• O nas
- Reklama -

Pokemon GO Tour: Kanto. Wszystko o urodzinowym evencie!

Zobacz także

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi...

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego...

Raids w Pokemon GO na wrzesień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon...
- Reklama -

Już niedługo odbędzie się Pokemon GO Tour: Kanto! Ze względu na przekraczającą 50 zł cenę biletu wielu graczy zastanawia się, czy warto w ogóle brać w tym udział. Zapoznajcie się z charakterystyką poszczególnych atrakcji z biletem i bez, a jeśli zamierzacie go kupić, pomożemy w wyborze RED czy GREEN.

W artykule na temat Pokemon GO Tour: Kanto dowiesz się:

 1. Kiedy odbędzie się event?
 2. Ile kosztuje bilet?
 3. Wybrać RED czy GREEN?
 4. Jakie są atrakcje z biletem?
 5. Na co liczyć bez opłaty?

Kiedy odbędzie się Pokemon GO Tour: Kanto?

Pokemon GO Tour: Kanto zaplanowany został na sobotę 20 lutego 2021 roku. Trwał będzie od godz. 9:00 do godz. 21:00 czasu polskiego. Bilet na wydarzenie nabyć można będzie jednak tego dnia najpóźniej o godz. 07:00. Event podzielony zostanie na godzinne bloki poświęcone różnym miejscówkom z regionu Kanto:

 • Od godz. 9:00 do godz. 10:00 – Pallet Town
 • Od godz. 10:00 do godz. 11:00 – Pewter City
 • Od godz. 11:00 do godz. 12:00 – Cerulean City
 • Od godz. 12:00 do godz. 13:00 – Fuchsia City
 • Od godz. 13:00 do godz. 14:00 – Pokémon League
 • Od godz. 14:00 do godz. 15:00 – Pallet Town
 • Od godz. 15:00 do godz. 16:00 – Pewter City
 • Od godz. 16:00 do godz. 17:00 – Cerulean City
 • Od godz. 17:00 do godz. 18:00 – Fuchsia City
 • Od godz. 18:00 do godz. 19:00 – Pokémon League
 • Od godz. 19:00 do godz. 21:00 – bez rozróżnienia na miejscówki

Do tego czasu mamy możliwość brania udziału w szeregu aktywności, które przygotowują trenerów do celebracji piątych urodzin gry. Choć od początku miesiąca mamy do czynienia z mnóstwem walentynkowych wydarzeń, luty 2021 w Pokemon GO definitywnie stoi pod znakiem Kanto!

Jaka jest cena biletu na Pokemon GO Tour: Kanto?

Dla graczy, którzy nie płacili dotąd za darmową przecież grę cena biletu na Pokemon GO Tour: Kanto może wydać się naprawdę wysoka. Tak samo będzie z tymi, którzy dotąd wydawali pieniądze na małe przygody kosztujące równowartość zaledwie 1$. Wstęp na najnowszy event kosztował będzie w przeliczeniu na polską walutę aż 55,99 zł, a nabywszy wstęp wcześniej mogliśmy też liczyć na brak opłat za dodatkowe atrakcje na Community Day w styczniu i lutym.

Jak kupić bilet na Pokemon GO Tour: Kanto?

 1. Wejść do sklepu mikrotransakcyjnego.
 2. Kliknąć obrazek Pokemon GO Tour: Kanto.
 3. Wybrać opcję “Kup”.
 4. Wejść do plecaka (Item Bag).
 5. Wybrać stronę Red lub Green.
 6. Potwierdzić swój wybór (nie będzie można go odwołać).

W tym momencie otrzymamy medal świadczący o wybranym kolorze, a już od rana 20 lutego 2021 roku dostaniemy dostęp do wszelkich zaplanowanych atrakcji. Zanim przejdziemy do ich omówienia warto zastanowić się za argumentami przemawiającymi za wybraniem wersji RED lub GREEN.

Lepiej wybrać RED czy GREEN?

W gruncie rzeczy wybór jest kosmetyczny, ponieważ niezależnie od podjętej decyzji i tak w celu wyciągnięcia maksimum z eventu będziemy musieli wymieniać się swoimi zdobyczami z innymi graczami. Tylko w ten sposób zdobędziemy 150 Pokemonów, które oryginalnie zdobywać można było w Kanto. Będzie to łatwiejsze ze względu na fakt, że zasięg wymian zwiększony został na event i kilka dni po nim do 40 km.

Wybór pomiędzy różnymi wersjami gry jest standardem dla fanów Pokemonów odkąd pierwsze gry pojawiły się na konsolkach Nintendo Game Boy w 1996 roku. Pierwotny dylemat RED czy GREEN wraz Pokemon GO Tour: Kanto dotarł także do produkcji mobilnej Niantic.

