Slowpoke, Swinub i Aipom.

Znamy też pierwsze wydarzenie z lipca!

Chociaż do lipca pozostało jeszcze sporo czasu, znamy już dokładną datę pierwszego wydarzenia na ten miesiąc. I to nie byle jakiego, bo prawdopodobnie największego w kalendarzu eventów Pokemon GO w całym 2021 roku! Mowa tu oczywiście o Pokemon GO Fest 2021, zapowiedzianym na weekend 17-18 lipca. Biletowane wydarzenia mają swoją specyfikę i nie przyciągają graczy free-to-play, ale w tym roku liczymy na miłą odmianę. Producent gry mocno przecenił bilet i za 5 dolarów do Global Challenge Arena oraz szeregu innych aktywności może dołączyć mnóstwo graczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Pokemon GO: Team GO Rocket. Poznaj kontry na Grunts, Arlo, Cliff, Sierra i Giovanni

Jakie zasadzki szykuje na nas Team GO Rocket w tym miesiącu? Giovanni Special Research na czerwiec 2021 przez pierwszą...

Netflix na lipiec 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na lipiec 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany platformy...

Pokemon GO: eventy na czerwiec 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na czerwiec 2021 roku? Motyw sezonowy zostanie przedstawiony wkrótce, a obecnie przebadać możemy bardziej szczegółowe atrakcje. Sprawdź nowe...

Raids w Pokemon GO na czerwiec 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na czerwiec 2021 roku,...

HBO GO na lipiec 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA] [UPDATE]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na lipiec 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy nieoficjalnie z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany...

Powiązane artykuły