• O nas
- Reklama -

Smartfony 2021 – premiery i zapowiedzi nowych telefonów

Zobacz także

Promocja na Huawei P40 Lite w Orange. Taniej o 144 zł!

Chociaż telefony na abonament uchodzą za mniej opłacalne, czasami warto polować na promocje. W ofercie tygodnia Orange kupimy obecnie...

Darmowy internet – promocje na kwiecień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na kwiecień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety...

W Play 50% zniżki na Tinder. Także w ofercie mix i na kartę!

Płatności mobilne Play cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów fioletowej sieci komórkowej. Teraz do oferty ułatwiającej płacenie za subskrypcje...
- Reklama -

W 2021 roku pojawią się na rynku nowe smartfony wszystkich wielkich graczy. Chociaż nie w każdym przypadku będziemy mieli do czynienia z przełomowym modelami, wiele premier może zmienić nasze myślenie o gigantach oraz ich podejściu. Inne, nawet jeśli będą bezpiecznym potwierdzeniem linii danej firmy, mogą okazać się niezłymi wyborami ze względu na lepsze aparaty czy wnętrze.

Jakie smartfony pojawią się na rynku w 2021 roku? W naszym artykule opisujemy zapowiedzi premier:

 1. APPLE
 2. SAMSUNG
 3. XIAOMI
 4. HUAWEI
 5. HONOR
 6. OPPO
 7. ONEPLUS
 8. NOKIA
 9. SONY

W 2021 roku Apple wypuści nie tylko iPhone 13, ale także smartfon budżetowy

Chociaż nazwa nie została jeszcze potwierdzona przez Apple, większość analityków spodziewa się w 2021 roku premiery iPhone’a 13. Mimo to w styczniu pojawiło się wiele plotek na temat drobnego spowolnienia i wydania wyłącznie podrasowanej wersji smartfona z poprzedniej generacji. Nowy model miałby nosić miano Iphone’a 12s.

Według przewidywań tegoroczny smartfon firmy z Cupertino pojawi się na rynku już we wrześniu. Powrót do standardowego harmonogramu wypuszczania iPhone’ów ucieszy z pewnością tych entuzjastów Apple’a, którym rok wcześniej niewyobrażalne katusze sprawiło oczekiwanie na iPhone’a 12 aż do połowy października.

Niestety, wczesna data premiery jest jak na razie jedyną pozytywną wiadomością. Z rewolucjami sprzętowymi będziemy musieli poczekać jeszcze rok. We wrześniu oczekiwać powinniśmy podrasowanych wersji tego, co wyszło na rynek w ubiegłym październiku i listopadzie. Z tego powodu

Czy w 2021 roku możemy liczyć także na tanie iPhone’y?

Entuzjaści budżetowych rozwiązań, którzy chcieliby jednocześnie poczuć odrobinę luksusu oferowaną przez Apple, ucieszą się zapewne z plotek na temat premiery iPhone’a SE 2 Plus. Ponoć ma to być nowsza wersja popularnego budżetowca, tym razem pozbawiona ramki.

Pogłoski idące jeszcze dalej, ale nie znajdujące jak dotychczas potwierdzenia, mówią także o premierze iPhone SE 3. Czy możemy na nią liczyć w 2021 roku? Nie bylibyśmy aż tak optymistyczni, ale wykluczać też niczego nie chcemy.

Spodziewane smartfony Apple w 2021 roku – lista

Spodziewamy się, że smartfony Apple w 2021 roku prezentowały będą się następująco:

 • iPhone 13 – wrzesień 2021
 • iPhone 13 Mini – wrzesień 2021
 • iPhone 13 Pro – wrzesień 2021
 • iPhone 13 Pro Max – wrzesień 2021
 • iPhone SE 2 Plus

Wszystko to oczywiście przy założeniu, że brak rewolucyjnych zmian nie doprowadzi do wypuszczenia wyłącznie iPhone’a 12s.

Jakie smartfony planuje na 2021 rok Samsung?

W zapowiedziach dotyczących smartfonów Samsunga na 2021 rok najwięcej mówi się o serii S. Premiera Samsunga Galaxy S21 (także w wersji Plus i Ultra) przyciąga uwagę przede wszystkim pytaniem o to, w którą stronę zdecyduje się pójść Samsung pod względem cenowym. Odpowiedź poznana po oficjalnych zapowiedziach i pierwszych testach niekoniecznie jest satysfakcjonująca.

