• Porady

Pobieranie z YT ? jak ściągnąć film lub muzykę z YouTube?

Zobacz także

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

iPhone 14 Plus. Poznaj nową czternastkę Apple z dużym ekranem

iPhone 14 Plus to jeden z czterech najnowszych smartfonów marki Apple, które swoją premierę miały we wrześniu 2022 roku....

Jak zacząć z domową automatyką? Przewodnik dla początkujących

Internet of Things (Internet Rzeczy) to koncepcja, która z roku na rok rozwija się coraz prężniej. W wielu polskich...

Internet mobilny na kartę czy abonament? Jak dobrać najtańsze rozwiązanie?

W jakich sytuacjach sprawdza się Internet mobilny? Niewątpliwą zaletą Internetu mobilnego jest wspomniana we wstępie możliwość korzystania z niego w...

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama?

Jeśli jesteś miłośnikiem Instagrama i chcesz pobrać swoje ulubione zdjęcia lub filmy, nie jesteś sam. Wiele osób chce zachować...

W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela?

Uniwersum Marvela to jedno z największych i najbardziej znanych na świecie komiksowych uniwersów. W ciągu ostatnich kilku lat wiele...
- Reklama -

Chcesz dowiedzieć się jak ściągać filmy i muzykę z YouTube? Pobieranie z YT może być całkiem przydatne, ponieważ miliardy materiałów video z platformy dostępne są poza YouTube Premium wyłącznie online. Tymczasem istnieją darmowe programy, konwertery oraz strony internetowe typu downloader, które pozwolą pobrać pliki MP3 oraz MP4 z YouTube’a. Gdzie je znaleźć i jak z nich skorzystać? 

Pobieranie z YT na komputer – darmowe programy

W internecie od dawna dostępnych jest wiele darmowych programów, które umożliwiają ściąganie video z YouTube. Lista ich zalet jest bardzo długa. Na jej szczycie znajdują się łatwość obsługi oraz możliwość pobierania video w wysokiej jakości. Poniżej zestawienie najlepszych programów i stron do pobierania materiałów z YouTube.

Ściąganie z YouTube ? VLC Player

VLC Media Player to bezpłatna aplikacja, która znana jest większości użytkowników komputerów z system Windows oraz macOS. Za pomocą tego narzędzia można odtworzyć niemal każdy format pliku multimedialnego, w tym także z nośników takich jak CD, VCD i DVD. Są bardzo duże szanse, że nie będziesz musiał pobierać VLC na swój komputer. Najprawdopodobniej narzędzie to zostało zainstalowane fabrycznie, a jeśli nie, pobrać można je z oficjalnej strony https://www.videolan.org/index.pl.html.

Jedną z funkcjonalności VLC Player jest pobieranie filmów z YT. W zależności od szybkości internetu może zająć to kilka minut, ale bez obaw. Jest to bardzo proste. Poniżej zamieszczamy krótką instrukcję jak pobrać film z YouTube za pomocą programu VCL:

 1. Znajdź na YouTube film do pobrania i skopiuj jego adres URL.
 2. Otwórz program VLC.
 3. Na PC wybierz: Multimedia -> Otwórz strumień sieciowy.
 4. Na komputerach z iOS wybierz: Plik -> Otwórz sieć.
 5. Wklej adres URL żądanego filmu YouTube.
 6. Kliknij przycisk Otwórz.
 7. Po rozpoczęciu odtwarzania przejdź do opcji Narzędzia na PC.
 8. Na Mac wybierz opcję Okno.
 9. Następnie kliknij Informacje o multimediach.
 10. Skopiuj informację z pola tekstowego Lokalizacja, dostępnego u dołu strony.
 11. Wróć do okna przeglądarki internetowej i wklej skopiowany przed chwilą link.
 12. Zostaniesz przeniesiony na stronę, na której będzie odtwarzane tylko wideo.
 13. Kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij Zapisz video jako.
- Reklama -

Nie jest to więc metoda trudna, ale musimy się sporo naklikać. Pobieranie z YT przy pomocy VLC Player może więc zająć od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Dlatego też wielu internautów decyduje się na downloader z zestawu WinX.

Jak pobierać filmy z YouTube za pomocą WinX YouTube Downloader?

WinX to zestaw programów, które umożliwiają ściąganie filmów z różnych źródeł. WinX YouTube Downloader jest więc narzędziem, które przeznaczone zostało do filmów z YouTube. Pobieranie z YT przy pomocy WinX jest bardzo proste. Poniżej krótka instrukcja, jak to zrobić:

 1. Ściągnij program z oficjalnej strony https://www.winxdvd.com/youtube-downloader/.
 2. Otwórz WinX i wybierz opcję Dodaj adres URL.
 3. Po wklejeniu linku kliknij Analizuj.
 4. Wybierz format do pobrania filmu z YT.
 5. Kliknij Pobierz wybrane filmy.
 6. Potwierdź żądanie, klikając Pobierz teraz.

