• Porady
 • O nas
- Reklama -

Jak usunąć konto na Instagramie?

Zobacz także

Research Breakthrough na październik 2021

Nagrodą za Research Breakthrough na październik 2021 roku będzie Yamask.  Jak go zdobyć? Każdego miesiąca jednym z zadań graczy...

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie...
- Reklama -

Być może bezwiednie spędzasz na Instagramie kilka godzin dziennie i potrzebujesz tymczasowego zawieszenie konta. Możesz to zrobić dla swojego zdrowia, choć wielu z nas po prostu nie wyobraża sobie życia bez mediów społecznościowych. Dowiedz się, jak usunąć konto na Instagramie.

Z artykułu na temat tego, jak usunąć konto na Instagramie, dowiesz się:

 1. Jak konto na Instagramie tymczasowo?
 2. Jak usunąć konto na Instagramie na trwałe?
 3. Jak odzyskać konto Instagram usunięte “na zawsze”?
 4. Czemu warto usunąć konto na Instagramie?
 5. Jak sprawdzić czas spędzony na Insta?

Jak usunąć konto na Instagramie tymczasowo?

Pierwsza metoda usunięcia konta na Instagramie polega na zablokowaniu dostępu do danego konta na określony czas. Jeśli wolisz uniknąć radykalnych kroków, czyli permanentnego pozbycia się swojego konta na Insta i wszelkich danych oraz informacji na nim się znajdujących, jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Jak usunąć konto na Instagramie tylko na jakiś czas? Należy krok po kroku:

 1. Zalogować się na Instagram przez przeglądarkę na komputerze lub telefonie.
 2. Kliknąć przycisk “Edytuj profil” obok nazwy użytkownika.
 3. Wybrać opcję “Tymczasowe wyłącznie konta” na samym dole.
 4. Wskazać powód tymczasowego usunięcia konta z listy.
 5. Podać aktualne hasło.
 6. Potwierdzić żądanie, klikając “Wyłącz tymczasowo konto”.

Po dezaktywacji profilu na Instagramie inni użytkownicy nie będą mogli go zobaczyć, jednak na serwerach nadal będzie przechowywana cała jego zawartość, czyli:

 • posty,
 • komentarze,
 • obserwujący i obserwowani,
 • lajki,
 • filmy i zdjęcia zapisane na Stories.

Zostanie ona z powrotem udostępniona po aktywacji uśpionego konta. Warto również zaznaczyć, że aktywowanie opcji “Tymczasowe zawieszenie konta” nie jest możliwe z pozycji aplikacji mobilnej, dlatego konieczne jest wykonywanie takich czynności poprzez przeglądarkę internetową na telefonie.

Jak usunąć konto na Instagramie na zawsze?

Tymczasowe zablokowanie konta na Instagramie jest dość ciekawą opcją, na którą z pewnością skusi się wielu użytkowników myślących o przerwie od social media. Jeśli jednak nie zależy ci na chwilowym zablokowaniu konta, a całkowitym jego usunięciu, poprzednie kroki nie wystarczą. Jeśli zdecydujesz się na całkowite usunięcie konta z Internetu bez możliwości jego odzyskania, musisz skorzystać z poniższej metody.

Jak usunąć konto na Instagramie na stałe? Trzeba:

 1. Wejść na oficjalną stronę Instagrama do usuwania konta.
 2. Zalogować się na konto, które chce się usunąć.
 3. Wskazać na liście powód usunięcia konta.
 4. Wprowadzić swoje hasło.
 5. Potwierdzić żądanie, klikając “Usuń konto XXX”.

Decydując się na taką opcję, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie informacje z twojego profilu, takie jak zdjęcia, komentarze, wiadomości, posty, polubienia i tym podobne, zostaną usunięte. Dlatego, jeśli chcesz zachować jakiekolwiek dane, przed usunięciem zapisz je na dysku bądź w chmurze.

Czy można odzyskać trwale usunięte konto na Insta?