Z jednej strony na pewno cieszy fakt, że obniżone zostały ceny najtańszych wariantów RAM/pamięć wewnętrzna. Gorzej, że ze względu na brak kart pamięci i tak masa klientów zmuszona będzie do wyboru droższych opcji. Na niższy koszt wpływa również fakt, że koreańska firma poszła za przykładem Apple i Xiaomi w kwestii okrajania dodatkowego sprzętu w zestawie z telefonem. Wielu ludzi wręcz oburzył fakt, że Samsung Galaxy S21 z ładowarką pojawi się wyłącznie w Chinach, a na innych rynkach konsumenci będą musieli obejść się smakiem.

Pewne są również nowe składane modele

Wielu pasjonatów technologii przewiduje, że w przyszłości rynek zdominują urządzenia składane. Koreański producent jest jednym z najbardziej aktywnych pionierów tego trendu. Na 2021 rok Samsung zaplanował ponoć premierę aż trzech smartfonów z rodziny Galaxy Z.

Według doniesień mediów mają to być Samsung Galaxy Z Fold 3 (składany wzdłuż linii pionowej), Samsung Galaxy Z Flip 3 (składany wzdłuż linii poziomej) oraz Samsung Galaxy Z Fold FE. Dla większości konsumentów są to ze względu na cenę raczej ciekawostki, niż wyczekiwane premiery.

Modele ze średniej półki oraz opcje budżetowe także wchodzą w grę

Standardowi nabywcy smartfonów skupią się z pewnością bardziej na modelach ze średniej półki, czyli z rodziny Galaxy A. Jak na razie zapowiedziana została oficjalnie jedynie premiera Samsunga Galaxy A12 (styczeń) oraz premiera Samsunga Galaxy A02s (luty), kontynuatora linii niezwykle tanich urządzeń.

W sieci pojawiają się również doniesienia o Galaxy A22 oraz A22s, A32, A42, A52, A72 oraz A82. Nie mamy wątpliwości, że ich wyjście jest bardziej niż pewne. Na luty zapowiedziana została premiera Samsunga Galaxy A32 jako najtańszego smartfona firmy z modemem 5G. Liczba budżetowych oraz średniopółkowych smartfonów tej firmy ukazujących się ostatnimi czasy na rynku naprawdę robi wrażenie. Tanie telefony Samsung na 2021 rok są liczne i każdy fan marki znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Koniec linii Galaxy Note?

Niestety, nie wszystkie doniesienia z Korei Południowej są tak entuzjastyczne. Od dłuższego czasu przebąkuje się, że producent zrezygnować może z linii Galaxy Note. Według plotek rysik S Pen ma być w 2021 roku dodawany m.in. do Samsunga Galaxy S21 oraz Samsunga Fold. To właśnie ten ostatni zająć miałby miejsce Note’a, ale jako że dwa ostatnie smartfony z tych serii dzieli obecnie około 5000 zł, trudno nam wyobrazić sobie, jak miałoby to działać.

Według najnowszych przecieków linia ta nie miałaby odejść po cichu. Jej ostatni przedstawiciel według styczniowych plotek miałby zawitać na rynek w dniu premiery Samsunga Galaxy Note 20 FE. Telefony z Fan Edition są w przypadku koreańskiej firmy oceniane naprawdę dobrze, więc takie odejście z pewnością moglibyśmy uznać za godne.

Spodziewane smartfony Samsung w 2021 roku – lista

Podsumowując, spodziewane przez nas premiery smartfonów Samsung na 2021 rok to:

