• Aplikacje
  • O nas
- Reklama -

Aplikacja do nauki angielskiego – TOP 7

Zobacz także

Research Breakthrough na październik 2021

Nagrodą za Research Breakthrough na październik 2021 roku będzie Yamask.  Jak go zdobyć? Każdego miesiąca jednym z zadań graczy...

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie...
- Reklama -

Czy aplikacja do nauki angielskiego może nam pomóc? Samodzielna nauka języków obcych to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu albo pieniędzy na tradycyjne kursy z nauczycielami. W internecie znaleźć można wiele aplikacji, które mają nam pomóc w ogarnięciu angielskiego. Ich jakość jest różna, dlatego warto poznać te, które najlepiej wspierają w nauce, zachęcają do wysiłków i dają najlepsze rezultaty.

Jakie aplikacje do nauki angielskiego polecamy w naszym TOP 7? To:

  1. Duolingo
  2. Tweeba
  3. English Grammar in Use
  4. Memrise
  5. HelloTalk
  6. Rosetta Stone
  7. Mind Snacks

1. Duolingo – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

Duolingo

Duolingo to aplikacja pozwalająca na darmową naukę angielskiego dzięki potędze grywalizacji. Za nawet najmniejszy postęp zdobywamy punkty, dzięki którym pniemy się w górę tabeli. Jest intuicyjna i przyjemna w obsłudze.

Każdy użytkownik Duolingo samodzielnie ustala, ile czasu dziennie chce poświęcić na naukę i wybiera najbardziej interesujące go dziedziny. Aplikacja ma też wersję płatną, w której nie zobaczymy reklam i która pozwala na naukę offline.

Jej koszt to 6.99$ miesięcznie, a pierwsze dwa tygodnie korzystania są gratis.

Duolingo ma ponad 300 milionów użytkowników, co jest najlepszą recenzją tej appki.

2. Tweeba – darmowa aplikacja do nauki angielskiego

Tweeba

Tweeba Angielski – ucz się języka to darmowa aplikacja, która służy do bieżącej nauki języka. Znajdziemy w niej nie tylko przydatne słówka oraz zwroty, ale także zasady gramatyki angielskiej, słownik, ściągawki oraz testy.

Aplikacja jest łatwa w użytkowaniu i podzielona na przydatne grupy fiszek, wśród których możemy wybierać najbardziej nas interesujące. Wszystkie słówka oraz wyrażenia pogrupowane są tutaj w poziomy, oraz lekcje.

3. English Grammar in Use

Ta aplikacja sygnowana jest nazwiskiem Raymonda Murphy’ego, twórcy najpopularniejszych podręczników do nauki gramatyki języka angielskiego. Zapewnia solidną porcję wiedzy poprzez ćwiczenia, przy pomocy których łatwo zapamiętać nawet bardzo skomplikowane reguły. Chociaż od strony merytorycznej jest to rewelacyjna propozycja, wielu użytkowników narzeka na niestabilność aplikacji. Częste problemy techniczne mogą nieco uprzykrzyć naukę. Korzystanie z English Grammar in Use wiąże się z jednorazową opłatą 79,99 zł.

4. Memrise – nauka słówek w formie fiszek

Memrise to aplikacja, która koncentruje się na nauce słówek i zwrotów w formie fiszek. Oferuje ona ogromne możliwości nauki nawet w bezpłatnej wersji.

Płatna wersja serwisu wymaga opłaty 34,99 zł miesięcznie (ale już tylko 115 zł za rok). Istnieje również opcja wykupienia dożywotniego dostępu za 399,99 zł.

Wersja płatna Memrise to więcej nauki wymowy z native speakerami oraz angażujące ćwiczenia. Nie jest ona jednak niezbędna do nauki języka. Z bezpłatnym Memrise także można poznawać angielski w sposób efektywny i w takim tempie, jaki jest dla nas najlepszy.

5. HelloTalk – Porozmawiaj z native speakerem

Hello talks

HelloTalk działa na nieco innej zasadzie niż pozostałe aplikacje do nauki angielskiego. Łączy on osobę uczącą się z partnerem językowym, z którym wymieniać można wiadomości tekstowe i głosowe oraz rozmowy audio/video.

W HelloTalko znaleźć możemy także gry pomocne przy nauce języka angielskiego, czy sztuczną inteligencję, pomagającą przyswoić sobie zasady gramatyczne.

Najlepsze zaś w HelloTalk jest to, że najważniejsze funkcjonalności aplikacji są zupełnie darmowe, mimo iż ograniczone do nauki jednego języka naraz. Wykupienie subskrypcji VIP (29,99 zł miesięcznie lub 169,99 zł przy płatności za rok z góry) zwiększa limity i daje kilka ciekawych opcji społecznościowych.

6. Rosetta Stone – super popularna apka

Rosetta Stone to z pewnością jedna z najbardziej popularnych i rozpowszechnionych aplikacji do nauki języków. Bazuje na nauce słów oraz zwrotów i ich wymowy, ale nie zapomina o regułach gramatyki. Nie korzysta z języka polskiego, ale stopniowo wprowadza nowe słówka tak, by każdy mógł samemu poznać ich znaczenie. Główna wada Rosetta Stone to cena.

Opłata $11.99 miesięcznie przez 3 miesiące lub $199 na zawsze to niestety dość dużo. Ponieważ na rynku znaleźć można tańsze alternatywy, ta aplikacja znajduje się daleko za podium.

7. MindSnacks – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego dla dziecka

MindSnacks to aplikacja służąca do nauki przez zabawę. Jest przez to dedykowana głównie osobom młodszym, a instalowanie jej jest doskonałym pomysłem po kupnie telefonu dla dziecka. Ma ciekawą konstrukcję: nauka polega na rozwiązywaniu zadań w specjalnych minigrach, które są zabawne, angażujące, a przy okazji pozwalają poznawać tajniki języka.

Po wykorzystaniu darmowej zawartości MindSnacks możemy kontynuować naukę, płacąc miesięczny abonament w wysokości $4.99.

Ta aplikacja jest bardzo przydatna do nauki przed egzaminem SAT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie się nie kończy! Sprawdź nowe...

Netflix na październik 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany platformy...

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi abonamentami operatorów wirtualnych (Virgin, Lajt...

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego dnia miesiąca, ale wcześniejsze zapowiedzi...

Powiązane artykuły