• Aplikacje

Nagrywanie rozmów na telefonie? Opcje na Androida oraz iPhone’a

Zobacz także

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

iPhone 14 Plus. Poznaj nową czternastkę Apple z dużym ekranem

iPhone 14 Plus to jeden z czterech najnowszych smartfonów marki Apple, które swoją premierę miały we wrześniu 2022 roku....

Jak zacząć z domową automatyką? Przewodnik dla początkujących

Internet of Things (Internet Rzeczy) to koncepcja, która z roku na rok rozwija się coraz prężniej. W wielu polskich...

Internet mobilny na kartę czy abonament? Jak dobrać najtańsze rozwiązanie?

W jakich sytuacjach sprawdza się Internet mobilny? Niewątpliwą zaletą Internetu mobilnego jest wspomniana we wstępie możliwość korzystania z niego w...

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama?

Jeśli jesteś miłośnikiem Instagrama i chcesz pobrać swoje ulubione zdjęcia lub filmy, nie jesteś sam. Wiele osób chce zachować...

W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela?

Uniwersum Marvela to jedno z największych i najbardziej znanych na świecie komiksowych uniwersów. W ciągu ostatnich kilku lat wiele...
- Reklama -

Nagrywanie rozmów na telefonie to przydatna opcja. Niestety, zarówno na iPhone?ach, jak i smartfonach z Androidem, z roku na rok mamy z tym coraz więcej problemów. Sprawdzamy jakie aplikacje nadal pozwalają nagrać połączenia głosowe, jeśli nasz telefon spełnia odpowiednie warunki.

Z naszego artykułu na temat nagrywania rozmów na telefonie dowiesz się:

  1. Jakie są najlepsze aplikacje do nagrywania rozmów na Androida?
  2. Jak ustawić nagrywanie rozmów telefonicznych na iPhonie?
  3. Co grozi za nagrywanie rozmów bez zgody?

Jak nagrywać rozmowy telefoniczne na Androidzie? Wiele zależy od twojego telefonu

Od dawna Android nie oferuje już w swojej podstawowej wersji opcji nagrywania rozmów. Wcześniej wbudowana była ona w aplikację Telefon, której używamy do dzwonienia. Usunięcie tej możliwości wiąże się z faktem, że w wielu krajach nagrywanie rozmów bez zgody drugiej strony jest nielegalne. Stojące za systemem Google stara się tymczasem wykazywać maksymalną ostrożność, jeżeli chodzi o wspieranie aplikacji mogących naruszać czyjąś prywatność.

Rejestrowanie połączeń to bardzo przydatna funkcja.

- Reklama -

Niestety, z czasem twórcy Androida zaczęli podchodzić do kwestii nagrywania rozmów znacznie bardziej restrykcyjnie nawet w przypadku aplikacji zewnętrznych. Od wersji systemu opatrzonej numerem 9 używanie programów do rejestrowania połączeń przychodzących i wychodzących stało się niemal niemożliwe. Jeżeli mamy więc Androida 9 lub nowszego, wymienione niżej aplikacje prawdopodobnie nie będą działały poprawnie.

Opcja nagrywania rozmów na telefonie za pomocą wymienionych dalej aplikacji dotyczy więc nieco starszych telefonów. W przypadku nowszych smartfonów warto spróbować ściągnąć program z innego źródła niż Google Play (jak na przykład Huawei App Gallery dla smartfonów Huawei lub Samsung Galaxy Store). Jeżeli nie zadziała i to, wówczas jedyną opcją pozostanie root systemu, jednak stanowczo odradzamy wszelkie ?przeróbki?. Nadanie sobie i zewnętrznym aplikacjom większych uprawnień niż zakłada producent skończy się odcięciem dostępu chociażby do aplikacji finansowych.

Jakie aplikacje umożliwiają nam nagrywanie rozmów na telefonie z Androidem, jeżeli nie mamy najnowszej wersji systemu?

Najpopularniejszą aplikacją jest ACR

Większość znajomych dziennikarzy, którzy telefonicznie przeprowadzają wywiady, korzysta do tego z aplikacji ACR. Sporą popularność tej aplikacji potwierdzają również liczne i pozytywne opinie internautów w Sklepie Google. Darmowe nagrywanie rozmów na telefonie ogranicza się do rejestrowania wszystkich rozmów przychodzących i wychodzących tak długo, jak są one prowadzone przy uruchomionym programie.

Kiedy chcemy podchodzić do tematu bardziej wybiórczo, musimy wykupić wersję premium, jednak w podstawowym zakresie doskonale sprawdza się aplikacja bezpłatna.

Możesz wypróbować również Nagrywanie rozmów

Nieco mniej popularna, ale również dobrze oceniana aplikacja znajduje się w sklepie Google pod prostą i oczywistą nazwą Nagrywanie rozmów. I tutaj w bezpłatnej wersji nagrywamy wszystkie rozmowy lub nie nagrywamy żadnych. Więcej opcji znajdziemy w wersji premium, ale przed jej wykupieniem warto wypróbować działanie bezpłatnego Nagrywania rozmów na naszym telefonie.

Wiele opcji oferuje Cube ACR

Znacznie więcej opcji daje użytkownikom Cube ACR. Jego największą zaletą jest fakt, że oprócz połączeń telefonicznych nagrywa też rozmowy VoiP z takich programów jak:

  • Facebook
  • Skype
  • WhatsApp
  • Hangouts
  • Slack
  • i wiele innych

Również wersja premium znacząco wybija się pod względem bogactwa opcji na tle konkurencji. Cube ACR pozwoli nam zabezpieczyć nagranie kodem PIN, oznaczyć ważne fragmenty rozmowy w tej trakcie za sprawą potrząśnięcia telefonem oraz ustawić automatyczne backup na Dysku Google.