 • Samsung Galaxy A12 – 11 stycznia 2021 roku (Polska)
 • Samsung Galaxy S21 – 29 stycznia roku (Polska)
 • Samsung Galaxy S21 Plus – 29 stycznia roku (Polska)
 • Samsung Galaxy S21 Ultra – 29 stycznia roku (Polska)
 • Samsung Galaxy A32 5G – 12 lutego 2021 roku (Polska)
 • Samsung Galaxy A02s – luty 2021 roku (Polska)
 • Samsung Galaxy A32 4G – marzec 2021 roku (Polska)
 • Samsung Galaxy A52 4G – I połowa 2021 roku
 • Samsung Galaxy A52 5G – I połowa 2021 roku
 • Samsung Galaxy A72 – I połowa 2021 roku
 • Samsung Galaxy Z Flip 3 – I połowa 2021 roku
 • Samsung Galaxy Z Fold 3 – II połowa 2021 roku
 • Samsung Galaxy Z Fold FE – II połowa 2021 roku
 • Samsung Galaxy Note 20 FE – II połowa 2021 roku
 • Samsung Galaxy A22 – II połowa 2021 roku
 • Samsung Galaxy A82 – II połowa 2021 roku

Ze wszystkich producentów to właśnie Samsung wydaje się mieć najlepiej rozpoznany lineup na najbliższy rok, ale wciąż wiele z tych premier nie zostało zapowiedzianych oficjalnie. Przewidywania opierają się na doniesieniach medialnych oraz internetowych przeciekach, które nie zawsze są zgodne z rzeczywistością.

W przypadku Xiaomi mówi się dotychczas o jednym nowym smartfonie

Sporo spodziewamy się w 2021 roku po Xiaomi. Według medialnych doniesień wewnętrzne założenia firmy mówią o obłędnym celu sprzedażowym na poziomie 300 milionów smartfonów! Środki do zrealizowania ambitnych planów mają być takie jak zawsze: maksymalnie niska cena za świetne parametry. Być może podobnie jak w przypadku Samsunga walka o schedę po Huawei skończy się zalewaniem rynku podobnymi modelami, które różniły będą się wyłącznie szczegółami.

Jakie modele flagowe przygotowali na najbliższe 12 miesięcy Chińczycy?

Najbardziej wyczekiwana jest oczywiście premiera Xiaomi Mi 11, czyli modelu flagowego chińskiej firmy. Aby wyprzedzić Samsunga, na rodzimym rynku zaprezentowany został jeszcze w grudniu ubiegłego roku, a do sprzedaży trafił w styczniu. W pierwszych kilku tygodniach rozszedł się w kilkunastu milionach egzemplarzy, ale ukazanie się poza rodzimym rynkiem odłożone zostało w czasie. Plotki mówią o połączeniu globalnej premiery z prezentacją wersji Pro oraz Lite.

Podczas gdy w ciągu ostatnich miesięcy do podstawowych modeli z tej linii dołączyły wersje Lite, Ultra oraz Youth, w 2019 roku były to SE, Explorer czy CC. Jako że w ostatnich latach chiński producent stara się wypuszczać liczne modele, także 2021 rok powinien przynieść od 8 do 10 nowych smartfonów Xiaomi Mi. Tym bardziej, że liczymy na premierę budżetówek w rodzaju Xiaomi Mi 11T, zarówno w wersji podstawowej, jak i Lite oraz Pro.

Samsung kończy z Note’em, a Xiaomi dopiero się rozkręca?

Jako że mijający rok nie przyniósł nowej generacji phabletów chińskiej firmy, w 2021 spodziewamy się premiery Mi Note 11 w wersji podstawowej oraz Pro. Idealnie byłoby dostać jeszcze model Lite, ale jeśli na Note’a będziemy musieli czekać do późnej jesieni, jego budżetowa odmiana może wyjść na rynek już w 2022.

Kupić raczej nie kupimy, ale jesteśmy ciekawi Xiaomi Mi Mix 4

Najbardziej wypasionymi telefonami z linii Xiaomi Mi były od 2016 roku Mixy, ale przy produkcji ostatniego Chińczycy nieco przeszarżowali. Model Alpha, które miał owijać się wokół siebie, był niezwykle efektowny i ponoć całkiem sprawny w działaniu. Co zatem poszło nie tak? Koszt jego produkcji sprawiał, że nie dało się go wypuścić na rynek w żadnej sensownej cenie.

Jako że najbliższe lata stać mogą pod znakiem smartfonów ze składanym ekranem, wielu analityków spodziewa się w 2021 roku premiery Xiaomi Mi Mix 4 lub analogicznego produktu tej firmy pod nową nazwą marketingową. Czy tam razem uda się sprowadzić cenę do poziomu akceptowalnego dla bardziej zasobnych klientów?

