• Aplikacje
  • O nas
- Reklama -

Aplikacja do nauki angielskiego – TOP 7

Zobacz także

HBO GO na sierpień 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA] [UPDATE]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na sierpień 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów zostały ujawnione jeszcze przed...

Ranking ofert komórkowych. Porównanie abonamentów w 2021 roku

Wielu klientów, chcąc wybrać najlepszy abonament telefoniczny, udaje się do jednej z czterech największych sieci. W porównanie ofert komórkowych...

Netflix za darmo. Jak oglądać filmy i seriale na Netflixie bez płacenia?

Netflix za darmo. Jak oglądać na Netlixie bez konieczności płacenia? W dobie pandemii wzrosła popularność vod. Jedną z nich jest...
- Reklama -

Czy aplikacja do nauki angielskiego może nam pomóc? Samodzielna nauka języków obcych to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu albo pieniędzy na tradycyjne kursy z nauczycielami. W internecie znaleźć można wiele aplikacji, które mają nam pomóc w ogarnięciu angielskiego. Ich jakość jest różna, dlatego warto poznać te, które najlepiej wspierają w nauce, zachęcają do wysiłków i dają najlepsze rezultaty.

Jakie aplikacje do nauki angielskiego polecamy w naszym TOP 7? To:

  1. Duolingo
  2. Tweeba
  3. English Grammar in Use
  4. Memrise
  5. HelloTalk
  6. Rosetta Stone
  7. Mind Snacks

1. Duolingo – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

Duolingo

Duolingo to aplikacja pozwalająca na darmową naukę angielskiego dzięki potędze grywalizacji. Za nawet najmniejszy postęp zdobywamy punkty, dzięki którym pniemy się w górę tabeli. Jest intuicyjna i przyjemna w obsłudze.

Każdy użytkownik Duolingo samodzielnie ustala, ile czasu dziennie chce poświęcić na naukę i wybiera najbardziej interesujące go dziedziny. Aplikacja ma też wersję płatną, w której nie zobaczymy reklam i która pozwala na naukę offline.

Jej koszt to 6.99$ miesięcznie, a pierwsze dwa tygodnie korzystania są gratis.

Duolingo ma ponad 300 milionów użytkowników, co jest najlepszą recenzją tej appki.

2. Tweeba – darmowa aplikacja do nauki angielskiego

Tweeba

Tweeba Angielski – ucz się języka to darmowa aplikacja, która służy do bieżącej nauki języka. Znajdziemy w niej nie tylko przydatne słówka oraz zwroty, ale także zasady gramatyki angielskiej, słownik, ściągawki oraz testy.

Aplikacja jest łatwa w użytkowaniu i podzielona na przydatne grupy fiszek, wśród których możemy wybierać najbardziej nas interesujące. Wszystkie słówka oraz wyrażenia pogrupowane są tutaj w poziomy, oraz lekcje.

3. English Grammar in Use

Ta aplikacja sygnowana jest nazwiskiem Raymonda Murphy’ego, twórcy najpopularniejszych podręczników do nauki gramatyki języka angielskiego. Zapewnia solidną porcję wiedzy poprzez ćwiczenia, przy pomocy których łatwo zapamiętać nawet bardzo skomplikowane reguły. Chociaż od strony merytorycznej jest to rewelacyjna propozycja, wielu użytkowników narzeka na niestabilność aplikacji. Częste problemy techniczne mogą nieco uprzykrzyć naukę. Korzystanie z English Grammar in Use wiąże się z jednorazową opłatą 79,99 zł.

4. Memrise – nauka słówek w formie fiszek

Memrise to aplikacja, która koncentruje się na nauce słówek i zwrotów w formie fiszek. Oferuje ona ogromne możliwości nauki nawet w bezpłatnej wersji.

Płatna wersja serwisu wymaga opłaty 34,99 zł miesięcznie (ale już tylko 115 zł za rok). Istnieje również opcja wykupienia dożywotniego dostępu za 399,99 zł.