Wciąż czekamy na usługę Google Voice w Polsce

Chociaż na dzień dzisiejszy opcja ta nie jest dostępna w Polsce, warto scharakteryzować ją z myślą o przyszłości. Wiele usług Google dociera nad Wisłę z kilkuletnim opóźnieniem, więc być może i Google Voice w końcu zawita na naszych smartfonach. A jest to jedna z najprostszych opcji do nagrywania rozmów na telefonie.

ACR to najpopularniejszy program do nagrywania rozmów.

Po ustawieniu odpowiedniej opcji w Google Voice możemy w trakcie rozmowy jednym kliknięciem włączyć nagrywanie. Chociaż działa to wyłącznie w przypadku połączeń przychodzących, a nasz rozmówca wysłucha automatycznej wiadomości głosowej o rozpoczęciu nagrywania, nadal jest to najłatwiejsza opcja dla Androida 9 i nowszych wersji systemu. Niestety, jak na razie nie w Polsce.

Nagrywanie rozmów na iPhonie za darmo nie jest możliwe. Jakie płatne aplikacje na to pozwolą?

Jeszcze trudniejsze jest nagrywanie rozmów na telefonie, jeżeli korzystamy ze smartfona Apple. Twórcy iOS-a nie zostawiali żadnej furtki do tego typu działań w przeszłości, więc wymienionych wcześniej aplikacji nie znajdziemy w wersji na iPhone?a. Wielu użytkowników radzi sobie z tym partyzancko, włączając tryb głośnomówiący i zewnętrzny dyktafon. To jedyna darmowa opcja, ale istnieją pewne płatne rozwiązania. Na czym polegają?

Problem sprytnie rozwiązuje TapeACall Pro: Call Recorder

Nagrywanie rozmów na iPhonie umożliwia program TapeACall Pro: Call Recorder. Nie korzysta on jednak z naszego mikrofonu i głośnika, lecz tworzy połączenie konferencyjne. Taką opcję Apple już umożliwia, więc nagranie takiej rozmowy jest jak najbardziej dostępne.

W jaki sposób działa nagrywanie rozmów iPhone'em?

Niestety, po wykorzystaniu testowych 60 sekund będziemy musieli za to zapłacić. Ile? 10,99 dolarów rocznie, co da nam możliwość nielimitowanego nagrywania połączeń nawiązywanych w ten sposób. Zanim opłacimy tę kwotę, warto też sprawdzić, czy nasz operator pozwala na takie działania. Nie we wszystkich sieciach komórkowych może to być legalne.

Audio Recorder 2 wymagał będzie już jailbreaka. Czy to dobry pomysł?

Nagranie mikrofonu oraz głośnika możliwe jest na iPhonie w aplikacji Audio Recorder 2. Kosztuje ona 37,99 zł, ale nie skorzystamy z niej bez jailbreaka. Można powiedzieć, że jest to odpowiednik rootowania telefonu z Androidem, obciążony tymi samymi konsekwencjami. Utrata prawa do gwarancji, jeśli nie damy rady przywrócić smartfona do ustawień fabrycznych, bywa dla użytkowników sprzętu Apple bardzo bolesna.

Dlaczego zatem wielu użytkowników iPhone?a decyduje się na zwiększenie uprawnień administracyjnych telefonu, nawet kosztem utraty dostępu do aplikacji bankowych? Pod względem funkcjonalnym to odpowiednik Cube ACR. Nagrywanie rozmów ze Skype?a i innych programów konferencyjnych jest tymczasem naprawdę kuszące dla osób, które mają problemy z robieniem notatek czy zapamiętywaniem istotnych szczegółów w trakcie rozmowy.

Co grozi za nagrywanie rozmów na telefonie? To zależy

W artykule o nagrywaniu rozmów na telefonie nie sposób pominąć kwestii prawnych. W polskim systemie sprawa jest prosta: nie możemy nagrywać rozmów, w których sami nie uczestniczymy. Karę za ?podsłuchiwanie? wyszczególnia art. 267 kodeksu karnego, który przewiduje za takie działanie do dwóch lat pozbawienia wolności. Co natomiast z połączeniami, które sami prowadzimy?

Warto wiedzieć, co grozi za nagrywanie rozmów na telefonie.

Należy pamiętać, że słynne RODO dotyczy wyłącznie firm. Gdy prowadzimy działalność gospodarczą lub wykorzystujemy nagranie w pracy zawodowej, musimy koniecznie poinformować rozmówcę o fakcie nagrywania połączenia. Osoby prywatne nie mają tego obowiązku, jednak za ewentualne upublicznienie rozmowy grozi im już odpowiedzialność karna. Wiąże się to z naruszeniem dóbr osobistych rozmówcy. Jeśli grozimy komuś nagraniem powstałym bez jego wiedzy, można mówić nawet o szantażu. Maksymalna kara za tego typu czyn to 3 lata więzienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

[recent_products limit=”4″ columns=”2″]

Najnowsze artykuły

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

Pokemon GO: Team GO Rocket w natarciu. Jakie kontry warto przygotować?

Jakie zasadzki szykuje na nas Team GO Rocket w 2022 roku? Mimo iż Giovanni Special Research nie jest obecnie dostępny, od 24 do 30...

Raids w Pokemon GO na grudzień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na grudzień 2021 roku,...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet ? promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Powiązane artykuły

x