• Porady
 • O nas
- Reklama -

Jak sprawdzić swój numer telefonu w Orange, Plus, Play, T-Mobile i innych sieciach?

Zobacz także

Research Breakthrough na październik 2021

Nagrodą za Research Breakthrough na październik 2021 roku będzie Yamask.  Jak go zdobyć? Każdego miesiąca jednym z zadań graczy...

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie...
- Reklama -

Jak sprawdzić swój numer telefonu? Większość osób używa raz przypisanego numeru od wielu lat i zna go na pamięć. Co zrobić w sytuacji, kiedy go zmienimy albo korzystamy z telefonu służbowego? Na szczęście 9-cyfrowy numer na samym telefonie pokaże darmowy kod USSD. Niestety, każda sieć wymaga wpisania innej komendy.

Dowiedz się, jak sprawdzić swój numer telefonu w:

Jak sprawdzić swój numer telefonu w Orange?

Aby sprawdzić swój numer telefonu w Orange, należy:

 1. Otworzyć klawiaturę do wybierania połączeń.
 2. Wpisać kod *555.
 3. Zatwierdzić połączenie.
 4. Odsłuchać wiadomość i nacisnąć 2.
 5. Wysłuchać numer telefonu odczytany przez automat.

Usługa jest oczywiście bezpłatna.

Co ciekawe, wśród użytkowników Orange da się jeszcze znaleźć ludzi, którzy rejestrowali numery w Idei, jak nazywała się sieć przed rebrandingiem w 2005 roku. Używając telefonu tak długo, człowiek zazwyczaj doskonale pamięta swój numer. Jeśli z jakichś powodów go zapomni, nie musi się martwić.

Niestety, oprócz samego wpisania kodu USSD, do sprawdzenia numeru Orange jest także znalezienie ustronnego miejsca. Ze względu na potrzebę odebrania informacji w formie głosowej, najlepszym otoczeniem nie będzie zatłoczony tramwaj czy ruchliwa ulica. Tego problemu nie mają użytkownicy innych sieci.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w Plus?

Aby sprawdzić swój numer telefonu w Plus, należy:

 1. Otworzyć klawiaturę do wybierania połączeń.
 2. Wpisać kod *132#.
 3. Zatwierdzić połączenie.
 4. Odczytać komunikat zwrotny.

Usługa jest oczywiście bezpłatna.

Sprawdzenie numeru telefonu w sieci Plus jest więc znacznie prostsze, niż w przypadku Orange. Co ciekawe, kod ten przysłuży się również klientom operatorów wirtualnych działających na infrastrukturze Plusa. Po jego wpisaniu komunikat zwrotny z odpowiednim numerem wyświetli się także użytkownikom kart SIM w Plushu oraz LycaMobile.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w Play?

Aby sprawdzić swój numer telefonu w Play, należy:

 1. Otworzyć klawiaturę do wybierania połączeń.
 2. Wpisać kod *121#.
 3. Zatwierdzić połączenie.
 4. Odczytać komunikat zwrotny.

Usługa jest oczywiście bezpłatna.

Również w Play kod USSD do sprawdzania numeru nie ogranicza się wyłącznie do fioletowej sieci. W dokładnie ten sam sposób podstawowe informacje uzyskają klienci dwóch operatorów wirtualnych, którzy korzystają z infrastruktury Play. Mowa tu o a2mobile oraz Virgin Mobile.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w T-Mobile

Aby sprawdzić swój numer telefonu w T-Mobile, należy:

 1. Otworzyć klawiaturę do wybierania połączeń.
 2. Wpisać kod *100#.
 3. Zatwierdzić połączenie.
 4. Odczytać komunikat zwrotny.

Usługa jest bezpłatna i nie ogranicza się wyłącznie do sieci T-Mobile. Wpisanie tego kodu USSD będzie wygodną metodą na sprawdzenie numeru również dla klientów Heyah.

Jaki mam numer w pozostałych sieciach – tabela

Wielka czwórka, czyli Plus, Play, Orange i T-Mobile, to nie jedyni operatorzy działający na polskim rynku telefonii komórkowej. Oprócz nich istnieje sporo operatorów wirtualnych, a w przypadku najtańszych abonamentów komórkowych ich wybór szczególnie wybija się na tle największych rynkowych potentatów. Klienci małych sieci nie zawsze są też ograniczeni w usługach dodatkowych, a kody USSD do sprawdzenia numeru są w ich przypadku powszechne.