Co da nam wybór GREEN?

Gracze, którzy zdecydują się na wybór RED, liczyć mogą na to, że:

 • Przez Incense’y będą przyciągane Pokemony przeznaczone na wyłączność: Ekans, Oddish, Mankey, Growlithe, Scyther i Electabuzz.
 • W wersji Shiny częściej pojawiały będą się: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pidgey, Ekans, Pikachu, Nidoran ♀, Oddish, Diglett, Mankey, Growlithe, Ponyta, Shellder, Drowzee, Krabby, Hitmonlee, Lickitung, Scyther, Electabuzz, Eevee, Kabuto oraz Dratini.

Co da nam wybór RED?

Natomiast w wersji GREEN liczyć możemy na :

 • Incense’y przyciągną Pokemony przeznaczone na wyłączność: Sandshrew, Vulpix, Meowth, Bellsprout, Magmar i Pinsir.
 • Większą częstotliwość wersji Shiny następujących stworków: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pidgey, Pikachu, Sandshrew, Nidoran ♂, Vulpix, Meowth, Psyduck, Bellsprout, Geodude, Exeggcute, Hitmonchan, Koffing, Tangela, Horsea, Magmar, Pinsir, Eevee, Omanyte oraz Dratini.

Aktywności w Pokemon GO Tour: Kanto z biletem

Gracze zastanawiający się nad kupnem biletu czekają zapewne przede wszystkim na wymienienie atrakcji, które Niantic przygotował dla graczy skłonnych wydać ponad 50 zł za pełnoprawne uczestnictwo w evencie. Jego nabycie spowoduje, że liczyć możemy na:

 • Wszystkie Pokemony odkrywane oryginalnie w regionie pojawiały będą się w dziczy, na rajdach, po zadaniach, wabione przez Incense’y lub dostępne przez ewoluowanie.
 • Uczestnictwo w wyzwaniu to szansa na złapanie wszystkich 150 oryginalnych Pokemonów, które potrwa do niedzieli 28 lutego.
 • Ich łapanie przyniesie więcej Candies.
 • Cały komplet stworków dostępny będzie w wersji Shiny, co oznacza, że niektóre z nich pojawią się w tej formie w Pokemon GO po raz pierwszy.
 • Collection Challenges będzie łącznie dziesięć, z czego pięć związanych z wymienionymi na samym początku artykułu miejscówkami, a kolejne pięć z Pokomenami RED, Pokemonami GREEN, rajdami, researchami oraz ewolucjami.
 • Przez cały dzień trwał będzie Pokémon GO Tour: Kanto Special Research, w którym nagrodą stanie się Shiny Ditto!
 • Po ukończeniu pierwszego wyzwania dostępny będzie Masterwork Research, rozpisany na nieco dłuższy czas niż sam event. Jego ukończenie wymagało będzie osiągnięcia 40 poziomu, złapania 30 Pokemonów, obrócenia 151 unikatowych dysków w PokeStope’ach oraz przejścia 151 km. Skończy się to spotkaniem z Shiny Mew!

A na co liczyć możemy bez biletu?

Pokemon GO Tour: Kanto za darmo

Chociaż atrakcje będą oczywiście mniejsze, również gracze korzystający z Pokemon GO Tour: Kanto za darmo liczyć mogą na ciekawe aktywności. Czego powinny się spodziewać osoby, które nie zdecydują się na bilet?

 • Czekał będzie na nich krótki Timed Research związany z eventem.
 • Niektóre ze 150 Pokemonów pojawią się w dziczy i w rajdach.
 • W rajdach na luty 2021 jako Legendary znajdą się Articuno (znający atak Hurricane), Zapdos (Thunder Shock), Moltres (Sky Attack) oraz Mewtwo (Psystrike).
 • Wymieniać Pokemonami będzie można się z trenerami oddalonymi nawet o 40 km!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego...

Raids w Pokemon GO na wrzesień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na wrzesień 2021 roku,...

Netflix na październik 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany platformy...

Ile kosztuje Netflix? Nowy cennik i większe ceny za pakiety!

Od października zmianie ulegną kwoty, jakie należy uiszczać każdego miesiąca za oglądanie najlepszych seriali i filmów. Ile kosztuje teraz Netflix? Cennik zależy od wybranego...

FIFA 22 FUT: Web App za rogiem. Kiedy start z App Companion?

Dobry start w trybie FUT w FIFA 22? Web App to narzędzie niezbędne, aby nie przespać pierwszych możliwości na zdobycie silnych kart i dobre...

Powiązane artykuły