Nie brak również doniesień o nowych smartfonach Xiaomi Redmi

W Europie smartfony Redmi wciąż sprzedawane są pod egidą Xiaomi. Budżetowa linia chińskiej firmy w 2019 roku uzyskała jednak niezależność, stając się niezależną marką. Czy oznacza to wyższe ceny? Tego nie wiemy, jednak myśląc o smartfonach Redmi przygotowywanych na 2021 rok wciąż liczymy na przyzwoitą jakość w nieprzyzwoicie niskich cenach. A czego spodziewamy się w ciągu najbliższych miesięcy?

Już na samym początku stycznia na rynku azjatyckim pojawić powinny się Redmi Note 10. Nie wiemy jednak, czego dokładnie się po nich spodziewać. Wiele doniesień sugeruje, że nie będzie to całkowicie nowy telefon, lecz rebranding innych modeli od Xiaomi. To popularna strategia, dotycząca również rynku europejskiego. 8 stycznia 2021 roku globalnie ogłoszona została premiera Xiaomi Redmi 9T 5G, telefonu ze średniej półki wyposażonego w modem nowej generacji.

Na rynku chińskim nie zabraknie ponadto modeli Redmi z serii K, która na rynku europejskim sprzedawana jest po prostu jako Mi z dopiskiem T, oznaczającym wersje budżetowe. Tak było chociażby z Redmi K30S, bliźniaczego wobec Xiaomi Mi 10T. Nie wiadomo które telefony z linii K i pod jaką nazwą trafią na rynek polski, ale w mijającym roku w Chinach ukazały się wersje Racing, Ultra czy Pro.

Spodziewane smartfony Xiaomi w 2021 roku – lista

W 2021 roku ukazać mogą się zatem następujące smartfony Xiaomi:

 • Xiaomi Redmi Note 9T 5G – 18 stycznia 2021 (Polska)
 • Xiaomi Mi 11 – 1 stycznia 2021 w Chinach, marzec 2021 w Polsce i na świecie
 • Xiaomi Mi 11 Pro – marzec 2021
 • Xiaomi Mi 11 Lite – marzec 2021
 • Xiaomi Mi 11T
 • Xiaomi Mi 11T Pro
 • Xiaomi Mi 11T Lite
 • Xiaomi Mi Mix 4
 • Xiaomi Redmi Note 10
 • Xiaomi Redmi Note 10 Pro
 • Xiaomi Redmi Note 10T / 10S (model budżetowy)
 • Xiaomi Redmi K40
 • Xiaomi Redmi K40 Pro
 • Xiaomi Redmi K40 Ultra
 • Xiaomi Redmi K40S

Oczywiście harmonogramu wydawniczego żadnego producenta nie poznajemy oficjalnie. W przewidywaniach na rok 2021 może się jeszcze sporo pozmieniać, więc warto od czasu do czasu wracać do tego tekstu, aby sprawdzić, które plotki i domysły okazały się bliskie prawdy.

Z powodów politycznych w 2021 roku wciąż blokowany będzie rozwój Huawei

Jeszcze niedawno Huawei znajdowało się w pierwszej trójce producentów smartfonów. Ze względu na rozpętaną przez Donalda Trumpa wojnę handlową między USA i Chinami firma utraciła jednak swoje wpływy, a w 2021 roku liczba sprzedanych przez nią urządzeń ma spaść nawet o 75%. Jako że brak dostępu do usług Google jest dla wielu polskich użytkowników sporym problemem, także nad Wisłą znacznie spaść powinna popularność nowych smartfonów Huawei.

Nie zmienia to jednak faktu, że warto przyjrzeć się propozycjom tej marki na najbliższe 12 miesięcy.

Jedną z czołowych linii Huawei jest seria P. Co przyniesie tym razem?

W normalnych warunkach jednym z największych wydarzeń rynku smartfonów w 2021 roku byłaby premiera Huawei P50. Od telefonu kosztującego w podstawowej wersji około 2000 zł większość klientów wymaga jednak, aby były na nim dostępne Google Mobile Services (GMS). Ich braku nie nadrobią nawet fantastyczne rendery, które w połowie grudnia trafiły do sieci. Mocne wnętrze oraz świetny wygląd flagowej serii chińskiego producenta, a także tradycyjnie najlepsze aparaty Leica, to kolejne powody do nostalgii za czasami, gdy Huawei nie był jeszcze na cenzurowanym.