Podajemy, w jaki sposób sprawdzić numer w mniej popularnych sieciach:

OPERATORKOD USSD
VIRGIN MOBILE*121#
LYCA MOBILE*132#
NJU*630#
HEYAH*100#
A2MOBILE*101#
RED BULL MOBILE*121#

Czemu ktoś chciałby sprawdzić swój numer?

Zapamiętanie ciągu 9 cyfr w krótkim czasie wcale nie jest łatwe. Można zapisać sobie numer na karteczce i np. nakleić go na urządzenie lub włożyć do case’a. Istnieją jednak prostsze sposoby, bo własny numer można zawsze sprawdzić za pomocą krótkiego kodu, albo w swojej książce telefonicznej.

Jeżeli często będziemy podawać swój numer telefonu, to w krótkim czasie zapamiętamy go już na zawsze. Dobra informacja jest taka, że na pewno nie będzie konieczna wizyta u operatora czy inne skomplikowane czynności. To może być przydatne dopiero wówczas, gdy zapomnimy o bardzo starym numerze, do którego nie możemy znaleźć nawet karty SIM.

Jak sprawdzić swój numer telefonu na karcie SIM – inne sposoby

Kontakt z operatorem to nie jedyny sposób na sprawdzenie swojego numeru. Inne sposoby to:

 • Zadzwonienie do znajomego – wyświetli mu się nasz numer telefonu. To jednocześnie jedyny prosty sposób na sprawdzenie numeru telefonu stacjonarnego.
 • Zalogowanie się do portalu operatora lub jego aplikacji mobilnej.
 • Sprawdzenie numeru bezpośrednio na karcie SIM – wystarczy na nią spojrzeć. Uwaga! Ten sposób nie zadziała, jeżeli numer był przenoszony do nowej sieci.
 • Odnalezienie swojego numeru we własnej książce telefonicznej np. pod nazwą Mój Numer.
 • Na telefonach z systemem Android zazwyczaj można sprawdzić numer, wchodząc w ustawienie, a następnie informacje o telefonie → status. Niestety, ten sposób nie działa na wszystkich telefonach.
 • Na telefonach iPhone wystarczy wejść w ustawienia → telefon → numer powinien być pokazany w górnej części ekranu obok napisu ‘mój numer’.

Co jeszcze pozwala sprawdzić kod USSD?

USSD to skrót od słów Unstructured Supplementary Service Data (Nieustrukturyzowane Usługi Danych Dodatkowych). Są to kody używane na telefonach komórkowych służących do bezpośredniej komunikacji z operatorem. Dzięki nim można między innymi:

 • doładować telefon na kartę,
 • sprawdzić stan konta,
 • sprawdzić ile zostało internetu,
 • sprawdzić swój numer telefonu,
 • uruchomić usługę (np. pakiet danych),
 • sprawdzić ofertę operatora,
 • otrzymać informację o numerze IMEI,
 • aktywować pocztę głosową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

PS Plus na październik 2021. Kiedy nowe gry z PlayStation Plus?

Interesuje was, kiedy darmowe gry trafią do oferty PS Plus na październik 2021 roku? Poznaliśmy już line-up na ten...

Pokemon GO: eventy na październik 2021 roku

Jakie eventy zaplanowano w Pokemon GO na październik 2021 roku? Wciąż trwa Season of Mischief, zatem knucie i spiskowanie się nie kończy! Sprawdź nowe...

Netflix na październik 2021: premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi Netflix na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów poznajemy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem warto przejrzeć plany platformy...

Najtańszy abonament komórkowy 2021

Najmniej zapłacimy w sieci Otvarta, ale opinie na jej temat są mocno mieszane, dlatego warto rozejrzeć się za najtańszymi abonamentami operatorów wirtualnych (Virgin, Lajt...

HBO GO na październik 2021. Premiery, seriale, filmy [LISTA]

Jaka jest lista zapowiedzi HBO GO na październik 2021? Premiery popularnych seriali, filmów oraz dokumentów ujawniane są oficjalnie ostatniego dnia miesiąca, ale wcześniejsze zapowiedzi...

Powiązane artykuły