Teraz wybrane video zostanie pobrane na komputer. Domyślnie będzie ono zapisane w folderze Video na Twoim komputerze.

Pobieranie z YT online ? Y2Mate

Zarówno WinX, jak i VLC Playerl są programami, które przed użyciem musisz pobrać na swój komputer. Jeśli jednak nie chcesz niepotrzebnie zajmować miejsca na dysku, aby pobrać film z YT, to warto skorzystać z witryny Y2Mate. Podobnie jak wymienione wcześniej programy, pozwala ona ściągnąć dowolny film z YouTube w kilku formatach. Nie trzeba jednak pobierać specjalnego oprogramowania.

Aby skorzystać z Y2Mate, wystarczy:

 1. Wejść na stronę https://www.y2mate.com/.
 2. Wkleić adres URL filmu z YouTube.
 3. Zastanowić się nad proponowanymi formatami video i audio.
 4. Po wybraniu formatu nacisnąć Pobierz.
 5. Poczekać, aż witryna dokona konwersji wideo.
 6. Po zakończeniu ładowania znów kliknąć zielony przycisk Pobierz.

Tym prostym sposobem wybrany film z serwisu YouTube zostanie pobrany na Twój komputer.

Darmowe strony do pobierania filmów z YouTube

Witryna Y2Mate to niejedyny internetowy serwis, który umożliwia darmowe pobieranie video i MP3 z Youtube. Poniżej zestawienie najlepszych stron, za pomocą których również można ściągać filmy oraz muzykę z platformy:

 • Y2Mate.com ? najprostszy sposób na pobieranie z yt online.
 • youtube.omat.pl ? wystarczy wkleić link do okna na środku strony i kliknąć dalej. Do wyboru jest kilka formatów i poziomów jakości: mp4, webm, 3gp. Po dokonaniu wyboru wystarczy kliknąć pobierz, a po chwili materiał trafi na twardy dysk Twojego komputera.
 • keepvid.com ? w oknienku wklejamy URL do pliku na YouTubie. Następnie wybieramy opcję Download, która znajduje się po swojej prawej stronie i czekamy, aż video zostanie przekonwertowane. Po chwili na ekranie ukażą się dostępne formaty i warianty jakości materiału. (Uwaga! Pobieranie w jakości do 480p jest darmowe, jeśli jednak chcesz ściągnąć film w jakości 4k, wymagane będzie uiszczenie opłaty).
 • 2conv.com ? zasada działania tego serwisu jest analogiczna do poprzednich. Wystarczy wkleić wybrany link do widoczne na środku ekranu okienku, a następnie pobrać materiał. Zaletą tego serwisu jest fakt, że dostępny jest on w języku polskim. Strona 2conv.com umożliwia pobieranie w formatach MP3, MP4 HD i avi.
 • force-download.com ? to kolejny serwis, z którego pomocą łatwo pobierzemy video z YT. Wystarczy wkleić skopiowany URL, a następnie wybrać choose format. Pewnym ograniczeniem są tylko dwa dostępne formaty: MP3 i MP4.

Szybki sposób na pobieranie filmów z YouTube

Jest jeszcze jeden szybki sposób na pobranie filmu z YouTube. Polega on na dodaniu dwóch liter „ss” do adresu URL strony. W praktyce wygląda to tak:

 1. Link do filmu, który chcemy pobrać, wygląda następująco: https://www.youtube.com/watch?v=U-LNgnRXSi4.
 2. Aby pobrać go na swój komputer wystarczy dodać „ss” po www. Link do pobrania wygląda więc następująco: https://www.ssyoutube.com/watch?v=U-LNgnRXSi4
 3. Po wciśnięciu enter zostaniemy przeniesieni na stronę savefrom.net. Tam wystarczy wybrać opcję download i określić format pobierania. Do wyboru są dwie podstawowe opcje: MP4 720 i MP4 360.
 4. Po chwili rozpocznie się pobieranie, a materiał zostanie zapisany na komputerze.

Pobieranie filmów z YouTube Premium

YouTube Premium to płatna wersja serwisu. Posiada ona kilka ciekawych funkcji, a jedną z nich jest możliwość pobierania filmów z YT na swoje urządzenie. Dzięki tej opcji użytkownik może oglądać materiał w trybie offline, będąc w miejscu, gdzie nie działa transmisja danych.