“Trwałe usunięcie konta” brzmi dość poważnie i wiązać się może z nieodwracalną jego utratą. Należy jednak wspomnieć, że po pomyślnym zakończeniu usuwania konta, wszystkie informacje na nim się znajdujące nie znikną z Internetu w ułamku sekundy. Cały ten proces jest trochę dłuższy. A konkretniej, Instagram oferuje Ci możliwość zmiany decyzji w ciągu 30 dni od usunięcia konta.

Przez ten czas wszystkie informacje nie będą oczywiście dla nikogo dostępne i będą bezpiecznie przechowywane na serwerach. Jeśli w przeciągu jednego miesiąca postanowisz odzyskać swoje konto, nie wszystko jest stracone. Aby to uczynić, wystarczy ponownie zalogować się na swojego Instagrama przed danym terminem i wybrać opcję zachowania konta. Dzięki temu konto z całą jego zawartością zostanie Ci w pełni przywrócone. Jednak po upływie wyznaczonego terminu możliwość odzyskania konta nie będzie już dostępna.

Co prawda nasze dane będą jeszcze przechowywane w pamięci zapasowej przez 90 dni ze względu na pewne regulacje prawne i ewentualne naruszenia regulaminu, jednak będą one dostępne tylko i wyłącznie dla administratorów IG.

Czy warto usunąć konto na Instagramie?

Instagram uznawany za jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Może pochwalić się ponad miliardem aktywnych użytkowników miesięcznie, a nawet 60% z nich na Instagrama loguje się przynajmniej raz dziennie. Z tego powodu jest on przesiąknięty ogromną liczbą postów z dosłownie każdej możliwej dziedziny, co z pewnością może przytłoczyć niejednego użytkownika.

Sama platforma stała się świetnym miejscem do promowania wszelkich produktów i usług, z którego coraz chętniej korzystają zarówno duże, jak i mniejsze firmy. Krótko mówiąc, influencerzy mają tam naprawdę szerokie pole do popisu, dzięki czemu ich popularność może wzrosnąć w zatrważającym tempie. Nie wszyscy odnoszą jednak z korzystania z Instagrama korzyści.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy warto usunąć konto na Instagramie. Wielu młodych ludzi chcąc podążać za najnowszymi trendami i śledzić swoich ulubieńców, bardzo aktywnie się tam udziela. Są jednak i tacy, którzy profil w serwisie mają, ale pragną go usunąć. Ale jak to? Dlaczego?

Powodów może być kilka. Może być to spowodowane między innymi potrzebą:

 • oderwania się od internetowego świata,
 • utworzenia nowego konta,
 • zaoszczędzenia czasu, który poświęca się na przeglądanie mediów społecznościowych,
 • chwilowego zawieszenia konta, np. ze względów bezpieczeństwa,
 • zachowania większej prywatności,
 • bycia anonimowym w sieci.

Ile czasu zabiera Ci Instagram?

Samo wejście w aplikację, przeglądnięcie kilku postów i komentarzy czy dodanie nowego zdjęcia bądź relacji mogą wydawać się stosunkowo krótkimi czynnościami. Jednak zbierając to wszystko do kupy, może okazać się, że czas ten może skumulować się do naprawdę sporych liczb.

Z badań wynika, że Instagram zaraz po Facebooku jest największym pochłaniaczem naszego czasu ze wszystkich mediów społecznościowych. Obliczono, że średni czas, jaki przeciętna osoba poświęca na korzystanie z Instagrama jednego dnia to około 53 minuty. Wiadomo, niektórzy siedzą więcej, niektórzy mniej. Mimo wszystko taki wynik wydaje się dość niepokojący.

A jak myślisz, ile Tobie to wszystko zajmuje? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać w bardzo prosty sposób. Instagram jakiś czas temu dodał bardzo ciekawą funkcję, która pokazuje statystyki użytkowania z niego w poszczególnych dniach oraz średni czas z całego tygodnia. Aby je sprawdzić, wystarczy wejść w zakładkę “Twoja aktywność”, a więc nie zwlekaj i sprawdzaj. Może okaże się, że ty również powinieneś usunąć swoje konto na Insta…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie się nie kończy! Sprawdź nowe...

Netflix na październik 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany platformy...

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi abonamentami operatorów wirtualnych (Virgin, Lajt...

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego dnia miesiąca, ale wcześniejsze zapowiedzi...

Powiązane artykuły