Kolejną dużą zaletą tej serii były rokrocznie wersje z najróżniejszych przedziałów cenowych. Tańsze Lite oraz znacznie bardziej wypasione Pro stanowiły świetne wybory dla nabywców, dla których podstawowy model był zbyt drogi lub za mało wydajny. W ubiegłym roku wybierać mogliśmy dodatkowo Pro+, który oferował w aparacie zoom praktycznie niedostępny dotąd w smartfonach.

Inną lubianą linią Huawei była zawsze Mate. Co nowego po niej oczekujemy?

Jednym Mate przywodzi automatycznie na myśl ostrokrzew paragwajski, dla innych jest to fantastyczna linia smartfonów Huawei. W 2021 roku spodziewamy się dwóch ciekawych dodatków do tej serii.

Pierwszą z nich tradycyjnie stanowić powinny stanowić high-endowe odpowiedniki serii P. Premiera Huawei Mate 50 przyniesie smartfona, który zachwycać będzie nie doskonałym i modnym designem, lecz mocnym procesorem oraz jeszcze mocniejszym aparatem. Oczywiście pójdzie za tym cena, chociaż nadal mniejsza niż w modelach składanych.

To właśnie za trendem na składaki podążać będzie premiera Huawei Mate X2. Co ciekawe, wcześniejsza wersja wybierana była przez wielu klientów chętniej niż Samsung Galaxy Fold ze względu na kierunek składania. Oba smartfony robiły to wzdłuż linii pionowej, ale Mate X składał się na zewnątrz, podczas gdy koreański odpowiednik do wewnątrz. Chińska firma ma ponoć pójść w ślady pionierów tego typu rozwiązań, a Mate X2 upodobnić się do Folda.

Spodziewane smartfony Huawei w 2021 roku – lista

W 2021 roku mogą ukazać się na rynku następujące smartfony Huawei:

 • Huawei P50
 • Huawei P50 Pro
 • Huawei P50 Lite
 • Huawei Mate 50
 • Huawei Mate 50 Pro
 • Huawei Mate X2

Część tych urządzeń nie otrzymała jeszcze oficjalnego potwierdzenia, więc artykuł będzie aktualizowany zgodnie z aktualną wiedzą.

Co z Honorami? To już oddzielna marka!

O smartfonach marki Honor powinniśmy mówić w zupełnie innym miejscu. Huawei, chcąc uratować tę markę od druzgocących skutków wojny handlowej, zdecydował się uwolnić ją i oddać w ręce konsorcjum Shenzhen Zhixin New Information Technology. Jak wpłynie to na rozwój marki? Jakich smartfonów się spodziewać?

2021 rok z pewnością przyniesie Honor V40, czyli pierwszy flagowiec firmy jako niezależnego bytu. Będzie jednak mocno wzorowany na Huawei P40. Różnych linii, które w ostatnich latach znajdowały na rynku swoich przedstawicieli regularnie, znajduje się w portfolio Honora cała masa. To serie C, V, I, X, A, S, Lite oraz Play. Które z nich trafią do sprzedaży pod niezależnym sztandarem?

Spodziewane smartfony Honor w 2021 roku – lista

Jeśli dotychczasowe linie produktowe Honora będą kontynuowane, w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy powinniśmy mieć do czynienia z premierami następujących smartfonów (lub ich odpowiedników):

 • Honor 40
 • Honor 40 Pro
 • Honor 10C
 • Honor V40
 • Honor V40 Pro
 • Honor 40i
 • Honor X20
 • Honor 10A
 • Honor 40S
 • Honor 40 Lite
 • Honor Play 5

To oczywiście przewidywania, w wielu przypadkach bazujące wyłącznie na zastrzeżonych znakach towarowych lub dotychczasowej praktyce chińskiej firmy.

A jakie smartfony na 2021 rok planuje Oppo?