Pobieranie z YT przy użyciu opcji Premium jest bardzo proste. Pod każdym materiałem znajduje się opcja „Pobierz”. Wystarczy z niej skorzystać, a następnie wybrać jakość nagrania, aby materiał został zapisany na karcie konta lub w bibliotece użytkownika. Rozwiązanie to ma jeden poważny minus: pobranych materiałów nie można udostępniać ani korzystać z nich na innych urządzeniach niż te, które podłączone są do konta Premium.

Rozszerzona wersja YouTube oferuje nie tylko możliwość pobierania materiałów video, ale także odtwarzania muzyki w tle, dostęp do YouTube Music i brak reklam. Miesięczny koszt YouTube Premium to 24 zł.

YouTube ? największy serwis video na świecie

Serwis YouTube powstał na początku 2005, a jego założycielami są byli pracownicy firmy PayPal Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim. Platforma już od pierwszych miesięcy działania cieszyła się ogromną popularnością wśród użytkowników. Już w 2016 roku była to jedna z najszybciej rosnących spółek technologicznych na świecie. Sukces witryny dostrzegli przedstawiciele Google, którzy postanowili kupić serwis YT za ponad 1,5 miliarda dolarów pod koniec 2016 roku.

Obecnie YouTube jest prawdziwym medialnym potentatem. Każdego miesiąca strona jest odwiedzana przez ponad 2 miliardy zalogowanych użytkowników – to 30% wszystkich użytkowników internetu. Dziennie odwiedzający serwis spędzają ponad miliard godzin dziennie na oglądanie filmów, a najpopularniejszy film w serwisie (Baby Shark Dance) obejrzano już blisko 9 miliardów razy.

Tak silna pozycja YouTube nie oznacza, że serwis przestaje się rozwijać. Google, aktualny właściciel serwisu zapowiedział wprowadzenie szeregu zmian, które mają poprawić funkcjonalność serwisu.

Wśród zapowiedzianych zmian na uwagę zasługują:

 • Pasek nawigacji ? już w zeszłym roku deweloperzy YouTube wprowadzili możliwość udostępniania paska nawigacji. Ma on ułatwić poruszanie się po video i przesuwanie odtwarzania do wybranego miejsca. W 2021 roku opcja ta ma zostać jeszcze bardziej poprawiona – YT udostępni automatyczne tworzenie takich pasków.
 • Nowe formaty ? duży nacisk YT kładzie na rozwój technologii VR i HDR. Można się również spodziewać zmian w jakości dostawy transmisji na żywo, które zyskały duża popularnosć z powodu pandemii COVID-19.
 • YouTube Shorts ? opcja tworzenia krótkich filmów za pomocą telefonów komórkowych była testowana w ostatnich miesiącach w Indiach. Teraz ma zostać udostępniona szerszej publiczności.
 • YouTube Kids ? zarządzający serwisem intensywnie pracują nad rozbudową platformy dla dzieci. W zaktualizowanej wersji, rodzice dostaną możliwość ręcznego dodawania filmów oraz kanałów, które będą dostępne dla ich dzieci w ramach usługi YT Kids.
 • Nowe metody monetyzacji ? YouTube pracuje nad zwiększeniem liczby sposobów monetyzacji treści w serwisie. To dobra wiadomość dla twórców działających na YT. Rok 2021 może być bardzo szczęśliwy dla zasobności ich portfeli.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak pobierać filmy i MP3 z YouTube, czyli największego serwisu video na świecie. Jak widać, nie jest to zadanie trudne. Wystarczy skorzystać ze specjalnego oprogramowania (VCL, WinX) lub odpowiedniej witryny internetowej, aby wybrany materiał już po kilku sekundach wylądował na twoim komputerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Ostatnio dodane telefony

[recent_products limit=”4″ columns=”2″]

Najnowsze artykuły

Najnowszy smartfon Apple do zadań pro: iPhone 15 Pro

Wrzesień 2023 roku zdecydowanie należał do marki Apple. Doczekaliśmy się aż sześciu nowości - dwóch modeli Apple Watch oraz...

Pokemon GO: Team GO Rocket w natarciu. Jakie kontry warto przygotować?

Jakie zasadzki szykuje na nas Team GO Rocket w 2022 roku? Mimo iż Giovanni Special Research nie jest obecnie dostępny, od 24 do 30...

Raids w Pokemon GO na grudzień 2021: rajdy i bossowie!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Poznaj nowe raidy Tier 5 i Mega Raids w Pokemon GO na grudzień 2021 roku,...

Pokemon GO: nowe kody na grudzień 2021!

Właśnie pojawiły się nowe kody Pokemon GO na grudzień 2021! Gracze regularnie otrzymują w ten sposób przedmioty w ramach współprac marketingowych znanych firm z...

Darmowy internet ? promocje na grudzień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na grudzień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety danych na kilka dni lub...

Powiązane artykuły

x