Wersja płatna Memrise to więcej nauki wymowy z native speakerami oraz angażujące ćwiczenia. Nie jest ona jednak niezbędna do nauki języka. Z bezpłatnym Memrise także można poznawać angielski w sposób efektywny i w takim tempie, jaki jest dla nas najlepszy.

5. HelloTalk – Porozmawiaj z native speakerem

Hello talks

HelloTalk działa na nieco innej zasadzie niż pozostałe aplikacje do nauki angielskiego. Łączy on osobę uczącą się z partnerem językowym, z którym wymieniać można wiadomości tekstowe i głosowe oraz rozmowy audio/video.

W HelloTalko znaleźć możemy także gry pomocne przy nauce języka angielskiego, czy sztuczną inteligencję, pomagającą przyswoić sobie zasady gramatyczne.

Najlepsze zaś w HelloTalk jest to, że najważniejsze funkcjonalności aplikacji są zupełnie darmowe, mimo iż ograniczone do nauki jednego języka naraz. Wykupienie subskrypcji VIP (29,99 zł miesięcznie lub 169,99 zł przy płatności za rok z góry) zwiększa limity i daje kilka ciekawych opcji społecznościowych.

6. Rosetta Stone – super popularna apka

Rosetta Stone to z pewnością jedna z najbardziej popularnych i rozpowszechnionych aplikacji do nauki języków. Bazuje na nauce słów oraz zwrotów i ich wymowy, ale nie zapomina o regułach gramatyki. Nie korzysta z języka polskiego, ale stopniowo wprowadza nowe słówka tak, by każdy mógł samemu poznać ich znaczenie. Główna wada Rosetta Stone to cena.

Opłata $11.99 miesięcznie przez 3 miesiące lub $199 na zawsze to niestety dość dużo. Ponieważ na rynku znaleźć można tańsze alternatywy, ta aplikacja znajduje się daleko za podium.

7. MindSnacks – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego dla dziecka

MindSnacks to aplikacja służąca do nauki przez zabawę. Jest przez to dedykowana głównie osobom młodszym, a instalowanie jej jest doskonałym pomysłem po kupnie telefonu dla dziecka. Ma ciekawą konstrukcję: nauka polega na rozwiązywaniu zadań w specjalnych minigrach, które są zabawne, angażujące, a przy okazji pozwalają poznawać tajniki języka.

Po wykorzystaniu darmowej zawartości MindSnacks możemy kontynuować naukę, płacąc miesięczny abonament w wysokości $4.99.

Ta aplikacja jest bardzo przydatna do nauki przed egzaminem SAT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Ranking ofert komórkowych. Porównanie abonamentów w 2021 roku

Wielu klientów, chcąc wybrać najlepszy abonament telefoniczny, udaje się do jednej z czterech największych sieci. W porównanie ofert komórkowych...

Netflix za darmo. Jak oglądać filmy i seriale na Netflixie bez płacenia?

Netflix za darmo. Jak oglądać na Netlixie bez konieczności płacenia? W dobie pandemii wzrosła popularność vod. Jedną z nich jest Netflix. Biblioteka filmów i seriali...

Tapety na telefon. Skąd brać i jak ustawić? Aplikacje i serwisy z tapetami na telefon

Znalezienie świetnej tapety na telefon nie jest niczym trudnym. Właściwie wystarczy Ci do tego proste wyszukiwanie grafiki w Google. Nie jest to jednak najwygodniejsza...

Aplikacja do nauki angielskiego – TOP 7

Czy aplikacja do nauki angielskiego może nam pomóc? Samodzielna nauka języków obcych to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu albo pieniędzy na...

Jak usunąć konto na Instagramie?

Być może bezwiednie spędzasz na Instagramie kilka godzin dziennie i potrzebujesz tymczasowego zawieszenie konta. Możesz to zrobić dla swojego zdrowia, choć wielu z nas...

Powiązane artykuły