Problemy jednej chińskiej firmy będą błogosławieństwem dla drugiej. Ofensywę na 2021 rok zgodnie z doniesieniami branżowych analityków szykuje Oppo. Według raportu Digitimes Research może trafić nawet do pierwszej trójki światowych producentów smartfonów, wyprzedzając nawet Xiaomi! Jakich urządzeń spodziewać się po tej marce?

Flagowce z serii Find trafią do sprzedaży już w I połowie 2021?

Z pewnością spodziewać powinniśmy się premiery Oppo Find X3, a także towarzyszących temu flagowcowi wersji dodatkowych. Jeśli doczekalibyśmy się powtórki z poprzedniego roku, mielibyśmy do czynienia również z modelami Pro, Lite oraz Neo. Mają być to telefony z najnowszym procesorem Snapdragon 888, a także obsługujące sieć 5G.

W jakie daty celuje Oppo z flagowcami? Pierwsze z nich mają trafić do sprzedaży już w marcu i w tym właśnie miesiącu poznamy szersze szczegóły. Miało się to wydarzyć w trakcie Mobile World Congress w Barcelonie, jednak event został przełożony na czerwiec. Mamy nadzieję, że mimo to Oppo Find X3 z rodzinką opóźnienia nie załapie. A także na to, że w przeciwieństwie do poprzednika zawita do Polski.

Liczyć możemy również na całą gamę Oppo A

W 2021 roku standardową taktyką firm chcących wykroić ze smartfonowego tortu jak największy kawałek jest wypuszczanie masy modeli ze średniej oraz niskiej półki. Nie inaczej będzie w przypadku Oppo, które zafunduje nam premierę A54, A74 oraz A94. Wszystkie trzy urządzenia mają pojawić się na rynku jeszcze w pierwszej połowie roku i być gotowe na obsługę 5G.

Jedynym smartfonem z serii A, który pozostanie przy 4G, będzie A34. Nic w tym dziwnego, bowiem ta premiera obliczona jest na przykuwanie wzroku entuzjastów budżetowych rozwiązań. Dostaną do wyboru kolejny solidny smartfon za kilkaset złotych, więc zdecydowanie powinni być zadowoleni.

Co w 2021 czeka serię Reno?

Niestety, jak na razie nie mamy zbyt wiele informacji na temat nowych smartfonów Oppo z serii Reno. Ponoć przygotowywane są co najmniej dwa i spodziewać musimy się ich w drugiej połowie 2021 roku. Liczba modeli zależy zapewne od tego, czy chiński producent zaoferuje rozróżnienia na 4G i 5G.

Zważywszy na fakt, że Reno zawsze kładły główny nacisk na świetne aparaty, a będące czołowym producentem skupiającym się na tym aspekcie Huawei ma kłopoty, być może Oppo przyszykuje ofensywę i na tym polu. W 2020 roku oprócz wersji podstawowej oraz Pro pojawiły się jeszcze Reno4 F, Z, SE oraz Lite. Czy i tym razem trafi ich na rynek tak wiele?

Niestety, do sprzedaży nie trafi rozwijany Oppo X 2021

Podczas gdy wielu producentów zaproponuje w ciągu najbliższych miesięcy smartfony ze składanymi ekranami, Oppo pracowało od dłuższego czasu nad modelem X 2021. Od innych rozwiązań odróżniać miał się nie składaniem, lecz rozwijaniem. Prezentacje robiły niesamowite wrażenie i futurystyczne rozwiązanie zasługiwało na wszelkie pochwały.

Niestety, okazuje się, że premiera Oppo X 2021 nigdy nie miała dojść do skutku. Był to wyłącznie prototyp. Koncepcyjne urządzenie miało na celu pokazać możliwości technologiczne firmy, a nie trafić do sprzedaży. Wysoki koszt tego typu sprzętu skutecznie odstraszają szerszą publikę, ale możemy być pewni, że jeśli technologia jest użyteczna, prędzej czy później trafią do naszych kieszeni w normalnych cenach!

Spodziewane smartfony Oppo w 2021 roku – lista

Smartfony Oppo, które trafią na rynek w 2021 roku, mogą być zatem następujące:

 1. Oppo A93 5G – 16 stycznia 2021 roku (Chiny)
 2. Oppo Find X3 – marzec 2021 (Chiny)
 3. Oppo Find X3 Pro – marzec 2021 (Chiny)
 4. Oppo Find X3 Lite – marzec 2021 (Chiny)
 5. Oppo A34
 6. Oppo A54
 7. Oppo A74
 8. Oppo A94
 9. Oppo Reno5
 10. Oppo Reno5 Pro

Mało  tych premier Oppo ogłosiło oficjalnie. Dotyczące ich informacje pochodzą z przecieków, a także stanowią domysły na temat wycieków z nazwami kodowymi.

Ciekawe są również zapowiedzi dotyczące premier OnePlus

Plany OnePlus na 2021 rok są nieco bardziej skromne niż w przypadku rynkowych rywali tej firmy. Producent dopiero rozwija swoją bazę, wypuszczając chociażby pierwszego smartwatcha. Dlatego też liczba modeli jest niższa niż w przypadku konkurencji. Jakie linie produktowe będą kontynuowane?

Sztandarowy OnePlus zostanie wypuszczony znacznie wcześniej

Z roku na rok flagowy smartfon firmy ukazuje się wcześniej. Tak samo będzie w 2021 roku, bowiem premiera OnePlus 9 spodziewana jest już w marcu. To działanie wymuszone przez konkurencję, która z wypuszczaniem flagowców na rynek raczej się nie pieści i robi to w wielu przypadkach już w styczniu.

Pozwoli to również na okrzepnięcie produktowi w sklepach przed wypuszczeniem jesienią wersji z upgrade’em, oznaczonej zwyczajowo literką T. Czego spodziewamy się po OnePlus 9, 9 Pro oraz 9T? Przede wszystkim procesora Snapdragon 888, a także błyskawicznego ładowania 65W. Na rozleglejsze przewidywania jest zdecydowanie zbyt wcześnie.

Nowości spodziewamy się również po serii Nord

Dla producentów smartfonów drogą do wzrostu są zazwyczaj nowe linie produktów. OnePlus próbuje to osiągnąć serią Nord, która rozpoczęła swój pobyt na rynku w połowie 2020 roku. Modele Nord plasują się na średniej półce i wychodzą pierwotnie na rynkach opanowanych przez tańsze urządzenia. Ukazały się w Europie, Indiach czy Malezji, ale nawet na znacznie bardziej wymagającym amerykańskim rynku po dość późnej premierze przykładowy OnePlus Nord N10 5G wyrobił sobie niespodziewanie silną pozycję.

Niedługo po wyjściu na rynek pierwszych flagowców, a więc w II kwartale 2021 roku, powinniśmy się spodziewać premiery OnePlus Nord SE. Dużego przełomu w tym przypadku nie będzie, ale liczymy na jakieś miłe zaskoczenie. W przypadku smartfona ze średniej półki zdecydowanie mogłoby nim być szybkie ładowanie 55W.

W co zamieni się OnePlus Concept One?

Na styczniowych targach CES 2020 zaprezentowany został OnePlus Concept One, czyli model koncepcyjny służący prezentacji technologicznych możliwości producenta. Oczywiście nie spodziewamy się jego premiery, ale ciekawi nas jako przykład potencjalnych kierunków obieranych przez OnePlus. W tym przypadku było to elektronicznie przyciemniane szkło elektrochromowe, implementowane przy pomocy McLarena.

Ponadto świetnym dodatkiem był Filtr ND, który ogranicza światło wpadające do matrycy aparatu i pozwala robić zdjęcia znacznie lepszej jakości. Ciekawe, czy rozwiązanie to pojawi się w przyszłości (nawet jeśli nie w 2021 roku) w najdroższych wariantach cenowych smartfonów OnePlus.

Spodziewane smartfony OnePlus w 2021 roku – lista

Smartfony OnePlus, których premiery spodziewamy się w 2021 roku, są następujące:

 1. OnePlus 9
 2. OnePlus 9 Pro
 3. OnePlus 9T
 4. OnePlus Nord SE

W poprzednich latach poczynania rynkowe producenta były dość przewidywalne, więc przewidywania branżowych mediów co do premier smartfonów OnePlus na 2021 rok mają szansę się sprawdzić!

Czy w tym roku zaskoczy nas czymś Nokia?

Pogłoski donoszą, że w 2021 roku Nokia postawić chce na telefony z modemem 5G. Wprowadzi je na wszystkie półki cenowe, aby kusić klientów zakupem smartfona gotowego do pracy również za kilkanaście miesięcy, gdy sieć nowej generacji stanie się powszechniejsza. Żadne poczynania ani deklaracje koncernu HMD Global, który wskrzesił najgorętszą telefoniczną markę wszechczasów, nie wskazują jednak na to, aby Nokia chciała agresywniej zawalczyć w najbliższych miesiącach z gigantami.

Na chwilę obecną nowe modele firmy nie są jeszcze znane nawet z nazwy. Dlatego wymienione przez nas zapowiedzi na czele z premierą Nokii 6.4 5G należy przyjmować ze sporym dystansem. Dotyczy to zresztą nie tylko samych nazw, ale i orientacyjnych dat premiery. Opierają się one wyłącznie na przypuszczeniach, nie licząc naprawdę szybkiej premiery Nokii 1.4, jednego z najtańszych smartfonów na rynku.

Spodziewane smartfony Nokia w 2021 roku – lista

 1. Nokia 1.4 – 3 lutego 2021 roku
 2. Nokia 7.4 5G – luty/marzec 2021 roku
 3. Nokia 6.4 5G – marzec 2021 roku
 4. Nokia 5.5 5G – II kwartał 2021 roku
 5. Nokia 8.4 5G – II kwartał 2021 roku

Równie mało entuzjazmu pod kątem telefonów wykazuje Sony

Inną firmą mającą dni świetności na rynku telefonicznym dawno za sobą jest Sony. Wprawdzie japoński koncern wciąż produkuje doceniany sprzęt, jednak w aspekcie sprzedaży nie dorównuje gigantom smartfonowej branży. Producent stawia na rozwiązania bezpieczne i bardzo konserwatywne. Proponuje telefony idealne dla klientów, którzy niechętnie patrzą na pogoń za designerskimi nowinkami.

Stabilna nisza jest zapewne niezłym wyborem biznesowym. Sprawia jednak, że premiera Sony Xperia 1 III czy zapowiedzi nowej Xperii 10 III nieszczególnie ekscytują branżowe media. Podobnie jest zresztą z budżetowym L5 – w przypadku chińskich producentów telefon z tej półki cenowej doczekałby się już dawno mnóstwa plotek.

Spodziewane smartfony Sony w 2021 roku – lista

 1. Sony Xperia 1 III – luty 2021
 2. Sony Xperia 10 III – luty 2021
 3. Sony Xperia 5 III – wrzesień 2021
 4. Sony Xperia L5

***

Niniejszy artykuł będzie aktualizowany wraz z upływem kolejnych miesięcy oraz informacjami na temat smartfonów innych marek. Już niedługo opiszemy plany na 2021 rok następujących marek:

 • Vivo
 • LG
 • Motorola
 • Blackberry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Darmowy internet – promocje na kwiecień 2021 roku

Jakie szanse na darmowy internet przewidziane zostały przez operatorów na kwiecień 2021 roku? U części są to dodatkowe pakiety...

W Play 50% zniżki na Tinder. Także w ofercie mix i na kartę!

Płatności mobilne Play cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów fioletowej sieci komórkowej. Teraz do oferty ułatwiającej płacenie za subskrypcje trafiła aplikacja randkowa Tinder. Wielu...

Poleć smartfon Galaxy A i odbierz 100 zł od Samsunga

Samsung uruchomił program poleceń, w którym posiadacze smartfonów Samsung z serii Galaxy A uzyskać mogą 100 zł za skuteczną rekomendację podobnego telefonu znajomemu. Nowy...

Aplikacja do nauki angielskiego – TOP 7

Czy aplikacja do nauki angielskiego może nam pomóc? Samodzielna nauka języków obcych to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu albo pieniędzy na...

Raids w Pokemon GO: rajdy i bossowie na kwiecień 2021!

Raid to jedna z najpopularniejszych aktywności w Pokemon GO. Sezon Legend przyniósł piekielnie mocnych przeciwników w postaci Landorusa, Thornadusa i Thundurusa! Nowe raidy Tier...

Ostatnio dodane telefony

Powiązane artykuły